Tenis

Berdih razbio Monfisa za finale

Čeh je brzo ohladio publiku pošto je bio dominantan u prvom setu i nije dozvolio Monfisu da na krilima navijača podigne nivo svoje igre. Prvi set je vrlo brzo bio gotov, pošto je nakon 1:1 Berdih vezao pet gejmova i sa 6:1 završio je posao.

Čeh je i na startu drugog seta napravio brejk, ali je Monfis odmah uzvratio i poravnao na 1:1. U narednom gejmu Francuz opet nije sačuvao svoj servis i upravo igra nakon ubačenog prvog servisa bila mu je najveći problem pa je na kraju imao ispod 50 odsto osvojenih poena nakon tog početnog udarca.

Berdih je to iskoristio poveo 2:1 i do kraja sačuvao brejk viška za pobjedu od 6:1, 6:4 za samo 67 minuta.

Čeh se prvi put plasirao u finale Mastersa u Monte Karlu iz trećeg pokušaja, tamo ga čeka duel sa pobjednikom duela Đoković – Nadal.