Ostali sportovi

Nojrojteru slalom u Japanu

On je bio peti nakon prve vožnje, a do pobjede došao je u ukupnom vremenu minut, 50 sekundi i 93 stotinke. To je njegova prva pobjeda ove sezone, ukupno 12. u Svjetskom kupu.

Šveđanin Andre Mirer bio je drugi sa pet stotinki zaostatka, dok je trećeplasirani Austrijanac Mark Švarc imao 24 stotinke slabije vrijeme od pobjednika.

Vodeći nakon prve vožnje, Njemac Fric Dofner, završio je na četvrtom mjestu, peti je bio Austrijanac Mark Digruber, a šesti njegov sunarodnik Mišel Mat.

Norvežanin Henrik Kristofersen, koji je danas bio sedmi, vodeći je u plasmanu slaloma sa 716 bodova.

Austriijanac Marsel Hiršer, koji je danas ostao bez plasmana, je drugi sa 550, dok treće mjesto zauzima Nojrojter sa 323 boda. Hišer je vodeći u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 1045 bodova.

Kristofersen je drugi sa 957, a treći Norvežanin Aksel Lund Svindal, koji je zbog povrede završio sezonu, sa 916 bodova.  Svjetski kup alpskih skojaša biće nastavljen u Šamoniju, gdje će 19. i 20. februara biti održana takmičenja u kombinaciji i spustu.