Fudbal

Njemci rutinski, važan trijumf Albanije

Njemačka je lako savladala Gruziju, a da su imali malo sreće mogli su da slave znatno ubjedljivije. Vodeći gol gostujući tim postigao je u 39. minutu, kada je Rojs bio precizan.

Samo pet minuta kasnije Miler je udvostručio prednost i ispostavilo se postavio konačan rezultat.

Dva puta se tresla prečka gola Gruzije, a imali su Njemci u prvom dijelu veliki broj prilika, ipak, samo dva puta se tresla mreža domaće ekipe.

Njemcima predstoji velika borba za vodeće dvije pozicije u Grupi D, pošto je Škotska lagano savladala Gibraltar sa 6:1. Gibraltar je postigao prvi gol u istoriji u takmičarskim mečevima.

Albanija je gubila od Jermenije od 4. minuta, pa sve do 77, kada je počeo preokret. Prvo je Mavra poravnao, a zatim je Gaši u 84. minutu donio važna tri boda.

Albanci su preuzeli drugo mjesto na tabeli, imaju sedam bodova, koliko i prvoplasirana Danska.