Vaterpolo

“Ajkule“ rutinski protiv Francuza

Podmlađena selekcija Crne Gore lako je izašla na kraj sa Francuzima, iako početak nije obećavao. Gosti su iznenadili na startu i poveli sa 2:0. Do kraja prve četvrtine naš tim je smanjio na 2;1, da bi u drugoj četvrtini preokrenuli na 3:2.

Francuzi su uspjeli da izjednače na 3:3, a nakon toga dominacija Crne Gore. Raspoloženi Darko Brguljan sjajno je pogađao sa svih pozicija, ali i razigravao svoje saigrače.

Perović je pružio priliku mladim igračima, Janko Krivokapić je debitovao na poziciji centra, a odlično je u drugom dijelu Šćepanovića na golu zamijenio Lazović.

Darko Brguljan je predvodio “ajkule“ sa pet pogodak, a istakli su se još Murić sa tri i Ukropina sa dva pogotka.

U listu strijelaca upisao se i iskusni Nikola Janović.

To je druga pobjeda naše selekcije u C grupi. Prvi trijumf smo upisali protiv Turske, dok smo poraženi od Hrvatske i od Italije (nakon peteraca).

Crna Gora takmičenje u Svjetskoj ligi nastavlja 17. marta, kada u Đenovi igra protiv Italije.