Ikardi spasilac De Bura, Džeko pokrenuo Romu, Juve, Napoli i Lacio sigurni

Stevan Jovetić je opet sa klupe gledao mučenje saigrača u meču sa popularnim “bikovima”.

Ikardi je u 35. minutu dao vodeći gol, ali je nakon izjednačenja Belotija Interu ostalo pola sata da dođe do pobjede.

Nizale su se šanse domaćih, najbolje su prokockali Ikardi i Perišić, ali je tri minuta prije kraja sijevnula desnica argentinskog napadača i De Bur je mogao, makar na kratko, da odahne.

Juventus je lako savladao Sampdoriju 4:1, uz dva pogotka Kjelinija, dok je Imobile bio dvostruki strijelac u uspjehu Lacija nad Kaljarijem istovjetnim rezultatom.

Roma je gubila na poluvremenu na terenu Sasuola, ali se u nastavku razigrao Džeko i sa dva gola pogurao kao preokretu “vučicu”.

Napoli je u drugom dijelu pogocima Mertensa i Kirikeša uspio da slomi otpor Empolija.