Petarda Hrvatske, očajni Česi u 90. minutu izbjegli poraz od Letonije

Hrvatska je u petom kolu Grupe H na svom terenu razbila Norvešku sa čak 5:1. To je četvrta pobjeda Hrvata, koji imaju i remi protiv Italije u gostima.

Domaću ekipu u vođstvo je doveo Brozović u 30. minutu. Na drugi gol čekalo se do 54. minuta, kada je Perišić nakon duplog pasa sa Rakitićem sjajno pogodio donji lijevi ugao sa oko 17 metara.

Na 3:0 povisio je Olić u 66. minutu, a tri minuta kasnije Norveška je promašila penal. U 74. minutu Hrvati su ostali sa igračem manje, pošto je Ćorluka zaradio drugi žuti karton.

Teti je nakon toga smanjio na 3:1, da bi Šildenfeld i Pranjić donijeli ubjedljivu pobjedu svojoj ekipi.

Velika senzacija bila je na pomolu u Pragu. Češka je bila veliki favorit protiv Letonije, ali je na kraju jedva izvukla bod. To je nakon četiri pobjede prvi remi Čeha u Grupi A.

Gostujuća ekipa povela je u 30. minutu preko Visnakovsa, a bod domaćoj ekipi donio je Pilar u 90. minutu.

Važnu pobjedu u borbi za prvo mjesto Grupe B ostvario je Vels na svom terenu proti Izraela. Remzi je u prvom minutu nadoknade prvog dijela doveo domaću ekipu u vođstvo, da bi Bejl sa dva pogotka dotukao protivnika.