Rukomet

“Plave” rutinski ovjerile vizu za Budimpeštu

Treću godinu zaredom izabranice Dragana Adžića igraće na završnom turniru Lige šampiona.

Sa dvije ubjedljive pobjede “plave” su lako izašle na kraj sa Baja Mareom i braniće titulu kontinentalnog šampiona.

Rumunke su se večeras dobro borile u uvodnih 30 minuta, dobile prvi dio 14:13, ali u nastavku nisu imale šanse.

Budućnost je dodala gas u nastavku, brzo preokrenula rezultat i do kraja se samo postavljalo pitanje konačne razlike.

“Žao mi je što nismo i u prvom poluvremenu igrali kako treba. Nadam se da ćemo do završnog turnira ispraviti neke stvari u igri. Đer je apsolutni favorit u Budimpešti. Vjerujem se da ćemo uspjeti da prođemo u finale i krunišemo ovu sezonu. Najbolje ekipe su prošle i vjerujem da ćemo svima biti pravi takmac. Najvažniji je zdravstveni bilten i daj Bože da taj turnir dočekamo zdraviji nego što smo sada”, rekao je trener “plavih” Dragan Adžić.

Majda Mehmedović je u suzama dočekala posljednji duel pred publikom u “Morači”.

“Hvala Budućnosti, saigračicama, Varvarima. Bilo je ovo prelijepih 10 godina u Podgorici. Nadam se da ćemo se okititi još jednom medaljom i na najljepši način se oprostiti od Budućnosti. Ko god da dođe na završnom turniru, bićemo spremne da se borimo”, kazala je Majda.

Kristina Neagu je dala 10, Kaća Bulatović i Milena Raičević po pet, a Natali Irman četiri pogotka.

Žrijeb za polufinale Lige šampiona je 15. aprila, a potencijalni rivali Budućnosti biće Đer, Vardar i Bukurešt.

Završni turnir održaće se 7. i 8. maja u Budimpešti.

UŽIVO:

60′- Sigurnih 32:25 za Podgoričanke i laka ovjera plasmana na završni turnir Lige šampiona.

55′- U dobrom ritmu je i Neli Irman, koja je dala četiri gola. 30:23.

50′- Održavaju sada “plave” prednost od četiri-pet golova i rutinski hitaju ka završnom turniru Lige šampiona.

45′- Sa tri vezana gola prišle su gošće na 22:21, ali su onda uslijedile realizacije Neagu, Irman i Bulatović. 25:21.

40′- Razigrala se Kristina Neagu, već je stigla do osam pogodaka. 22:18.

35′- Agresivnije su krenule “plave” u drugom dijelu, pet golova za pet minuta, dvije lijepe realizacije Majde Mehmedović sa krila. 18:15.

Poluvrijeme. Gol prednosti za gošće nakon pola sata, 14:13. Očigledno je da “plave” ne igraju punom snagom, ali treba očekivati da dodaju gas u nastavku.

25′- I dalje se odlično drže Rumunke, čijom igre diriguje Vizitiu. Budućnost i dalje traži ritam. 10:12.

20′- Tri gola u nizu za Budućnost za preokret 10:9, ali je Katarina Ježić na isteku 20. minuta izjednačila.

15′- Perianu i Vizitiu stvaraju dosta problema odbrani “plavih”, već su dale po tri pogotka. 7:9.

10′- Razigrane su Kaća i Kristina Neagu, dale su po dva pogotka. Međutim, rumunska ekipa zasad veoma dobra. 6:6.

5′-Milena Raičević i Katarina Neagu dva puta su dovodile domaćina u vođstvo, ali je Vizitiu sa dva gola kreirala preokret. 2:3.

“Plave” su u prvom susretu u Rumuniji slavile 29:24 i napravile ogroman korak ka plasmanu na završni turnir elitnog takmičenja.

Uz to, gošće su u Podgoricu duputovale autobusom bez nekoliko prvotimki i na taj način pokazale da nemaju velike ambicije.

Budućnost će, u slučaju očekivanog plasmana na F4, evropsku titulu braniti u Budimpešti 7. i 8. maja.

Plasman u mađarski glavni grad već su izborile ekipe Đera, Vardara i Bukurešta.