Današnju sjednicu Vlade obilježili su podaci o akciji Stop inflaciji. Ministar ekonosmkog razvoja i turizma Goran Đurović kazao je da se po sniženim cijenama može kupiti više od 200 artikala, najavljujući da se akciji priključiti i apoteke. Premijer Dritan Abazović poručio je da je platforma koju je predložio Milatović prihvatljiva za Vladu. Abazović je danas pohvalio rad Morskog dobra i govorio o ostvarenim prihodima i profitu trajektne linije Kamenari -Lepetane.
Premijer kaže da je Vladi prihvatljiva Milatovićeva platforma
Premijer Dritan Abazović kazao je da je Vladi prihvatljiva platforma za Crnu Goru u EU koju je predložio predsjednik Crne Gore Jakov Milatović.
“Prihvatljiva svaka inicijativa oko okupljanja oko evropske agende”, istakao je on.

Kako je kazao, važno je da parlament otvori svoja vrata kako bi donijeli nekoliko važnih odluka za naš evropski put.
“Iako gro kritika pada na vladu, što je logično, ali nije skroz tačno, mi se ne branimo od toga, prihvatamo taj dio odgovornosti. Ono što je konkretno vezano za EU agendu leži u državnom parlamentu, to je izbor sudskog savjeta, sudije Ustavnog suda i izbor VDT u punom mandatu. Nama je prihvatljiva svaka inicijativa koja ide u pravcu okupljanja oko evropske agende”, naaglasio je on.
Premijer je poručio da nezavisnih institucija nema dok se država ne oslobodi stega organizovanog kriminala i korupcije.
Abazović pozvapo PU da provjeri papire Pomorskog saobraćaja

Abazović je kazao da je do sada ostvaren prihod veći od četiri miliona, a profit od tri miliona eura kada je riječ o trajektnoj liniji Kamenari -Lepetane. Pozvao Poresku upravu da ode i provjeri papire Pomorskog saobraćaja.
” Garantujem da je Crna Gora u prethodnim godinama zbog poslovanja Pomorskog saobraćaja izgubiila brzu saobraćajnicu od Novog do Ulcinja”, kazao je on.
Morsko dobro sada na računu ima više od četiri miliona eura.
“Na kraju 2024. oni će imati 20 miliona eura na računu, a plus ima svoju flotu”, kazao je on.
Poručio je da idu dalje da kupe Institut Igalo.
Ministar Đurović najavio da će se apoteke priključiti akciji Stop inflaciji

Ministar ekonomskog razvoja i turima Goran Đurović je kazao da su informacije vezano za akciju Stop inflaciji ohrabrujuće.
“U nekim objektima ima i preko 200 artikala koji su u na popustu u akciji Stop inflaciji. Javlja se još kompanija koje žele da se priključe akciji. Vjerujem da će nam pridružiti i apoteke u akciji. Pored prahrane i bijele tehnike imaćemo i apoteke. Jedna jako dobra stvar za sve građane Crne Gore”, kazao je on.
Ministarka nauke upozorila: Za osobu koja je tek upisala studije napisali da je diplomirani inženjer
Ministarka nauke i thenološkog razvoja Biljana Šćepanović, upozorila je na sjednici Vlade u okviru predloga imenovanja, za čovjeka koji je tek upisao studije napisano da je diplomirani inženjer.
“Kao diplomirani inženjer moram da kažem da se ne može napisati za nekoga ko je tek upisaoosnovne studije da je diplomirani inženjer. Čovjek nije diplomirani inženjer, a tek je upisao studije, ima samo završenu srednju školu”, upozorila je ministarka.
Sjednicu Vlade možete uživo ća pratiti na portalu CdM.
Miraš Dušević
Đe su ti rafovi Đuroviću, neka veliki trgovinski lanci objave tih 200 jeftinijih proizvoda, ne vucite kupce za nos!
Ovome samo se mahniti raduju kakvo sniženje ovo su prave cijene Recicete da su ovi trgovci rodoljubi .Zašto ne s.anje cijene naftnih derivata pa one povukuju smanje nj ostalih artikala
Sram vas bilo sto se služite neistinom,narod je gladan zima dolazi odakle da kupimo drva od mizerne penzije 280e
Bio danas u “Mex ” na autobuskoj u Niksicu..SRAMOTA….iste cijene. Na nekim rafovima SLICNI PROIZVODI i neka pokretna zastavica navodi dolje cijene i proizvoda a iznad neke izdvojene zute cijene – bez oznake proizvoda.Vidjecete kada dodjete na kasu!
Nabili cijene pa daju popuste,koji dođe kao realnija puna cijena…I to sto daje na popuste,u vecini skart…jadno i bijedno
Ova akcija je bijedna, ponižavajuća. Ako se hranite nižerazrednim viršlama, paštetama, mesnim narescima onda možda i ućarite.
Sta znaci vise od 200 artikala? Jel to 300 ili 500? Ova broja su veca od 200
Ali smo zato posle nove godine naje…. Poskupice struja , gorivo, a onda isve ostalo! Ovo je cista prevara . Zivi bili pa vidjeli!!!
Obicna akcija ,koja postoji non stop u svakoj radnji. Da pitamo Anu Novakovic Djurovic sta misli o ovom potezu ministra ❤️ 😉
Sve ovo sto je radila vlada u Teh, mandatu po sili Ustava i zakona Cg mora biti ponisteno.
Od prvaoga dana, do zadnjeg isto tako odlazeca vlada snosit krivično pravne sakcije.
Kako vas nije sramota vise da lazete svu CG.
Kao da je narod, ćorav to mislite samo vlada koja je opustosila CG evo 3god i pređašnja i ova.
Inflacija umjesto da pada, kao u druge zemlje u Cg raste đe to ima.😂😂😂
Abazovicu uskoro ces pod katanac, sa ministrima.
A Dritan pojma nema šta su finansijski izvještaji i kako se računa profit.
Koga Djurovic laze. U lakovic su cijene iste kao i prije par dana. Miljeko je 99 centi, pastete 97 a i ostale nisu snizavane ili nisu imali vremena tolike proizvode da popisu jer treba prvo stavit vece cijene pa onda obracunat toli snizenje da bi se vratile na trenutne. A narod pojurio da ustedi mozda 3-4 eura.
“Garantujem da je Crna Gora u prethodnim godinama zbog poslovanja Pomorskog saobraćaja izgubiila brzu saobraćajnicu od Novog do Ulcinja”, kazao je on.”
Ovo je čista laž. Pomorski je bio svake godine predmet kontrole. A premijer vi trebalo da zna da ima Upravu prihoda i carina a ne Poresku u organizaciji.
Dritan, car laži i ostalih neznanja… najveći neznalica CG javne uprave.
Vi ste jedna obicna, razuzdana banda. Sve izdajnik do izdajnika. Kakva smijesna i raspustena cirkuska bulumenta.
Pa sto nam naplacujete trajekt onda? Iste cijene kao i prije.
Kako ste prihodovali 4 kad ste ulozili 6-7 u iste trajekte , jos ste u minus dvije milke potrpeznjaci .
Hoće li Đurović i Dritan da prave sendviče sa parizerom? 😀
2050 godina je. Pratite sjednicu Vlade u tehnickom mandatu.
Koga danas hapsi vlada koja ne postoji jer je smenjena—- sve njene odluke moraju bit. Ponistene!