Fudbal

Bizari “izludio” Lacio, Torino srušio Juventus

Rimljani su imali veliku podršku sa tribina, bili bolji rival tokom većeg dijela susreta, ali su na kraju teren morali da napuste sa samo jednim bodom.

Od startu su fudbaleri Lacija krenuli ofanzivno, imali nekoliko dobrih prilika, od kojih je najbolju prokockao Kandreva, kada je veteran Bizari sjajno intervenisao.

Ipak, stigli su do vođstva u najboljem trenutku. Na isteku prvog dijela, Klose je kao u najboljim danima pobjegao odbrani Kjeva i podigao “Olimpiko” na noge.

Imali su u nastavku šanse domaći da riješe utakmicu, ali je opet Bizari bio sjajan, naročito poslije udarca Keite Baldea.

Kazna je stigla 15 minuta prije kraja kada je Paloski fantastično poklopio loptu za konačnih 1:1.

Torino je u gradskom derbiju savladao Juventus 2:1, iako je “stara dama” majstorijom Pirla stigla do prednosti.

Darmijan i Kvaljarela kreirali su trijumf “bikova”, ali to neće poremetiti izvjesno novi Skudeto za Juventus.