Rukomet

“Lavovi” se porazom oprostili od EURA

Nisu imali izabranici Ljubomira Obradovića snage da se na pravi način suprotstave “zbornaji”.

Od starta su Rusi imali inicijativu, a prednost je konstantno rasla.

Naši su pokušavali da se vrate u meč konstantno, ali je mnogo u napadu nedostajao Vuko Borozan, pa je napadački učinak Crne Gore bio najslabiji na cijelom prvenstvu.

Pokušavali su nakon minus pet na poluvremenu naši da uhvate priključak, ali su od polovine igre u nastavku Rusi pojačali gas i stigli do ogrominih 26:15.

U finišu su “lavovi” uspjeli da smanje zaostatak i nisu dozvolili potpun debakl u posljednjem meču na Evropskom prvenstvu.

Po četiri gola za naš tim dali su Ševaljević, Vujović i Radović, dok je devet odbrana imao Rade Mijatović, koji je branio samo u prvom dijelu. Naš golman zaustavio je i dva sedmerca.

Sa druge strane, po pet pogodaka za Šelmenka i Gorboka, a četiri Dibirova.

12:16 Čavor poslije prodora.

11:16 Čipurin kupi “otpadak” i pogađa sa šest metara.

11:15 Ševaljević daje četvrti pogodak.

10:15 Černoivanov, gol pivota Rusije.

10:14 Kontru je povukao Lipovina, a golom završio Milašević.

Pet golova minusa nakon pola sata, 14:9. Nedostaje energije u igri našeg tima u kojem su se istakli Ševaljević sa tri pogotka i odlični Rade Mijatović među stativama.

9:14 Šiškarev sa krila. Još dva minuta do poluvremena.

9:13 Vujović iz kontre.

8:13 Božović poslije brzog centra naših.

7:13 Dibirov iz kontre.

7:12 Opet Šelmenko, skoro na isti način.

7:11 Šelmenko iz koraka sa devet metara.

Rade Mijatović opet odlično odbrani, uspio je da zaustavi nekoliko teških udaraca iz igre i dva sedmerca.

7:10 Ševaljević iz sedmerca.

6:10 Čipurin sa “crte”.

6:9 Anđelić sa pozicije srednjeg beka. Lijep gol sa devet metara.

5:9 Žitnjikov sa devet metara.

5:8 Radović sa krila.

4:8 Čavor bomba sa preko devet metara.

3:8 Šelmenko nalazi rupu u našoj odbrani.

3:7 Soroka iz sedmerca.

3:6 Černoivanov poslije kontre.

3:5 Gorbok sa 9 metara.

3:4 Ševaljević poslije odličnog utrčavanja, pogodak sa šest metara.

2:4 Šiškarev sa desnog krila u situaciji kada Rusi imaju igrača manje.

2:3 Dibirov sa krila.

2:2 Ševaljević sa devet metara.

1:2 Gorbok iz prodora.

1:1 Milašević poslije prodora.

0:1 Dibirov iz kontre.

Izabranicima Ljubomira Obradovića potrebna je pobjeda sa tri gola razlike kako bi se plasirali u sljedeću fazu bez obzira na ishod duela Mađarske i Danske.

Ukoliko naša selekcija pobijedi sa manjom razlikom, onda će našem timu trebati da Mađarska ne izgubi od skandinavske selekcije.

Crna Gora će u ovom meču biti slabija za povrijeđenog Vuka Borozana, kao i Vuka Lazovića, koji je dobio boginje pred početak prvenstva Evrope.