Remi u crnogorskom derbiju obradovao Rudar i Mladost

Rezultat koji je više zadovoljio njihove konkurente u borbi za titulu i izlazak u Evropu, nego aktere današnjeg meča pod Goricom.

Budućnost je povela golom Marka Ilinčića u 38. minutu.

Akciju je povukao Andrija Vukčević, a Ilinčić je iz dva puta uspio da savlada Janjuševića.

Mladi napadač Budućnosti je i u februaru kada je Budućnost slavila 3:0 u Nikšiću bio dvostruki strijelac za “plave”.

Sutjeska je izjednačila u trećem minutu sudijske nadoknade u prvom dijelu.

Goran Vujović je dao lijep gol iz slobodnog udarca, ali je u toj situaciji ispred golmana Budućnosti Agovića stajao Jovan Nikolić u ofsajdu, pa je pitanje da li je ovaj gol Nikšićana regularan.

U nastavku je bilo dosta borbe, a najveću šansu imala je Sutjeska, kada je nakon kornera Božovića skočio Ognjanović, ali je na drugoj stativi za djelić sekunde zakasnio Vujović.

Poslije ovog remija Sutjeska zaostaje šest bodova za vodećim Rudarom, dok je Budućnost sada četvrta sa poenom manje od Mladosti.

Tok utakmice:

Završena je utakmica, podjela bodova pod Goricom.

87′- Snažan udarac sa preko 25 metara Rogošića odbio je Janjušević.

82′- Vučić u ekipi Sutjeske mijenja Kovačevića. Sa druge strane, Gazivoda u igri umjesto Ilinčića.

80′- Još desetak minuta do kraja, ovaj rezultat ne odgovara nijednoj ekipi. Rudar bi odmakao Sutjesci, dok bi Mladost na trećem mjestu preskočila Budućnost.

73′- Velika borba u posljednjih nekoliko minuta, ali bez opasnih situacija pred jednim ili drugim golom.

65′- Mijenja Radojičić, Pavićević na terenu umjesto Raičkovića.

61′- I dalje su Nikšićani agilniji u nastavku, Budućnost zasad bezopasna.

53′- Sjajna šansa za goste. Korner je izveo Božović, Ognjanović je proslijedio loptu ka drugoj stativi, ali je za djelić sekunde zakasnio Vujović. Sreća za Budućnost.

46′- Nastavljen je susret pod Goricom. U pauzi nije bilo izmjena.

Kraj prvog dijela, po gol na obije strane u finišu, iako nismo uživali u naročito kvalitetnom fudbalu.

45′-GOOOOLL! Majstorija Gorana Vujovića iz slobodnog udarca. Sa oko 20 metara je najbolji strijelac lige plasirao loptu u mrežu Agovića. Veliko je pitanje da li je ovaj pogodak bio regularan jer je jedan igrač Sutjeske bio u dubokom ofsajdu i stajao je tačno ispred golmana “plavih”.

38′-GOOOLL! Budućnost vodi! Andrija Vukčević prošao je po lijevoj strani, uposlio Marka Ilinčića, njegov udarac je najprije odbio golman Sutjeske Janjušević, ali je iz drugog pokušaja uspio da glavom ubaci loptu iza leđa čuvara mreže Nikšićana.

34′- Draško Božović sa distance šutira, lopta ide visoko preko gola.

29′- Rogošić je uposlio Vukčevića, koji je slabijom desnom nogom sa sedam-osam metara lukavo šutirao, ali je Janjušević izbacio loptu u korner.

27′- Malo je više publike, oko 600 gledalaca trenutno na našem najvećem stadionu.

21′- Na stadion ulaze i navijači Sutjeske popularne Vojvode. Valjda će makar na tribinama sada biti zanimljivo, jer je na terenu prilično monotono.

20′- Oprobao je Rogošić udarac iz velike daljine, ali je bio neprecizan.

9′- Ofanzivniji su gosti u uvodnim minutima utakmice, Budućnost uglavnom čeka priliku iz kontri.

3′- Prvi prijete Nikšićani. Sa preko 20 metara šutira Vujović, a Agović iz malo problema loptu izbacuje u korner.

1′- Počeo je meč pod Goricom. Nikad manje gledalaca na duelu najvećih crnogorskih rivala. Jedva 400

Budućnost – Sutjeska 1:1

Rogošić 38′ – Vujović 45′

Podgorica, stadion pod Goricom, gledalaca 600, sudija: Jovan Kaluđerović (Cetinje)

Budućnost: Agović, Bakrač, Simović, Kopitović, Vukčević, Hočko, Raičković, Rogošić, Raspopović, Raičević, Ilinčić.

Sutjeska: Janjušević, Lukić, Ognjanović, Šofranac, Stijepović, Nikolić, Stefanović, Kovačević, Božović, Masato, Vujović.

Duel velikih rivala važan je za oba tima. Budućnost želi pobjedu kako bi sačuvala treće mjesto na tabeli nakon jučerašnjeg trijumfa Mladosti nad Lovćenom, dok su Nikšićanima potrebna tri boda da bi ostali u trci za Rudarom za titulu prvaka.

U prethodna dva duela ovih rivala u sezoni, radovali su se gosti.

Jesenas je Sutjeska slavila pod Goricom 2:1, dok je Budućnost na otvaranju drugog dijela sezone kraj Bistrice pobijedila 3:0.

Pratite uz CdM uživo najveći crnogorski fudbalski derbi.

!!!
!!!

Utakmica je bila teska za
Utakmica je bila teska za gledanje,ni jedna ni druga ekipa nije povezala 3 pasa,KATASTROFA!