Tenis

Đoković oduvao Nadala za 15. finale u nizu

Najbolji teniser svijeta je rutinski nadigrao velikog rivala, koji nije imao nijednu brejk loptu u cijelom meču. Krenuo je Novak žestoko i već drugom gemu napravio brejk sa nulom vezavši četiri vinera na servis rivala.

Nakon što je potvrdio brejk i poveo 3:0, nije bilo uzbuđenja do kraja prvog seta, koji je Đoković dobio sa 6:3.

Po istom receptu srpski teniser pokušao je da odmah prelomi i drugi set, ali je Nadal odolijevao do rezultata 2:2. Tada je Novak napravio brejk, a pobjedu ovjerio još jednim u posljednjem servis gemu Španca.

Prvi nosilac bio je agresivniji, pogađao mnogo vinera i često tjerao Nadala da trči sa jedne na drugu stranu terena. Ipak, španski teniser danas nije imao šansu, nakon tri odlična meča u grupnoj fazi.

Đoković je pobijedio Nadala četvrti put ove godine i izjednačio u međusobnom skoru na 23:23.

U 15. uzastopnom finalu u sezoni, sjutra će igrati protiv Federera ili Vavrinke, koji će snage odmjeriti od 21 sat.

Za kraj, Novak je na kameri napisao “Srećna slava” i čestitao pravoslavnim vjernicima koji danas obilježavaju Aranđelovdan.