Hronika

Tužiteljka zatvorila istragu iako nije otkriven napadač

Iako počinilac nije pronađen i priveden licu pravde zbog napada na imovinu dopisnice Dnevnih novina iz Kolašina Zorice Bulatović, zamjenica Osnovnog državnog tužioca u tom gradu Maja Šćepanović tri sedmice kasnije obustavila je dalju istragu, potvrđeno je Vikend novinama iz kabineta Vrhovnog državnog tužioca.

Razlog za obustavljanje istrage je odluka tužiteljke Šćepanović da kvalifikuje krivično djelo kao “uništenje i oštećenje tuđe stvari”, koje se goni po privatnoj tužbi, bez obzira što se Bulatović u više navrata, u izjavama dostavljenim Tužilaštvu, izjasnila da strahuje za svoju sigurnost. 

Međutim, činjenica da je tužiteljka stavila tačku na ovaj slučaj i onemogućila policiju da ga i dalje istražuje mogla bi dovesti Zoricu Bulatović u novu opasnost.

Stoga, iz VDT nijesu odgovorili na postavljeno pitanje ko sada može Bulatović garantovati sigurnost s obzirom da počinilac i njegov motiv nijesu otkriveni.

Bulatovićevoj je u noći 7. maja, nepoznata muška osoba upala u dvorište porodične kuće i čekićem demolirala sva stakla na njenom automobilu “reno megan”. 

Policija je tim povodom ispitala više osoba, ali nije uspjela da uđe u trag napadaču. Iz VDT-a je saopšteno da je Tužilaštvo u minulom periodu naložilo službenicima policije da sprovedu istragu.

Send this to a friend