Tehno & Nauka

FOTO: #SurfujPametno: Beranski osnovci trijumfovali na međuškolskom takmičenju

Drugo mjesto osvojio je tim OŠ “Braća Labudović“ iz Nikšića, a treće ekipa OŠ “Vuk Karadžić“ iz Podgorice.

Timovi učenika šestog i sedmog razreda koji su u školama ostvarili najbolji rezultat na kvizu o bezbjednom internetu danas su se takmičili za prva tri mjesta, a nagradu za poseban doprinos projektu i razvoju informacionog društva u Crnoj Gori dobila je OŠ “Lovćenski partizanski odred“ sa Cetinja.

Kako je kazao potpredsjednik Vlade i ministar za informaciono društvo i telekomunikacije Vujica Lazović, resor od samog počekta učestvuje u projektu.

“Činjenica da je preko 20.000 osnovaca prošlo izuzetno korisnu obuku o tome kako koristiti interent i društvene mreže, kako surfovati pametno i izbjegavati opasne i nepoželjne sadržaje, govori o tome da je ovaj projekat opravdao svoju funkciju“ poručio je on, dodajući da je namjera cijele društvene zajednice da djecu zaštiti od opasnosti na internetu.

Prema riječima ministra prosvjete Predraga Boškovića, važno je stalno opominjati na izazove u korišćenju elektronskih komunikacija, dinamične oblasti koja se ubrzano razvija.

“Uloga Ministarstva prosvjete i zaposlenih u prosvjeti jeste upravo da ukažu na opasnosti na koje možemo naići upotrebom elektronskih komunikacija, zato sam siguran da je u proteklih pet godina na najbolji način mladima ukazano kako da bezbjedno koriste internet. Nastavićemo aktivnosti na ovom polju kako bismo i novim generacijama skrenuli pažnju na potencijalne opasnosti“, rekao je on.

Generalna direktorka Telenora Crna Gora Sandra Štajner istakla je da se, tokom pet godina, u inicijativu #SurfujPametno postepeno uključivao sve veći broj djece iz 150 crnogorskih osnovnih škola.

 

“Inicijativa je dio strateškog cilja kompanije Telenor da, uz pomoć interneta, poveže sve ljude, ali i da omogući njegovu bezbjednu upotrebu. Djeca su posebno u centru naše pažnje, zato u Telenoru koristimo svaku priliku da izgradimo sigurnu digitalnu budućnost i podignemo svijest učenika, nastavnika i roditelja o tome kako internet može donijeti najviše koristi. Trudimo se da stvorimo online svijet u kojem će se djeca  osjećati sigurno i koji će moći bezbrižno da istražuju”, zaključila je ona. 

Nagrade finalistima i njihovim školama obezbijedili su Ministarstvo za informaciono društvo i telekomunikacije, Ministarstvo prosvjete i Telenor fondacija, a današnjem događaju prisustvovalo je oko 600 djece

Send this to a friend