LE: Navijači Fejnorda divljali, Roma se radovala

Ni ovaj put nijesu mogli bez ispada, pa su nakon što je Roma prkeo Ljajića povela, a njihov tim ostao sa igračem manje zbog iskljčenja Vrede podivljali. Ubacivali su predmete u teren, pogodili sudiju i rasističkim povicima vrijeđali igrača Rome Žervinja kome su pokazivali i rekvizite u obliku banane.

Uslijedio je prekid koji je više prijao domaćima. Iako sa igračem manje Manu je poravnao na 1:1 u 54. minutu.

Bio je to rezultat koji bi donio produžetke međutim Mulder je dobio direktan crveni karton samo dva minuta kasnije. Roma je imala dva igrača više, a to je iskoristio Žervinjo koji je doveo Rimljane do prednosti i kompletirao turbulentnih šest minuta ovog meča.

Torino je izbacio Atleti Bilbao pošto je u dvomeču ukupno bio bolji sa 5:4. Italijanski sastav osvojio je San Mames 3:2, a Kvaljarela, Maksi Lopes i Darmian bili su strijelci za veliku pobjedu Torina.

Napoli je opet savladao Trabzon, ovaj put minimalno 1:0. Everton je sa 3:1 slavio protiv Jang Bojsa, a ukupno u dvomeču rezultat je bio 7:2!