Petrovac i Iskra u baražu, Mornar ispao

Spuštena je zavjesa na ovu sezonu u Telekom Prvoj crnogorskoj ligi. Još prije posljednjeg kola na vrhu je sve bilo poznato. Mladost je osvojila titulu, a u Evropi će još igrati Budućnost, Rudar i Bokelj.

Jedino nije bilo poznato ko će u baraž, a ko u Drugu ligu. Na kraju nije došlo do nekih značajnijih promjena, Mornar mora da se preseli u niži rang takmičenja.

Mijenjala se situacija tokom mečeva, dugo je Petrovac bio posljednji, ali ipak su postigli taj jedan gol koji im je bio potreban.

Rudar je protiv Petrovca poveo u 28. minutu preko Ivanovića, a 11 minuta potom Mornar je golom Đurovića matirao šampiona (Mladost). U 55. minutu i Iskra je preko Kalezića stigla do prednosti, pa je Petrovac bio na dnu.

Ipak, u 63. minutu Bulatović je postigao važan gol za Petrovac i tako poslao Mornar u Drugu ligu, a njegov tim u baraž. Pored Petrovca u baražu će igrati i Iskra.

Što se tiče ostalih duela, Budućnost je sa 1:0 savladala Zetu, Sutjeska je uz het-trik Zarubice deklasirala Lovćen u Nikšiću (4:1), dok je Dečić nadigrao Grbalj – 3:1.

Rezultati:

Mladost – Mornar 0:1

Đurović 39.

Budućnost – Zeta 1:0

Vušurović 71.

Dečić – Grbalj 3:1

Ljuljđuraj 14, Camaj 60, Đukić 75. – Dragićević (pen) 63.

Rudar – Petrovac 1:1

Ivanović 28. – Bulatović 63.

Sutjeska – Lovćen 4:1

Milovac 25, Zarubica 38, 54, 81. – Perutović 12.

Bokelj – Iskra 0:1

Kalezić 55.

TABELA: Mladost 67, Budućnost 63, Rudar 58, Bokelj 56, Sutjeska 54, Dečić 39, Grbalj 38, Zeta 38, Lovćen 36, Iskra 34, Petrovac 33, Mornar 33.

TOK MEČEVA:

KRAJ! Mornar je ispao iz lige, dok će Petrovac i Iskra igrati u baražu i imaju šansu da ostanu u najjačoj ligi.

90′ – Nadoknada je u toku na svim terenima…

81′ – GOL! Sutjeska vodi 4:1! Het-trik Zarubice u Nikšiću.

80′ – Još samo deset minuta do kraja, kako sada stvari stoje Mornar će se preseliti u Drugu ligu…

75′ – GOL! Dečić vodi 3:1! Đukić je na centaršut Camaja zakucao loptu u mrežu Grblja.

71′ – GOL! Budućnost vodi 1:0! Vušurović je na asistenciju Marka Burzanovića pogodio mrežu.

63′ – GOL! Petrovac izjednačio! Važan pogodak za Petrovac, Bulatović je izjednačio u Pljevljima.

63′ – GOL! Grbalj smanjio na 2:1! Golman Rosandić je srušio Zoricu i skrivio penal, a precizan sa 11 metara bio je Dragićević.

60′ – GOL! Dečić vodi 2:0! Dečić je protiv Grblja udvostručio prednost, strijelac je Camaj.

55′ – GOL! Iskra vodi 1:0! Kalezić je na asistenciju Burzanovića preciznim udarcem pogodio donji lijevi ugao.

54′ – GOL! Sutjeska vodi 3:1! Novi pogodak Zarubice, Nikšićani su uvećali prednost.

46′ – Još 45 minuta do kraja sezone…

Kraj prvih 45 minuta. Mornar vodi  protiv Mladosti, dok Petrovac gubi u Pljevljima, a u duelu Bokelja i Iskre nema golova. Ukoliko tako ostane, Petrovac će se preseliti u Drugu ligu, dok će Mornar i Iskra igrati u baražu za opstanak.

39′ – GOL! Mornar vodi 1:0! Đurović je sa oko 17 metara preciznim udarcem savladao golmana šampionske ekipe.

38′ – GOL! Sutjeska vodi 2:1! Zarubica je zatresao mrežu Lovćena za preokret Nikšićana.

35′ – Za sada je situacija nepromijenjena na dnu tabele, ukoliko ostanu trenutni rezultati Mornar će u Drugu ligu, a Petrovac i Iskra u baraž.

28′ – GOL! Rudar vodi 1:0! Ivanović je iskoristio lošu reakciju odbrane Petrovca i lob udarcem savladao golmana gostujuće ekipe.

25′ – GOL! Sutjeska izjednačila na 1:1! Sjajan pogodak Milovca iz slobodnog udarca.

14′ – GOL! Dečić vodi 1:0! Ljuljđuraj je iskosa sa desne strane po zemlji matirao golmana gostujuće ekipe.

12′ – GOL! Lovćen vodi 1:0! Perutović je zatresao mrežu Nikšićana.

1′ – Počeli su susreti posljednjeg kola…