Tenis

Đoković preko Darsisa do osmine finala Majamija

Prvi nosilac nije dozvolio Stivu Darsisu da napravi senzaciju, kao prije dvije godine na Vimbldonu, kada je u prvom kolu sa 3:0 sa terena ispratio Rafu Nadala.

Najbolji svjetski teniser je u prvom setu pokazao zašto je na prvom mjestu ATP liste. Dominirao je u tom dijelu igre i baš kao na premijeri u Majamiju sa nulom došao do vođstva u meču.

Nakon što je i drugu dionicu otvorio sigurnim servis gemom , činilo se da Đoković hita ka ubjedljivoj pobjedi.

Međutim, tako nije mislio Stiv Darisis. Uporni Belgijanac odolijevao je na svoj servis, iako je skoro u svakom servis gemu se suočavao sa brejk loptama za Đokovića.

U dva navrata gemovi su bili pravi maratoni, od po desetak minuta.

Za razliku od prvog seta, Đoković je bio mnogo nervozniji i previše je griješio.

Svoju jedinu brejk loptu iskoristio je Darsis, poveo 5:4 i imao priliku da servisima izbori treći set.

Međutim, Đoković je nakon pauze ustao pun samopouzdanja sa stolice i ribrejkom sa nule vratio ravnotežu.

Uslijedio je sigurni servis gem za Đokovića, a onda još jedan maraton. Imao je Darsis nekoliko prilika da završi gem i izbori taj brejk, ali je uporni Đoković sačekao šansu i brejkom završio meč u 12. gemu.

Rival u osmini finala biće mu Aleksandar Dolgopolov, koji je bio bolji od Tomasa Belućija u dva seta.

Plasman dalje izborio je i David Ferer trijumfom 2:0 nad Lukašom Rosolom.