Društvo

Predstavljen vodič Psihoaktivne supstance, seksualni rad i noćni život

Kroz vodič “Psihoaktivne supstance, seksualni rad i noćni život” asocijacija Spektra odgovorila je na pitanja o tome koji su efekti i rizici psihoaktivnih supstanci koje se najčešće koriste u noćnim okruženjima i tokom seksualnog rada, kako ostati bezbjedan i kako pravilno odreagovati ukoliko nama ili nekome u našoj blizini nije dobro zbog korišćenja tih supstanci.

Poseban fokus, kako je saopšteno iz te asocijacije, stavljen je na specifične stvari sa kojima se nose članovi TIRV (transrodne, interpolne i rodno varijantne) zajednice, potencijalne rizike i efekte koji se mogu očekivati ukoliko je osoba na PrEP, antiretrovirusnoj ili hormonskoj terapiji, kao i institucije i organizacije kojima se mogu obratiti za više informacija, podršku ili pomoć ukoliko to bude potrebno.

“Projekat ‚‚Trans empowerment for community care in HIV response“ kroz koji je kreiran ovaj vodič je imao za cilj da doprinese unapređenju kvaliteta života transrodnih i rodno varijantnih osoba i njihovoj integraciji u društvo, kroz osnaživanje ključnim psiho-socijalnim servisima i edukacijom, unapređenje zakonodavnog okvira i njegovu implementaciju i povećanje stepena društvenog prihvatanja rodnih različitosti”, poručili su iz Spektre.

Vodič ‚‚Psihoaktivne supstance, seksualni rad i noćni život“ pisala je Irena Molnar.

„Irena je diplomirala socijalnu antropologiju na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Kao antropološkinja u multdisciplinarnom timu jedna je od osnivačica Re Generacije, u kojoj se fokusirala na promociju i zagovaranje za programe smanjenja štete u noćnom životu,“ navodi se u saopštenju.

Publikacija je finansirana od strane #EKHN u okviru projetka “Trans empowerment for community care in HIV response”.

Send this to a friend