Vaterpolo

“Ajkule” su odigrale mnogo bolje nego protiv Španije i na kraju zasluženo upisale prvu pobjedu na turniru. Hrvatska je prva stigla do gola i to preko Šetke u drugom minutu.

U samom finišu prve četvrtine Pješivac je poravnao rezultat, da bi Pasković sa igračem više u drugoj dionici donio potpuni preokret. Do kraja četvrtine pogodili su Bukić i Ivović, pa smo na odmor otišli sa 3:2.

Crna Gora je u trećoj četvrtini preko Ivovića povela sa dva gola prednosti – 4:2. Ipak, Hrvatska se držala do samog kraja. Bilo je u trećoj 4:3, pa 5:3 za naše, da bi Muslim smanjio na 5:4. U finišu treće dionice Ivović je iskoristio peterac za 6:4.

Na startu četvrte četvrtine Krapić je smanjio na 6:5, ali odmah nakon toga novi peterac za naš tim, a opet je precizan bio Ivović. Brzo se Hrvatska vratila u igru, baš kao i kada smo poveli 8:6. Nakon što je Joković smanjio na 8:7, Klikovac je majstorskim pogotkom uvećao na 9:7.

Muslim je uspio da smanji na 9:8, Hrvatska je imala posljednji napad, ali je naš tim uspio da se odbrani i upiše trijumf.

Prije meča predsjednik PVK Jadran Carine Đuro Marić i direktor PVK Jadran Carine Boro Mračević uručili su zahvalnice Nikoli Janoviću za sve ono što je uradio za klub sa Škvera.

CRNA GORA – HRVATSKA 9:8 (1:1, 2:1, 3:2, 3:4)

Sudije: Gabor (Mađarska), Tekseido (Španija), Igrač više: Crna Gora 7 (4), Hrvatska 9 (3), Peterci: Crna Gora 3 (3), Hrvatska 1 (1).

CRNA GORA: Radić (6 odbrana), Draško Brguljan, Pasković 2, Petrović, Popadić, Aleksandar Radović, Đuro Radović, Čučković, Ivović 4, Mišić 1, Klikovac 1, Drašković, Đurđić, Pješivac 1, Lazović (3 odbrana).

HRVATSKA: Pavić (1 odbrana), Burić, Petković, Krapić 1, Joković 1, Bukić 2, Muslim 1, Milaković, Sukno 1, Pavlović, Šetka 1, Buljubašić, Bijač (4 odbrana).