Tenis

Đoković sa ivice poraza do četvrtfinala Majamija!

Hodao je po tankom ledu srpski teniser, bio na ivici eliminacije, ali onda i dokazao zašto se trenutno nalazi na prvom mjestu ATP liste.

Hrabri Dolgopolov igrao je odlično, osvajao mnogo više direktnih poena, dok je Đoković bio prilično nervozan, a u prvom setu slomio je i reket, što je izazvalo zvižduke publike u Majamiju.

Da Novaka čeka težak posao Dolgopolov je najavio brejkom za 3:2, ali je Đoković uspio da uzvrati i izjednači na 4:4.

Uslijedila su još dva brejka u nizu, najprije Ukrajinca, a potom i Đokovića, kada je Aleks servirao za set.

U taj brejku prvi poen je uz dosta sreće i pomoć mreže pripao Dolgopolovu, a onda je Đoković opet ušao u nervozu i seriju grešaka, pa je začas bilo 4:0 za ukrajinskog tenisera. Dolgopolov je potom set priveo kraju sa 7:3 u taj brejku.

Nastavio je Ukrajinac sa sjajnom igrom u drugom setu. Uz brejk je poveo 3:0, a onda imao veliku šansu jer je na servis Đokovića propustio dvije šanse da još jednom brejkne Srbina i izvjesno bi tada sve bilo gotovo.

Novak je svoju šansu za brejk sačekao i iskoristio u sedmom gemu, kada je smanjio na 4:3 i vratio se u set.

Set je prelomljen u 12. gemu, na servis Dolgopolova, koji je Đokoviću dopustio tri vezane set lopte, a Srbin je iskoristio drugu i izjednačio.

Tada je meč odlučen jer u trećem setu samo je igrao Novak Đoković, koji je bez izgubljenog gema za samo 22 minuta dobio odlučujuću dionicu i prošao u četvrtfinale u kojem ga čeka David Ferer.

Anonimni
Anonimni

@jajaj,pa sta mislis,da ga je@jajaj,pa sta mislis,da ga je djokovic dobio samo svojom dobrom igrom jel? Pa Dolgopolov je imao 3(slovima:tri) puta vise vinera od djokovica do pred kraj drugog seta,a to je jasan pokazatelj ko je sinoc dominirao.A jos djokovic nije lose igrao,nego ga je dolgopolov,ako cemo realno,igrom unistio.Novak jednostvno nije imao rjesenje za njegovu igru sinoc i zato… Više »

Anonimni
Anonimni

sram te bilo Đokoviću,skačeš
sram te bilo Đokoviću,skačeš za tom lopticom po prljavom zapadu i više voliš dolare i eure od svetog srpskog dinara!

100% Bosanac

Dolgopolov je igrao
Dolgopolov je igrao fenomenalno sa 200% svojih mogućnosti. I ranije je imao sličnih mečeva, razbija protivnika dok ima snage, a onda naglo pada
Poučen tim iskustvom osvojih nekoliko desetina eura na tačan rezultal 6:0 u trećem setu 🙂