Ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić izjavio je juče da su odnosi Beograda i Podgorice veoma loši zbog usvajanja crnogorskog Zakona o slobodi vjeroispovijesti i ocijenio da onaj ko u Srbiji prihvata njegovo donošenje “izdaje svoju zemlju”, prenose Dnevne novine.
“Taj ko to toleriše, taj izdaje svoju zemlju, ali problem je što su to interesni krugovi,” ocijenio je Dačić u emisiji Radio-televizije Vojvodine.
Povodom optužbi da je “prebrojavao krvna zrnca” građana Srbije koji podržavaju vlast crnogorskog predsjednika Mila Đukanovića u donošenju spornog zakona, Dačić je naveo da je “pričao o moralnoj obavezi tih ljudi”.
“Treba da se razbije ta imperija, to su agenture crnogorske službe koje rade protiv Srba, normalno je da treba da branimo naš narod. Ima li na vlasti u Crnoj Gori nekog ko je Srbin? Ja takvog ne znam. A to nije prebrojavanje krvnih zrnaca? Onaj ko mene osuđujuje prvo treba da osudi Mila Đukanovića pa onda mene”, smatra Dačić.
Odbacio je optužbe vlasti u Podgorici i potpisnika “Apela 88” da je Beograd destabilizovao Crnu Goru.
“Nikada nismo rekli da želimo da Crna Gora bude sa Srbijom u jednoj državi, niti smo donosili akte koji bi imali bilo kakve veze s unutrašnjim odnosima u Crnoj Gori. U Crnoj Gori stalno tvrde da Srbija navodno želi da ponovo bude u istoj državi sa Crnom Gorom. Ne da ne želimo, nego je to završena priča”, istakao je Dačić.
Naveo je da je Srbija izrazila nezadovoljstvo zbog donošenja zakona za koji smatra da je uperen protiv srpskog naroda i Srpske pravoslavne crkve i apelovao na vlasti Crne Gore da taj problem bude riješen u miru i dijalogom.
Ajde pjevacice, put pod noge i u neku kafanu
Na ibarsku magistralu
E blago njima u pamet ko im je ministar
Ovaj Dacic je pravi za Grand show, ne znam ko mu rece da mu bavljenje politikom ide od ruke
Isceraj to I vrati to u Šavnik,da ima bar 10000 stanovnika
Ovaj samo mlati praznu slamu kao i uvijek.
Stop fasizmu stop fasistima
E sta nam naprica ao
Ko ovoga sta pita
A da se gospodine Dacicu pocnes baviti Srbijom umjesto sto se mijesas u ono sto te se ne tice
A koji si ti faktor da nekome solis pamet?
Potomci Draze Mihajlovica , Kalabica ,Ljotica , Nedica i dr .su zbilja kvalifikovani da Crnogorcima drze predavanja o izdaji .
Na 10 komentara podrške Crkvi mislim da 1 pustite samo
Dacicu, je li ti ko javio da Crnu Goru bas briga sto ti imas da kazes.. Tebe ni u tvoju drzavu ne fermaju 2%, a ne mi
Bolje ovaj da se pozabavi pitanjima koja se ticu Srbije, jer i te kako se sa dosta ptoblema suocavaju
Što ne reče to Mesoću prije dva dana
Zbog animoziteta prema Dačiću (Miloševiću) i Vučiću (Šešalju) sam glasao za nezavisnu Crnu Goru.
Ti si izdo sve što se može izdati zarad funkcija tvojih i sps- ovaca
Kakav si pjevač,takav si i političar.
Kafanska pjevačica. Totalno promašena profesija. Ali nikad nije kasno 🙂
Pevaljka 🥃💃🏻💃🏻
Izdajnik je onaj koji podrzi vas, izdajnik je onaj koji se okrene protiv Crne Gore i koji stane rame uz rame s vama koji bi nam drzavu sad zapalili da smiju.
Rece licna pjevacica Redzepa Taipa Erdogana, rece covjek koji ima vise bruke nego godina.
opet ova kafanska pljevačica
Ivice izgubio si se ti nesto ,ovo je nazivsna drzava ,nisu te crkve srbijanske pa da ih neko otima od vas
Srpska posla,tobos ne bi da se mijesaju ali bi da se za sve oni pitaju kod nas
Nije ti smetao kstolik Mesič što se mješa, a vezano za Pravlslavnu Crkvu haha
Ajde dacicu otpjevaj nam nesto,nisi za bolje
Veliki je ovo vjernik cuo sam,zadnji put usao u crkvu 90ih ,s vojskom
Jedino srbi mogu da izjave da je onaj ko stiti crnogorske interese izdajnik u crnoj gori a onak ko stiti srpske pravi crnogorski patriota
Dačić je i odvratan i nebitan.
Ali ovo jeste napad na Pravoslavlje
nije…..ovo je konacno razracunavanje sa okupatorskom sekktom….koja pljacka CG vise od 100 godina….koja je istureno odeljenje sprovodjenja plana o velikom Srbistanu……..
Ne vjerujrm da ima Pravoslavca a da vama odgovara
Boze budale …..
ajd zapevaj nam jednu…ko erdoganu..
Ovo je podjela na krmece i jagnjece brigade.
Vrati se u Prizren i bori za srpstvo,ne budi izdajnik.
Jesmo mala država ali izdržaćemo.
Na Crnu Goru su mnogi polomili i nos i zube.
Ne treba nam Dačić za to, svako zna da jej o izdaja vjere…
Sjasi pjevacu
Sad kad budete morali priznati Kosovo,vidjecemo “pjevača”.pokrij se usima i ću…
Dačiću prestani da se miješaš u unutrašnje stvari druge države. Naučite jednom za svagda, da nemate pravo da upravljate sa CG i njenim građanima. Znaju se vaše namjere.
Što ne reče to Mesiću
evo se javi i višnjić sa svojim fake news
To je ta podjela na prvosrbe i drugosrbe..
Smiješni Dačić.
,,Škole, braćo, škole, a ne zvona i praporci”. Dositej Obradović.
Izdajnik je svako ko je pobjegao sa Kosova .
Ima li te tu Dacicu ?
Dosta se ovaj Mali Slobov prosipa!
Logični zaključak: izdajnik je Crne Gore ko ne podrži zakon.
Ovome je davno zakazan razgovor kod psihijatra….
Uplitanje u unutrašnja pitanja druge države,neozbiljno i bezobrazno,napali bi i vojskom,ali ne smiju na članicu NATOa.
A Evropa glasno ćuti na ispade svakojakih fašista i polomi se da ne uradi ništo…