Rukomet

Fenomenalni lavovi na Evropskom prvenstvu

Naša rukometna reprezentacija plasirala se na Evropsko prvenstvo!

Izabranici Zorana Roganovića pobijedili su u meču odluke Ukrajinu 27:21 u Morači i sa drugog mjesta izborili su plasman na šampionat kontinenta.

Svih 60 minuta “lavovi” su vodili. Igrali su briljantnu odbranu, već u prvom dijelu stvorili veliku prednost i onda sigurno priveli meč kraju.

Nije nas poremetila ni povreda Miloša Božovića koji je poslije četiri minuta morao da izađe. Mučili su se zbog povreda i Mirko Radović i Miloš Vujović.

Ukrajinci nijesu ni u jednom momentu bili dostojan rival za meč odluke.

Čavor je dao pet golova, po četiri su dodali Vujović, Ševaljević i Lipovina.

tok meča:

KRAJ!

25:18 – Ševaljević daje fenomenalan gol, pobjeda je osigurana jer je razlika sedam golova na pet minuta prije kraja.

23:17 – Osam minuta prije kraja čuvamo prednost. Sada je šest razlike, rutinski naši idu ka pobjedi i Evropskom prvenstvu.

21:14 – Čavor nastavlja da rešeta, polovina nastavka i dalje visokih sedam razlike.

19:11 – Držimo visoku prednost i u drugom dijelu. Čavor je na startu drugog dijela raspucan. Jedini problem u našem timu su ozljede. I Mirko Radović je izašao zbog bola u mišiću. Dobra vijest je što Božović nije teže povrijeđen.

16:9 – Poslije pet minuta nastavka. Ukrajinci agresivniji u drugom dijelu, igraju čvršću odbranu, naši i dalje imaju ogromnu prednost.

Nastavlja se meč.

15:7 – Kako je samo odigrala naša selekcija finiš poluvremena. Serija 4:0 kojom smo uništili goste. Čim se Simić razbranio šanse nije bilo za Ukrajince. Bekovi super raspoloženi, na kraju i Lipovina projektilima za plus 8.

11:7 – Imali smo dva zicera da odemo na 12:5, imali i sedmerac, ali smo pet minuta bez gola. U 25. minutu Ukrajinci su smanjili na minus četiri.

11:5- Kankaraš se raspucao, vezao dva gola, Simić na golu juri ka 40 odsto odbrana. letimo u prvih 20 minuta.

8:4 – na polovini prvog dijela. Čuvamo prednost, igramo fantastičnu odbranu!

7:3 – Grbović daje drugi gol, već je četiri gola razlike, pa je kluba gostiju pozvala tajm aut. Start iz snova naših momaka!

5:2 – Fenomenalan start naših bekova i već četiri gola naših spoljnih igrača. Problem je što Miloš Vujović osjeća bol, ima taj problem neko vrijeme, a sada se očigledno pogoršalo pa se drži često za koljeno.

2:1 – Poslije pet minuta i dalje minimalna prednost naših. Veliki peh povrijedio se Miloš Božović nakon što je dao gol!

1:0 – poslije tri minuta meča. Počeli smo jako u odbrani, jedini gol dao je Stevan Vujović.

U Morači se bije bitka za drugu poziciju i plasman na šampionat kontinenta.

Ukrajinci su prilično rutinski dobili prvi međusobni meč, ali u odnosu na taj duel mnogo toga se promijenilo u našem timu.

Samopouzdanje nakon pobjeda protiv Danske i Farskih Ostrva je mnogo poraslo, pa se očekuje da bi i Ukrajina mogla pasti za još jedan nastup na velikom takmičenju.

U našem taboru su sigurni da mogu, a ako se ponovi atmosfera iz meča sa Danskom vjeruju da će odraditi posao do kraja.