CFL: Rudar siguran, po bod za Sutjesku i Mladost, Knežević srušio Budućnost

Pljevljaci su rutinski savladali posljednjeplasirane ekipu u šampionatu. Već u prvom dijelu sve je bilo odlučeno nakon golova Ivanovića i Jovovića, da bi u nastavku Vule Vujačić prvijencem u dresu Rudara ovjerio trijumf.

Sutjeska je loše igrala u Kotoru, ali je pred kraj prvog dijela povela golom beka Lukića. U nastavku inicijativa Bokelja i zasluženo izjednačenje, koje je donio Zlatičanin dva minuta prije kraja pa Sutjeska za Rudarom sada zaostaje sedam bodova.

Mladost je bila pred zasluženim porazom na Trešnjici, nakon gola Kukuličića u 77. minutu, ali je Milan Đurišić pred kraj iz praktično jedine prilike donio bod “romantičarima”.

Ivan Knežević je i drugi put u nastavku šampionata donio trijumf Petrovcu u gostima. Nakon gola u Beranama, snažni napadač je iz kontre u posljednjem minutu meča pod Goricom srušio Budućnost.

“Plavi” su u nastavku u dva navrata bili blizu gola, kada su Ilinčić i Bakrač pogađali stativu, a kazna je stigla u posljednjim trenucima susreta.

U duelima Grbalj-Lovćen i Mogren-Mornar identičan rezultat 1:1.

Knežević 90′

Tabela: Rudar 45, Mladost 41, Sutjeska 38, Budućnost 36,Petrovac 30, Lovćen 29, Grbalj 27, Mornar 22, Zeta 18, Bokelj 17, Mogren 12, Berane 3.

Tok utakmica:

Završene su utakmice 19. kola. Najveći dobitnik je Rudar, koji je jedini od kandidata za vrh upisao bodove.

90′-GOOOLLL! Knežević daje gol za Petrovac, Budućnost pred porazom!

88′-GOOOLL! Bokelj je krunisao inicijativu i preko Zlatičanina stigao do 1:1 protiv Sutjeske.

86′-GOOOLL! Milan Đurišić daje gol za Mladost, koja stiže do izjednačenja na Trešnjici.

81′- Prilika za Bokelj. Zlatičanin je šutirao, ali je Janjušević uspio da sačuva gol Sutjeske.

76′-GOOOLLL! Kukuličić trese mrežu Mladosti. Zeta zasluženo vodi!

75′-GOOLLL! Mogren je izjednačio. Grbović je asistirao Japancu Inumi za pogodak. Kaznili su Budvani Mornar za veliki broj propuštenih prilika.

74′- Ponovo je okvir gola sačuvao Petrovac. Nakon Ilinčića i Bakrač je pogodio stativu.

73′-GOOOLL! Konačno pogodak u nastavku. Rudar vodi 3:0. Ubacivanje Katoa i gol Vujačića. Zanimljivo sva tri gola Pljevljaci su dali glavom.

68′- Najbolja šansa za Budućnost. Flavio je uposlio Ilinčića, ali je dvostruki strijelac iz derbija protiv Sutjeske pogodio stativu. I dalje nula pod Goricom.

64′- Beranci ostaju sa desetoricom. Zbog dva žuta kartona utakmica je završena za Arifovića.

62′- Nema promjena rezultata u drugom dijelu, rezultati iz prvih 45 minuta i dalje su na snazi.

57′- Dobra šansa za Zetu. Vlaisavljević je uposlio Kukuličića, koji nije iskontrolisao loptu, iako je bio u idealnoj poziciji.

51′- Budućnost danas igra ispod očekivanja. “Plavi” su najavljivali da će nastaviti sa dobrim partijama nakon odlične igre kraj Bistrice i pobjede 3:0. Nikad Budućnost i Petrovac nisu odigrali meč bez golova, vidjećemo da li će se danas srušiti tradicija.

46′- Nastavljene su utakmice. U prvih 45 minuta postignuto je šest golova, nadamo se da će ih u nastavku biti više.

Poluvrijeme. Sigurnih 2:0 za Rudar, Sutjeska u posljednjim trenucima prvog dijela povela u Kotoru. Nule pod Goricom i na Trešnjici, Mornar vodi protiv Mogrena, a po gol u prvih 45 minuta dali su Grbalj i Lovćen.

45′- GOOOLLLL! Sutjeska vodi u Kotoru. Korner Draška Božovića, petom je loptu proslijedio Andrija Delibašić, a bek Lukić pogodio mrežu.

44′- Nova prilika za Barane. Udarac Jovančova ide pored stative.

43′- Zicer za Mornar, Bogdanović je bio pred Marčeljom, ali je loše šutirao.

40′- Dobra prilika za Petrovac. Kajević iz povoljne pozicije nije uspio da savlada Agovića. Budućnost blijeda u dosadašnjem toku utakmice.

37′-GOOOLL! Luka Vujanović daje gol za Lovćen. Momak koji je prije četiri dana dao gol odluke protiv Mogrena, sada je pogodio i mrežu Grblja.

27′-GOOOLL! Grbalj vodi! Centrirao je Petar Vukčević, dok je mrežu Lovćena pogodio Vojin Pavlović.

26′-GOOOLL! Opet Pljevljaci tresu mrežu. Prekid je sada izveo Vlahović, a Jovović poentirao glavom.

23′-GOOOLL! Rudar stiže do prednosti protiv fenjeraša. Poslije prekida Katoa, Igor Ivanović je glavom pogodio mrežu Berana.

12′- Slobodan udarac izveo je Kovačević, ali je siguran bio golman Bokelja Mijatović. I dalje bez golova u Kotoru.

6′- Velika šansa za Rudar. Greška Dulovića, asistencija Nome za Ivanovića, koji je kao i protiv Grblje promašio zicer.

5′-GOOOLLL! Prvi pogodak ovog popodneva je djelo Bojana Kalezića. Iz voleja je sjajno zatresao mrežu Mogrena. Budvani kao domaćini ovu utakmicu igraju u Kampu FSCG na Starom Aerodromu.

1′- Počele su utakmice šampionata Crne Gore.

Tabela: Rudar 42, Mladost 40, Sutjeska 37, Budućnost 36, Lovćen 28, Petrovac 27, Grbalj 26, Mornar 21, Zeta 17, Bokelj 16, Mogren 11, Berane 3.

Budućnost nakon pobjede kraj Bistrice dočekuje Petrovac, koji je takođe na premijeri drugog dijela šampionata slavio u Beranama.

Sutjeska će rane iz derbija pokušati da izliječi u Kotoru, dok će lider Rudar poslije mršavog remija u meču sa Grbljem protiv Berana jurišati na tri boda.

Mladost je iskoristila kiks Pljevljaka i pobjedom nad Bokeljom prišla na dva boda od lidera, a važan meč izabranike Aleksandra Nedovića čeka na Trešnjici.

U borbi za opstanak Mogren igra protiv Mornara, a u duelu ekipa iz sredine terena snage će odmjeriti Grbalj i Lovćen.

Pratite uz CdM uživo dešavanja na mečevima 19. kola fudbalskog prvenstva Crne Gore.