Vaterpolo

Srbija potopila “ajkule”

Naši su ovim porazom praktično izgubili šanse za prvo mjesto i direktan plasman u četvrtfinale, mada je i prije početka šampionata ta pozicija bila “rezervisana” za prvog favorita turnira Srbiju. Nama će duel sa Australijom biti krucijalan i za mjesto u grupi i za put ka završnici.

Odbrane su dominirale na startu meča, pa je prvi gol pa je tek u drugoj polovini uvodnog dijela susreta. Filipović je sa igračem više zatresao mrežu. “Ajkule” su na prvi gol čekale sve do posljednjih 90 sekundi, kada je Draško Brguljan dijagonalom poentirao u momentu kada smo napadali sa čovjekom prednosti u bazenu. Ipak do kraja prve četvrtine Ćuk je pogodio za 2:1 Srbije.

Start druge četvrtine donio je novo izjednačenje. Nikola Murišić je dao debitantski gol na velikom takmičenju sa 10 metara iznenadivši Pijetlovića. Nakon toga uslijedio je potpuni pad u igri naših momaka. Srbija je za čas serijom 4:0 stvorila ogromnu prednost. Mandić i Filipović su sa desne strane iznenadili Šćepanovića, koji nije najbolje reagovao na šuteve u prvi ugao. Uz to Aleksić je dva puta bio precizan, iskoristivši drugi put kardinalnu grešku Ivovića za 6:2. Do odmora smo uspjeli da ublažimo preko Janovića na 6:3.

Do polovine treće četvrtine vratili smo se u igru. Golovima braće Brguljan i Paskovića smanjili smo na samo gol zaostatka 3 ipo minuta prije kraj treće četvrtine, 6:7. Ipak ispostavilo se da je to bio tek bljesak protiv favorizovanog rivala koji je pogocima Mandića i Prlainovića stigao do 9:6, a tokom posljednje četvrtine i opet do plus 4, 11:7.

Po dva gola u našem timu dali su Darko i Draško Brguljan i Mlađan Janović. Upisali su se i Murišić i Pasković. Izostao je napadački učinak Ivovića i Radovića. Crnogorci naredni meč igraju u srijedu protiv Australije od 12:30.

tok meča:

ČETVRTA ČETVRTINA:

Kraj utakmice, pobjeda Srbije 11:8, crveni se u drugom kolu u srijedu od 12.30 sastaju sa Australijom.

Pijetlović brani pokušaj Čučkovića, otišla je i posljednja nada da će naši ovaj meč učiniti dramatičnim. Posljednja dva minuta su u toku, a tajm aut sada traži Dejan Savić.

Perović zove tajm aut jer je isključen Nikić. 2’39” do kraja utakmice.

8:11– Darko Brguljan trese mrežu poslije isključenja Jakšića.

Draško Brguljan pogađa prečku nakon treće lične Ranđelovića. Još pet minuta do kraja.

7:11- Nikola Jakšić poslije isključenja Ivovića.

7:10- Filip Filipović sa pet metara upisuje treći gol.

Darko Brguljan je faulirao Jakšića i peterac za Srbiju.

I četvrti put na meču Draško Brguljan osvaja loptu za prvi napad u četvrtini.

TREĆA ČETVRTINA:

Naša najefikasnija četvrtina od početka utakmice, dali smo četiri gola. Prišla je Crna Gora u jednom trenutku na gol minusa, ali Srbija ne da prednost. Još osam minuta borbe u Kazanju.

7:9- Mlađan Janović stiže do drugog gola četiri sekunde prije kraja treće četvrtine.

Isključenje Murišića, Mitrović pogađa stativu. Naš centar je završio utakmicu zbog tri lične greške. U toku je posljednji minut treće dionice.

6:9- Andrija Prlainović, brza akcija Srbije poslije isključenja Janovića. Dva minuta do kraja treće četvrtine.

Brani Pijetlović udarac Janovića. Prethodno je drugu ličnu zaradio Mandić.

6:8- Dušan Mandić, nakon faula daje sjajan gol.

Sada tajm aut traži Dejan Savić.

6:7- Vjeko Pasković daje gol za potpun priključak. Još 3’26” do kraja treće četvrtine.

Klikovac je iznudio isključenje Aleksića, pa je Perović zvao tajm aut, jer osjeća šansu za potpuni priključak.

5:7- Darko Brguljan pogađa nakon faula sa distance.

4:7- Stefan Mitrović. Odlična akcija Srbije i gol prenosom u situaciji sa čovjekom više poslije isključenja Murišića.

4:6- Draško Brguljan. Uz malo sreće jer se poslije šuta našeg igrača lopta odbila od Prlainovića hvatamo priključak. Gol sa igračem više.

Opet je Draško Brguljan obezbijedio napad Crnoj Gori na startu četvrtine.

DRUGA ČETVRTINA:

Kraj druge dionice. Serija Srbije od četiri vezana gola i to sve u situacijama kada su timovi bili izjednačeni u bazenu donijela je veliku prednost ekipi Dejana Savića. Janović je smanjio, ali i dalje “delfini” imaju sigurno vođstvo.

Nije Srbija ni šutnula sa igračem više.

Čučković je isključen, Savić zove minut odmora, 1’17” do kraja druge četvrtine.

3:6- Mlađan Janović. Nakon faula šut sa sedam metara i gol za Crnu Goru za prekid serije rivala.

2:6- Milan Aleksić, kontra Srbije, raspad sistema u našoj igri.

2:5- Filip Filipović, treći gol u nizu za Srbe bez igrača više. Velika prednost “delfina” u završnici druge četvrtine.

Janović je lob udarcem pokušao da savlada Pijetlovića u situaciji kada je isključen Manojlović.

Perović traži tajm aut, 3’22” do poluvremena.

2:4 Milan Aleksić sa distance, drugi gol zaredom Srbije i to u situacijama kada su ekipe bile izjdednačene u bazenu. Na polovini smo druge četvrtine.

2:3- Dušan Mandić vara Šćepanović, Srbija opet vodi. Odlično je uplivao srpski vaterpolisti, pobjegao Ivoviću i pogodio.

2:2- Nikola Murišić. Golčina sa 10 metara, iznenadio je Pijetlovića. Dva minuta odigrana su u drugoj dionici.

Draško Brguljan je obezbijedio prvi napad Crnoj Gori u drugoj četvrtini.

PRVA ČETVRTINA:

Kraj prve četvrtine, gol prednosti za Srbiju.

1:2-Miloš Ćuk poslije isključena Mlađana Janovića na 12 sekundi prije kraja četvrtine.

1:1- Draško Brguljan preciznom dijagonalom pogađa za izjednačenje. Iskoristili smo igrača više. 1’25” do kraja prve dionice.

Murišić je bio isključen, a Ivović i Šćepanović zaustavili su Jakšića. Sada tajm aut traži Perović, još 2’20” u prvoj četvrtini.

0:1- Filip Filipović daje prvi gol na meču, Srbija koristi igrača više.

Isključen je Klikovac, Savić zove tajm aut. 3’50” do kraja prve četvrtine.

Zaustavljen je udarac Mandića kod prve situacije za Srbiju sa čovjekom više u bazenu. I dalje bez golova na polovini uvodne dionice.

Imali smo igrača više, ali je Radović šutirao pored stative. Ranđelović je zaradio isključenje.

Počela je utakmica u Kazanju, derbi prvog dana Svjetskog prvenstva u Kazanju.

Naš nacionalni tim braniće srebro sa šampionata u Barseloni prije dvije godine, dok su izabranici Dejana Savića prvi favoriti na ovom takmičenju.

Mislim da bi bilo prepotentno prijetiti Srbiji. Po meni, oni su najjača ekipa u ovom trenutku na svijetu. Naravno da ćemo pokušati sve da dobijemo utakmicu, ali neće biti lako. Taj kvalitet potvrdili su osvajanjem Svjetske lige u Bergamu. Nažalost, nijesmo igrali na turniru u Nišu sa njima, a nadali smo se da ćemo igrati u finalu sa Srbijom. Tako da u ovom trenutku ne znam kolike su naše stvarne vrijednosti u odnosu na njih. Moramo ući u meč maksimalno koncentrisani, maksimalno borbeni i agresivni, da pokušamo da napravimo što bolji rezultat”, rekao je selektor Crne Gore Ranko Perović.

Zanimljivu utakmicu očekuje i jedan od najboljih igrača Srbije Andrija Prlainović.

“Rival je odličan, ima iskusne igrače koji znaju kako se igraju ovakve utakmice. Ne smijemo da dozvolimo da meč krene u neželjenom pravcu. Odlučiće kao i uvijek jedna lopta”, naglasio je Prlainović.

U drugu meču ove grupe od 20.30 snage će odmjeriti Japan i Australija.

Pratite duel evropskih šampiona i svjetskih viceprvaka uživo uz CdM.