Rukomet

Budućnost bolja od Podravke za kraj sezone u Ligi šampiona

ŽRK Budućnost/Dejan Starčević

Rukometašice Budućnost Bemaxa su pobjedom završile nastup u Ligi šampiona.

“Plave” su u posljednjem kolu grupe A savladale Podravku (27:21) i to im je treći trijumf u sezoni.

Bile su bolje i od Bresta, te od Borusije u Dortmundu u prošlom kolu.

Budućnost je u prvom poluvremenu imala i tri gola prednosti (12:9), a meč je riješen sredinom drugog dijela kada su izabranice Bojane Popović napravile seriju 7:0 i od 14:15 stigle do 21:15…

Najefikasnija u podgoričkom timu je bila Matea Pletikosić sa 12 golova, Ivona Pavićević je postigla pet, četiri Jelena Vukčević.

BUDUĆNOST BEMAX – PODRAVKA 27:21 (13:13)

Podgorica – „Bemax arena”. Gledalaca: 500. Sudije: Hristidi i Papamateu (Grčka). Sedmerci: Budućnost Bemax 12 (7), Podravka 1 (1). Isključenja: Budućnost Bemax 4, Podravka 8 minuta.

Budućnost Bemax: Atingre (četiri odbrane), Babović (devet odbrana), J. Kadović, Ćorović 2, Mitrović, J. Vukčević 4, Pletikosić 12 (5), Zrnić 1, Popović, Marsenić, Bulatović 1, Anđušić, N. Kadović, Pavićević 5, Kepić 2 (2), N. Vukčević.

Podravka: Tucaković (šest odbrana i sedmerac), Dumanska (sedmerac), Turk, Strugar, Gudelj, Milosavljević 7 (1), Megerle 1, Mugoša 3, Franušić 4, Međurečan, Šenvald 2, Stelmah, Barišić 4, Pavković.