Hronika

Pavićević, Tripković, Vukotić i Drašković prekršili zakon, nijesu prijavili imovinu

Predsjednik Savjeta Javnog servisa Vladimir Pavićević i članovi tog tijela Perko Vukotić, Dragana Tripković i Mimo Drašković prekršili su Zakon o sprečavanju korupcije jer njesu prijavili imovinu, iako su kao javni funkcioneri imali obavezu da to učine -odluka je Agencije za sprečavanje korupcije.

U slučaju Mima Draškovića, kako je Pobjeda već objavila, utvrđeno je da on nije u sukobu interesa, ali je kao i većina njegovih kolega iz Savjeta prekršio član Zakona o sprečavanju korupcije koji se odnosi na prijavu imovine.

U dokumentu Agencije piše i da je protiv predsjednika Savjeta Vladimira Pavićevića podnijeta anonimna prijava kako on istovremeno sa javnom funkcijom obavlja i dužnost člana Socijalnog savjeta i direktora stambene zadruge Zdravstvo.

“Pavićević se izjasnio da smatra da te dužnosti nijesu nespojive sa funkcijom člana Savjeta”,  navodi se u dokumentu.

Utvrđeno je da ni on nije u sukobu interesa, iako je obavljao više funkcija istovremeno.

“Uvidom u izvod Centralnog registra privrednih subjekata i nakon izjašnjenja Pavićevića, utvrđeno je da je obavljanje sindikalnih djelatnosti dozvoljeno u skladu sa članom 9 Zakona, jer stambena zadruga Zdravstvo nije privredno društvo u skladu sa odredbama Zakona o privrednm društvima, što ukazuje na činjenicu da obavljanjem dužnosti direktora zadruge nije lice za koje je propisana zabrana odredbama Zakona o sprečavanju korupcije”,  navedeno je u obrazloženju odluke Agencije.

Kako su utvrdili, zakon nije prekršio ni time što je član Socijalnog savjeta. Što se tiče imovinskog kartona, Pavićević je odmah nakon razgovora u Agenciji dostavio prijavu o imovini.

U slučaju Perka Vukotića i Dragane Tripković utvrđeno je da su prekršili zakon jer nijesu prijavili imovinu. I njih dvoje su, kako je navedeno, naknadno, nakon izjave koju su dali Ageciji, dostavili imovinske kartone.

Za Mima Draškovića, kako je Pobjeda već objasnila, Agencija je donijela odluku da nije u sukobu interesa, ali da je prekršio član 23 Zakona o sprečavanju korupcije jer ni on nije na vrijeme prijavio imovinu.

Bez ishitrenih odluka

Na pitanje novinara kada će raspravljati o statusu ostalih članova Savjeta RTCG koji su prekršili zakon, Luiđ Škrelja je kazao da Administrativni odbor radi u skladu sa zakonskom procedurom.

“Nijednu ishitrenu odluku o tom pitanju nema potrebe da donosimo. Treba konkretno i korektno da završavamo svoje obaveze i nadležnosti. I dalje radimo na proceduri da ne bismo imali propust, jer nam to nije namjera”,  rekao je Škrelja i dodao da nema potrebe za žurbom.

Pokrenut postupak za imenovanje člana Savjeta

Administrativni odbor Skupštine pokrenuo je juče postupak imenovanja člana Savjeta Radio Televizije Crne Gore i uputio javni poziv Privrednoj komori i Udruženju poslodavaca da podnesu prijedloge.

Prijedlozi se, kako je podsjetio predsjednik Odbora Luiđ Škrelja, podnose u roku od 45 dana od dana objavljivanja poziva u štampanom mediju.

Mjesto člana Savjeta Javnog servisa ostalo je upražnjeno nakon što je Ivan Mitrović dao ostavku na tu funkciju, pošto je Agencija za sprečavanje korupcije utvrdila da je u konfliktu interesa. Utvrđeno je da je tokom mandata u Savjetu posao u Javnom servisu dobio njegov sin. On je tada izjavio da zbog lične odgovornosti podnosi ostavku, jer ne bi bilo moralno da obavlja javnu funkciju dok se protiv njega vodi postupak.

Mitrović je naglasio i da u njegovom slučaju nije bilo nikakve političke pozadine u vođenju postupka Agencije za sprečavanje korupcije.

Agencija je utvrdila i da su zakon prekršili Nikola Vukčević i Goran Đurović, što su oni negirali. Zakon je, prema odluci Agencije, prekršio i član Savjeta za elektronske medije Darko Ivanović.

Send this to a friend