Rukomet

Crnogorke nanijele prvi poraz Ruskinjama

Izabranice Maje Savić porazom od Njemačke izgubile su šansu za plasman u polufinale, ali su bez obzira na to srušile dosada najubjedljiviju ekipu turnira, Rusiju. Imale su naše tokom čitavog meča prednost, Rusija je preokrenula na početku drugog poluvremena, ali su Crnogorke u 47. minute stvorile prednost od 22:18. Imale su naše i dva napada za plus pet koja nijesu iskoristili, a Rusija je odgovorila sa četiri vezana gola, Frolova je poravnala na 22:22 pet minuta prije kraja.

Seriju neuspješnih napada prekinula je Itana Čavlović pogotkom sa šest metara za 23:22. Uslijdila je serija neuspješnih napada a blistala je na golu naša Ljubica Nenezić sa sjajnim odbranama koje su nam omogućile trijumf.

Itana Grbić bila je najefikasnija u našem timu sa četiri gola, dok su Ema Ramusović, Đina Malović, Tamara Jovićević, Ivona Pavićević i Esma Muratović dale tri pogotka.