Tenis

Titula za slavljenika: Marej nadigrao Đokovića!

Marej je po prvi put osvojio Masters u Rimu i to potpuno zasluženo. Britanski teniser je u potpunosti nadigrao Đokovića, bio je precizniji, agresivniji, imao je bolji servis, a i bolje se prilagodio malo težim uslovima za igru.

Đoković je bio vidno umoran, nije imao dovoljno energije, a i često se žalio na teren, u jednom trenutku je poručio sudiji da je previše opasno igrati, ali na kraju je morao da čestita protivniku, koji ga je, za razliku od Madrida, nadigrao.

Britanskom teniseru bio je dovoljan brejk u prvom setu. Marej je bolje ušao u meč, bilo je vidno da je svježiji i da više želi titulu. Servis ga je sjajno služio, ritern takođe, pa je zasluženo slavio sa 6:3.

Do prvih brejk šansi Đoković je došao tek u drugom setu, ali Marej je uspio da sačuva svoj servis, a zatim napravi odlučujući brejk u petom gemu, da bi novim brejkom i sjajnim poenom na kraju devetog gema došao do titule.

TOK MEČA:

3:6 – POBJEDA MAREJA! Marej je fantastično odigrao protiv Novaka, sjajnim poenom je riješio meč u svoju korist!

3:5 – Marej je na gem od osvajanja Mastersa. Đoković je imao 15:30, ali Marej je vezao tri poena i poveo sa 5:3.

3:4 – Đoković je smanjio prednost Mareja, ali Škot i dalje ima brejk prednosti u drugom setu.

2:4 – Marej je potvrdio brejk. Zanimljivo da britanski teniser nije osvojio nijedan poen na drugi servis u drugom setu, ali servis ipak dobro služi Mareja, zahvaljujući čemu je potvrdio brejk.

2:3 – BREJK – Marej je poveo 0:30, uspio je Đoković da izjednači, ali britanski teniser je osvojio dva naredna poena i tako došao do brejka prednosti.

2:2 – Dvije brejk lopte je spasao Marej. Britanski teniser je zahvaljujući dobrim servisima izjednačio, ali Đoković igra sve bolje.

2:1 – Mnogo sigurnija igra Đokovića u drugom setu, novi lagan gem za srpskog tenisera.

1:1 – Đoković nije iskoristio prvu brejk loptu, a Marej je sa dva dobra servisa došao do izjednačenja u drugom setu.

1:0 – Sjajan gem Đokovića, bez izgubljenog poena srpski teniser je osvojio prvi gem u drugom setu.

3:6 – SET – Odlična igra Mareja u prvom setu, zasluženo je slavio sa 6:3. Kiša opet pada u Rimu…

3:5 – Đoković je ostao u igri, ali sada Marej servira za set.

2:5 – Đoković je priprijetio Mareju, izjednačio je na 30:30, ali uslijedila je sjajna bekhend paralela britanskog tenisera a zatim i as za 5:2.

2:4 – Konačno jedan lagan gem i za Đokovića. Srpski teniser je uz dobre servise smanjio prednost Endija Mareja.

1:4 – Sigurna igra Mareja, izgubio je samo jedan poen, pa je potvrdio brejk.

1:3 – BREJK – Marej je sada iskoristio brejk šansu, samo jedan poen je osvojio Đoković. Novak se žali na teren, a sada je dobio i opomenu od sudije, jer pravi veliku pauzu između servisa.

1:2 – Novi lagan gem za Mareja. Britanski teniser za sada bolje i sigurnije igra od Đokovića, ali kiša pojačava, može lako da dođe do prekida.

1:1 – Uz dosta muke Đoković je dobio gem. Marej je prokockao tri brejk šanse, a kod treće je imao čist zicer, ali je neshvatljivo lopticu izbacio u aut.

0:1 – Lagam gem za Mareja. Britanski teniser je odlično otvorio meč, nije prepustio Đokoviću nijedan poen.

Marej danas slavi 29. rođendan, a zanimljivo je da je izjavio da to nije dobar znak, jer nikada nije pobijedio na ovaj dan.

Srpski teniser brani trofej u glavnom gradu Italije i pokušaće da u sedmom finalu peti put podigne pehar.

Sa druge strane, Marej je prvi put došao do finala, a pokušaće i da se revanšira Đokoviću za poraz prošle nedjelje u Madridu.

Novak je dobio 12 od posljednjih 13 mečeva sa Britancem, a ukupno vodi sa 23:9 pobjedama.

Đoković će pokušati da osvoji 30. trofej na turnirima iz Masters serije, dok Marej juri 12. pehar.