Politika

Pročitajte ko su kandidati za odbornike na lokalnim izborima

Ilustracija

Lokalni izbori u 14 opština biće održani 23. oktobra. Građani će birati lokalnu vlast u Podgorici, Opštini Zeta, Bijelom Polju, Baru, Pljevljima, Rožajama, Budvi, Danilovgradu, Tivtu, Plavu, Kolašinu, Žabljaku, Plužinama i Šavniku.Pročitajte ko su kandidati za odbornike za izbore u tim gradovima i opštinama. Liste još nijesu potvrđene, i tome će opštinske izborne komisije zvanično obavijestiti javnost. Redosljed na biračkim listićima biće naknadno utvrđen.

BAR

Građani Bara odbornike će birati iz redova deset izbornih lista.

Kandidati na listi “Za budućnost Bara – Maja Vukićević” su: Maja Vukićević, Lazar Macanović, Aleksandar Lekić, Branimir Lakićević, Rade Stanisavljević, Slađana Perišić, Branko Knežević, Vasilisa Ćulafić, Ivica Golubić, Dragan Marković, Lola Bulatović, Teodora Ostojić, Milorad Bulatović, Aleksandra Vujičić, Dragutin Durutović, Marko Maraš, Martina Šćekić, Savina Perković, Dragan Šorović, Anđela Drašković, Vladislav Božović, Drago Zečević, Irena Stanojević, Andreja Stanić, Svetlana Bošković, Jelena Čejović, Željko Savićević, Ivana Marljukić, Sreten Leković, Radoš Vlašković, Zoran Tajić, Šćepan Jelić, Zoran Veljić – Sančo, Marko Pekić, Ivana Milović, Ranko Aligrudić i Bogić Mitrović.

Takođe, kandidati za odbornike na izbornoj listi “Radomir Novaković Cakan Biram Bar“ su: Radomir Novaković Cakan, Erol Marunović, Darinka Martinović Milošević, Ćazim Alković, Irina Dabović, Aleksandar Glavanović, Milena Božović, Milica Vuković, Ljubomir Vukoslavčević, Ljubiša Tadić, Zilha Kojić, Ana Vukazić, Ilija Dakonović, Sanih Karađuzović, Katarina Rakočević, Jana Šekularac, Ognjen Vučević, Marjana Vučetić, Jelena Đikanović, Predrag Đurišić, Milica Bulatović, Nikola Đokmarković, Nikola Vukčević, Sonja Simonovska, Milica Domazetović, Aleksandar Otašević, Mona Čičić, Milija Šćepanović, Rasim Duraković, Nihada Krčiković, Damir Šukurica, Dragan Popovski, Anela Pepeljak, Osman Duraković, Ivona Vukčević, Maja Čakalović i Saša Boltić.

Na čelu odborničke liste: PRAVA STVAR – Koalicija Zajedno Bar Dušan Raičević (DPS, SDP, LP) je Dušan Raičević.

Na listi su i Mladen Đuričić, Marija Markoč, Asim Andrić, Vladimir Božović, Tanja Spičanović, Miloš Lalević, Božidar Janković, Tatjana Bokan, Omer Vukić, Vesna Drašković, Almir Cecunjanin, Andrea Demirović, Ammar Borančić, SDP Vasilije Lalević, Svetlana Vučetić, Stevan Milošević, Emir Peričić, Aleksandra Glavanović, Naser Kraja, Igor Banović, Andrea Marstjepović, Aleksandar Barlović, Alen Đelošević, Nikica Purlija, Frano Vuksanović, Samir Škrijelj, Adela Kalamperović, Ivica Bokovac, Nikola Papić, Jelena Rovčanin, Špiro Niković, Perica Đokđurić, Marina Savić, Jovo Krstajić, Alisa Pelinković i Dragoslav Tomanović.

Na čelu izborne liste “Novo vrijeme za Bar – Socijaldemokrate – Branislav Bane Nenezić” je Branislav Nenezić.

Na listi kandidata za odbornike Socijaldemokrata su se, pored nosioca, našli: Nedeljko Lale Čović, Milena Đonović, Bećir Berjašević, Stefan Šušter, Jelena Dabović, Stevo Pejović, Drago Drobnjak, Srđan Perkolić, Adnan Perazić, Goran Simić, Milena Vujačić, Željko Đurišić, Stela Muslić, Darko Pepđonović, Predrag Adžić, Zrinka Bibezić, Amir Mačkić, Kenan Karastanović, Irma Mulić, Nikola Vukmarković, Indira Mujić, Dražen Radulović, Amir Bišević, Vlado Marstijepović, Ivona Vulezić, Jelena Nikpaljević, Elmir Duraković, Martina Srzentić, Mustafa Peročević, Mario Vučetić, Mersiha Ramčilović, Draško Popović, Benjamin Divanović, Marina Trceta, Stanislava Tanja Bardić i Danilo Orlandić.

URA, CIVIS i Albanska alternativa predali su zajedničku listu za izbore. Na čelu Liste ”dr Dritan Abazović – Može Bar! Može Crna Gora! – GP URA, Civis, Albanska alternativa” nalazi se Goran Đurović. Izbornu listu koalicije barske URE, CIVIS-a i Albanske alternative čine: Goran Đurović, Darko Pekić, Ferida Peročević, Miloš Rajović Ivana Martinić, Artan Çobi a Aleksandar Mijović, Lejla Kojić, Dina Kukalj, Milenka Vraneš Grujičić, Žarko Šćekić , privrednik Svetlana Useinović, Veljko Banović, Dino Duraković, Adrijana Drenjanin, Nebojša Barjaktarović, Deniz Suljević, Milena Kovačević, Fikret Zoronjić, Sanja Mećikukić, Ljiljana Dabanović, Fejzo Brkanović, Tamara Stijepović, Adem Hodžić, Daniela Banović Đurović, Emina Rastoder, Velović-Fabian Vladimir-Guy, Mevludin Mujić, Vera Milačić Brkanović, Ivan Joličić, Azra Abazović, Željko Pačak, Bojana Knežević, Edin Hamzić, Biljana Dašić, Aleksandar Čabarkapa i Željko Kosović.

Barski odbori Demokrata, Evrope sad i Ujedinjene Crne Gore predali su izbornu listu „Dragan Tufegdžić – Idemo, ljudi! Demokratski, evropski, ujedinjeno za Bar – Demokrate, Pokret Evropa sad! Ujedinjena Crna Gora“ na čijem čelu se nalazi funkcioner Demokrata Dragan Tufegdžić. Na izbornoj listi nalaze se sljedeći kandidati za odbornike: Dragan Tufegdžić, Marko Stoiljkov, Nela Dabanović, Momčilo Leković, Nina Abramović, Valentina Minić, Darko Janković, Milan Nešković, Zoran Novaković, Marina Stamatović, Nikola Vojvodić, Dijana Pejović, Ilija Pješčić, Miloš Pantović, Slobodan Mlađenović, Jovana Mašović, Nikola Ostojić, Velibor Petrusić, Nikola Dragišić, Olivera Ćosović, Milica Rukavina, Milica Rmuš, Miličko Vuković, Vasilije Radulović, Nemanja Debeljević,Jasminka Marković, Fazlija Suličić i Miloš Marković.

Nosilac izborne liste “Socijalistička narodna partija – Temeljno za Bar” je Željko Stojović. Ostali kandidati na listi su Rajko Ljubenko, Neda Ojdanić, Vladimir Dragović, Marko Bulatović , Božika Subašić, Vojkan Krgović, Vlatko Janković , Danijela Radović, Milorad Leković, Dalibor Šćekić, Teodora Ljutica, Slavenko Šarić, Goran Popović, Veljko Nedić, Vesna Radovanović, Vladimir Đokić, Miodrag Drašković, Ivan Kovačević, Sanja Koković, Savo Popović, Vojkan Filipović, Vaso Miranović, Slađana Raonić, Miloš Milošević, Miljan Radović, Novica Vukoslavčević, Vera Marković, Dalibor Baša, Ranko Marković, Slaviša Jović, Marica Vlahović, Milan Purlija, Milena Tanasijević, Nedeljko Vujičić, Zorica Krsmanović i Vasilije Lalošević.

Na čelu izborne liste BS OO Bar za lokalne izbore nalazi se Edina Dešić. Tu su i: Suljo Mustafić, Rasim Honsić, Sehera Kalender, Izet Izo Ćorović,Mehmed Meša Feratović, Ilhan Hasović, Nermin Škretović, Elisa Berbo, Kamber Karađuzović, Isad Isko Kurpejović, Arnela Čolović, Adem Husović, Nedžib Nećko Ibrišimović, Sanela Begzić, Armin Čolović, Suljo Perazić, Semiha Kurpejović Ramusović, Hajriz Ličina, Sadija Sado Mustafić, Aida Dedeić Kolar, Kemal Nurković, Mahmut Mašo Mučić, Anita Adrović, Senad Softić, Jasmin Škrijelj, Dalila Kalač, Velid Matović, Sead Delalić, Sabina Čolaković, Ekrem Bajrović, Rejhan Palamar, Denisa Hasić, Edin Šabović, Kemal Agović, Ilda Karalić i Alen Kalač.

Stranka pravde i pomirenja (SPP) predala je odborničku listu za lokalne izbore u Baru pod sloganom “Za buduće generacije”. Lista koja će zastupati interese manje brojnih naroda u Baru je sljedeća: Edin Duraković, Sadat Dacić, Mirsad Muratović, Amela Alibašić, Amir Tahlović, Alen Bajramović, Almer Omerović, Aldina Muratović Mirsad Zećirović, Asmir Rizvanović, Admir Pučić, Suada Husović, Hidajet Pepeljak, Asmir Nurković, Almina Omerović, Alisa Gec Tahlović i Eldina Pučić.

Prava Crna Gora predala je u Baru listu za samostalan nastup na predstojećim lokalnim izborima, a nosilac liste je Vukan Golubović. Na listi su i Slobodan Mališić, Teodora Radulović, Natalija Novićević, Mijodrag Šćepanović, Dejan Dašić, Nikola Vulezić, Boris Novović, Željko Mališić, Olivera Vesković, Miloš Perišić, Dušan Popović, Zvonko Maksimović, Dijana Đaković, Alesandar Mećikućić, Ilija Vrbica, Senka Marković, Ivan Kićović, Kostadin Novićević, Zorana Novićević, Tamara Kastratović, Radojica Golubović, Igor Kastratović, Nemanja Rutović, Jovica Đurnić, Bojana Brnjilović, Jadranka Milić, Nemanja Čabarkapa, Nadežda Novićević, Rajna Popović, Petar Đaković, Olivera Lutovac, Marko Marković, Dalibor Marković, Suzana Ćorović, Veselin Orlandić i Jelena Knežević.

BUDVA

Na izborima u Budvi koji su zakazani za 23. oktobar za lokalnu vlast boriće se sedam izbornih lista.

Nakon Mila Božovića, nosioca liste “Milo Božović-Budva na prvom mjestu – DF“ slijede Nikola Jovanović, Mladen Mikijelj, Danijela Došljak, Nikola Vučićević, Marijana Božović, Jelena Kuljača Savić, Nikola Kralj, Slađana Nedović, Mirjana Gregović, Nebojša Janović, Mladen Kažanegra, Milena Perović, Kristina Rafailović, Mitar Bečić, Bojana Pićan, Filip Vujović, Aleksandar Božović, Sanja Vujović, Miloš Medin, Anđela Goranović, Jelena Miković, Marija Franeta, Radko Garčević, Ivan Radulović, Milica Babić, Milica Radonić, Milijana Đukić, Bojana Matović, Darko Ivanović, Ivana Liješević,Tijana Rađenović i Dragan Radonić.

Listu “Idemo ljudi – Dragan Krapović – Demokrate – Demos” čine Dragan Krapović, Krsto Radović, Slavica Maslovar, Đorđe Zenović, Marko Marković, Dragana Kažanegra Stanišić, Milivoje Radulović, Zdravko Pavlović, Aleksandar Klarić, Ivana Rebić, Željko Franeta, Ivan Pejović, Petar Radević, Jovana Drašković, Nikola Božović, Nemanja Zenović, Sandra Radević, Luka Bečić, Ognjen Mušikić, Dušan Gregović, Zagorka Jelušić, Damjan Ivanović, Sanja Vojnić, Milorad Babović, Matija Svorcan, Vanja Radonić, Saša Šubara, Miroslav Grubić, Dijana Čelebić, Anđa Budmir, Tamara Ćorović, Dejan Boreta i Dragić Dragićević.

Listu ”Prava stvar – jedinstveni za Budvu – Dragana Mitrović – DPS, SDP, SD, GI 21. maj, LP” čine Dragana Mitrović, Milan Tičić, Petar Odžić, Marko Vujačić, Maja Miljanić, Saša Samardžić, Jovo Perović, Rade Ratković, Milica Petričević, Ivana Lazović, Lazar Vujačić, Dejan Anđušić, Dunja Dragović (SDP), Marija Jovićević, Miloš Radović, Dušanka Kapisoda, Miloš Zenović, Nikola Joković, Radomir Bubanja, Jelena Bajković, Ivan Janjušević, Milorad Radunović, Enes Nurković, Sandra Kapičić, Vlado Vučetić, Sanja Joksimović, Božo Brnović, Boris Vuković, Amela Čekić, Dijana Glendža, Luka Bracanović, Mihailo Đurović i Merin Smailagić.

Na listi “Može Budva može Crna Gora” su Ivan Ivanović, Berislav Fabris, Jelena Mudreša, Vladimir Đurić, Aleksandar Vađon, Beti Đurđić, Miloš Mediković, Miško Konić, Marnela Marković, Borislav Rabrenović, Igor Krivokapić, Božidarka Mrvaljević, Goran Kalađurđević, Ana Račić, Mirko Mijušković, Dragan Marković, Ana Janković, Vuk Radunović, Ivan Milošević, Slađana Moračanin, Admir Skenderi, Goran Bubanja, Tijana Lopičić, Vanja Pejović, Đuro Samardžić, Vasilisa Lazović, Rajna Dapčević, Dejan Mijović, Mićo Vujović, Milijana Vukotić Jelušić, Vukan Tomović, Božena Jelušić i Blažo Rađenović.

Na listi “Za bolju Budvu – Građanska akcija” su Božidar Vujičić, Slobodan Ivanović, Vladimir Strugar, Ana Vujičić, Danijela Drpljanin, Predrag Rajović, Mirko Đurović, Mato Perčin, Marijana Vučićević, Milovan Mićanović i Sanja Franeta.

Kandidati na listi “SNP – Temeljno za Budvu” su Vuk Jovanović, Krsto Rađenović, Žarko Ristić, Milica Kažanegra, Miloš Stanković, Jovan Rađenović, Predrag Džiknić, Jelena Šćepanović, Miloš Duletić, Krsto Božović, Slobodan Raičević, Milena Kažanegra, Milovan Babović, Zoran Pešović, Đorđe Đurašević, Jelena Zekić, Vojislav Vučeković, Stefana Vuković, Velibor Obradović, Sandra Došljak, Marko Zeković, Katarina Ristić, Bojan Šašović, Jadranka Ćorić, Jelena Šćekić, Jovana Mijović, Branko Đurović, Teodora Bojović, Violeta Radunović, Ivana Šćekić, Milonja Mijović, Ljiljana Sekulić i Nikola Radenović.

Na listi Prave Crne Gore su Luka Liješević, Aleksandar Franeta, Milan Kovačević, Anđela Radović, Marina Zec, Slavomir Marković, Tihomir Konjević, Dragan Krgović, Ranka Bulajić, Ilija Pribilović, Nadežda Kovačević, Nikola Vujović, Predrag Parapid, Marija Jestretić, Mile Vejnović, Radoje Vujović, Marija Liješević, Igor Franeta, Miljan Vuković, Vladimir Knežević, Filip Krstin, Radoje Bulajić, Željko Dačić, Slavica Vučeraković, Milka Varagić, Ljiljana Mimović, Andrea Vuksanović, Milorad Marković, Igor Marković, Milena Teodosić, Voimir Sarić, Matija Jesretić i Goran Vidaković.

BIJELO POLjE

Na lokalnim izborima u Bijelom Polju zakazanim za 23 oktobar, za 37 odborničkih mjesta boriće se 12 lista.

Na čelu liste “Dritan Abazović – može Bijelo Polje! Može Crna Gora!- Građanski pokret URA” nalazi se Suada Zoronjić, a slijede: Hajrudin Bučan, Nikola Purić, Edin Hodžić, Nusret Balić, Dalmir Ćorović, Tijana Šebek, Amela Bučan, Dragana Kosović, Jasmin Gredić, Emira Salemović, Ernad Spahić, Ivana Medojević, Rade Popović, Ajan Mučević, Almir Kovačević, Olivera Erović, Muhedin Dizdarević, Admir Sijarić, Marija Pajević, Emil Skoko, Stefan Popović, Suljo Adrović, Aldin Šukurica, Vesna Jaćimović, Indira Pušija, Predrag Milićević, Irma Trubljanin, Lejla Hasanović, Dragojlo Novaković, Sinan Spahić, Fuad Bošnjak, Semir Salemović, Tanja Bošković, Jasmina Međedović, Ćemal Vreva i Adis Softić.

Na listi “Stranka pravde i pomirenja – za buduće generacije” nalaze se Admir Canić, Samir Guberinić, Denisa Dreković, Edis Balijagić, Ermina Guberinić, Nermina Zeković, Maida Balijagić, Adis Hasanović, Edita Bećirović, Suad Muratbašić, Mireča Camić, Ljubunka Božović, Behar Trubljanin, Denis Kujović, Sead Mujanović, Sead Gredić, Delija Softić, Darko Božović, Advija Dreković, Azem Balijagić, Denis Ramović, Almir Sijarić, Mihajlo Dobnjak, Jasmija Sijarić, Bahtijar Trubljanin, Igbala Camić, Sadeta Balijagić, Irma Kujović i Softić Elmin.

Na listi “Evropa sad! Za Bijelo Polje”, nalaze se: Dražen Petrić, Jelenka Andrić,Stefan Madžgalj, Andrija Delić, Mevlida Ćatović, Velimir Nedović, Aleksandra Grba, Gabrijela Nedović, Radmila Bubanja, Vasilija Obradović, Miloš Nišavić, Lejla Softić, Nataša Banković, Vladimir Karišik, Slađana Ljujić, Danilo Vuković, Vladimir Obradović, Milan Jovović, Nađa Radović, Edin Muratović, Vukoman Krgović, Petar Bošković, Jovana Radović, Aleksa Zeković, Sava Vasilijević, Verica Kovačević, Vuko Bubanja, Dženan Bećirović, Miloš Trifunović, Lucija Fatić, Ljubiša Konatar, Miloš Šćepanović, Miroslav Milićević, Dragana Madžgalj, Predrag Tomašević, Slobodan Krunić i Almir Balić.

Nosilac liste Idemo ljudi – Miodrag Pajović, Demokrate, Ujedinjena Crna Gora Građanski poret “Ljudi i tačka” je Miodrag Migo Pajović, a slijede ga Bojana Furtula, Nikola Raoslavljević, Marko Ljujić, Marko Đukić, Boban Petrić, Vlado Perišić, Branka Vukojičić, Ranko Radović, Mladen Nedović, Radosav Bajčeta, Olja Matović, Slavko Vuković, Predrag Kuveljić, Milena Peković, Spasoje Čabarkapa, Boris Božović, Svetlana Jovanović, Milanka Cmiljanić, Dragan Bubanja, Hazir Kolić, Stanislav Čabarkapa, Uglješa Prebiračević, Danica Obradović, Luka Radović, Uroš Vukićević, Siniša Jevrić, Aleksandra Zejak, Aleksandra Vujošević, Marko Mrdak, Božidar Tomović, Milovan Leković, Vladislav Lalević, Dejan Kojović, Nina Vlaović, Milica Vojinović i Tomislav Stefanović.

Na čelu liste “Bošnjačka stranka – ispravno za Bijelo Polje” nalazi se Ernad Suljević, a listu čine: Jasmin Ćorović, Amer Smailović, Mirsada Bošnjak, Adis Kučević, Mersudin Gredić, Kemal Alić, Selma Omerović, Nedžad Mehović, Jasmin Kijamet, Fuad Kolić, Zerina Sijarić, Nusret Erović, Aladin Osmanović, Ragip Softić, Minela Bećirović-Gredić, Fahrudin Spahić, Nerman Kadić, Ašir Beganović, Edina Fulurija, Jasmin Kanalić, Irfan Begović, Muamer Asanagić, Marsela Pačariz, Almin Ramović, Adnan Gušmirović, Adis Spahić, Elzana Begović, Adin Sadiković, Selman Kolić, Ruždija Bahović, Adesa Hadžajlić-Mekić, Meho Pilica, Adela Hadžović, Malića Taruh, Admira Alić i Muradif Grbović.

Nosilac liste “PRAVA STVAR, Koalicija Još bolje za Bijelo Polje – DPS, SD, SDP, Bjelopoljska partija, LP” je Abaz Dizdarević, a pored njega listu čine Petar Smolović, Vesna Pavićević, Ismar Corović, Adnan Striković, Elvir Zvrko, Vera Medojević, Sead Franca, Milan Madžgalj, Jasmila Hot, Jasmina Kalić, Mujo Vreva, Duško Ružić, Admir Hasić, Gordana Knežević, Radenko Vujošević, Asmir Pucurica, Nermin Omerhodžić, Una Lješnjak, Ibrahim Hasković, Elsan Trubljanin, Damir Mustajbašić, Elza Numanović, Dževad Omerović, Aleksandar Obradović, Mujo Mahmutović, Elha Striković, Dejan Lazović, Eldina Džogović, Dejana Dizdarević, Vladan Rudić, Demir Mulić, Saša Lalević, Elvira Kurtćehajić, Nebojša Varagić, Marko Maslovarić i Mersudin Međedović.

Na listi “Predrag Terzić, Prava Crna Gora, držimo riječ, Marko Milačić” se pored nosioca liste Predraga Terzića nalaze još: Kristina Lutovac, Gordana Damjanović, Ivan Slović, Šandor Čanić, Milena Bulatović, Žarko Filipović, Zoran Đuričković, Ratomir Vuković, Vladimir Grba, Milenko Radivojević, Radivoje Gutić, Danka Đukić, Radojko Rovčanin, Božidar Blaović,Milić Madžgalj, Domko Obradović, Grujića Ljiljanić, Svetlana Koković, Jovica Bjelopalić, Svetlana Furundžić, Vojislav Sarić, Tamara Ašanin, Slavko Marković, Nikola Janković, Puniša Boričić, Momčilo Nedović, Obrad Lazović, Radoš Moračanin, Jelka Nedović, Veliborka Stešević, Nenad Lutovac, Dragica Perović, Nenad Šarčević, Slavica Vuković i Željko Pejović.

Na listi “Partija crnogorskih Muslimana – Nova snaga Bijelog Polja” nosilac je Damir Bektašević a na listi se još nalaze: Medina Kolić, Elvis Mučić, Edita Fetić, Damir Drpljanin, Amila Ćevapović, Alen Kolić, Hajrija Fetić, Sanel Mehović, Adela Drpljanin, Nermin Dacić, Edita Sijarić, Anela Međedović, Mujanović Edis, Bećirović Adnan, Kuč Suada, Bektašević Šefko, Kolić Dina, Međedović Elma, Begović Kemal, Edin Muradbašić, Međedović Ajla, Begović Asmir, Bektašević Jusuf, Kuč Abaz i Suada Drpljanin Fetić.

Na listi “Svetosavska Srpska lista, Svetislav Perišić, Za grad Miroslavljevog jevanđelja” nosilac je Svetislav Perišić, a listu čine: Milutin Migo Femić, Bojan Miladinović, Božana Nedović, Uglješa Veličković, Balša Drobnjak, Ranko Raco Rovčanin, Vesna Lazović, Igor Rmandić, Milija Migud Kosović, Milovan Nišavić, Ana Bradić, Pavle Popović, Mlađen Mlađo Kuveljić, Zoran Konatar, Miomirka Mira Bubanja, Todor Bošković, Ranko Leković, Vukadin Vujo Kljajević, Rajka Rovčanin, Vujadin Petrić, Ranko Joksimović, Petar Nedović, Milijanka Milja Rudić, Miško Smolović, Darko Lojanica, Đorđe Božović, Sonja Perišić, Nebojša Nele Božović, Božo Bošković, Neboša Neno Dragović, Radoje Drobnjak, Milinko Šebek, Milka Perišić i Radoslav Minić.

Na čelu liste “SNP Temeljno za Bijelo Polje” nalazi se Miomir Vojinović, a pored njega listu čine: Danilo Palević, Mitar Radović, Sanja Jokić, Igor Dado Nišavić, Vidosava Šćekić, Lepomir Popović, Predrag Peđa Vukojević, Bojana Bošković, Miladin Obradović, Nikola Lukovac, Sanja Milićević, Radoman Petrić, Darko Drobnjak, Danko Bošković, Aleksandra Bulatović Femić, Dragan Rovčanin, Nikola Milatović, Ljiljana Kljajević, Radosav Rašo Nišavić, Vidran Kljajević, Zoran Bošković, Aleksandra Sanja Obradović, Ljubomir Ljubo Zlajić, Dojlčilo Dojo Drobnjak, Neđeljko Neđo Bulatović, Marija Popović, Aleksandra Kuč, Branislav Krunić, Marko Bogavac, Dijana Mihajlović, Lejla Sadiković, Ksenija Zeković, Zoran Femić, Jelena Gojačanin, Dimitrije Hajduković i Bojan Nedović.​

Na listi “Nezavisna građanska lista-Nijaz Avdić” nosilac je Nijaz Avdić, a pored njega su Arnela Ramčić, Hakija, Adnel Erović, Sead Borančić, Biljana Knežević, Admir Bejtić, Adela Bejtić, Mervan Crnovršanin, Adis Džafić, Vuk Minić nezaposlen, Dalida Kolić, Armin Erović, Mirhad Dizdarević, Elasan Pilić, Ines Karalić,Sanel Mehovic, Elma Drndar, Admir Asanagic, Dragana Asanagić, Sulejman Mehović, Elvira Ramcić, Armin Vrevic, Esad Badžić i Halit Balić.

Listu “Demokratski front- Za budućnost Bijelog Polja“ predvodi profesor Vaso Obradović, a pored njega nalaze se: Dijana Kovačević, Radovan Rakočević, Goran Drobnjak, Miloš Šaponjić, Jelena Kljajević, Mirko Damjanović, Bojana Popović, Ranko Krkalović, Velibor Karličić, Dragica Joksimović, Miodrag Furtula, Violeta Jeremić, Mijo Raković, Nićifor Šćekić, Bogić Jovanović, Mladen Laban, Nikola Radonjić, Jelena Pavlović, Veljko Radović, Gojko Kojović, Miloš Dragić, Predrag Jokić, Marina Perišić, Mileta Medojević, Desimir Nišavić, Kristina Damjanović, Velizar Bulatović, Srđan Pešić, Goran Španjević, Radojka Veličković, Bogdan Leković, Darko Minić, Novo Femić, Balša Bulatović, Ružica Čuljković i Petar Radovanović.

DANILOVGRAD

Za vlast u Danilovgradu na izborima 23. oktobra borbu je najavilo 11 izbornih lista.

Kandidati za odbornike Pokreta Evropa sad u Danilovgradu su Aleksanda Grgurović, Ivan Lakić, Jovana Radulović Darko Dragović Nikola Rakočević, Milivoje Lakić Veselin Savić Jelena Vuković Manja Begović; Jelena Popović Miloš Mišković Nikola Orović Dragan Medojević Nikolina Burić Srđan Karanović Boris Jelušić Đorđe Lakić Ivana Drobnjak Ranko Četković Živko Krivokapić Andrea Vešković, Dejan Đurović Maja Đurović, Lina Marković, Slobodan Jovanović, Maša Đurović, Milena Dragićević, Petar Đurović, Vlado Knežević, Nada Šaranović, Veselin Lakić , Slobo Mišković, Miodrag Stanišić.

Na čelu odborničke liste “Prava stvar, Koalicija Stabilno naprijed za Danilovgrad – DPS, SD, LP” je Branko Bošković. Tu su i Radoslav Musa Jovanović, Radovan Vukašinov Radulović, Lidija Ivanović, Aleksandar-Aco Pavićević, Milan Brajović, Žana Pavićević, Miroslav Popović, Dragan Milonjić, Ilija Grgurović, Dragan Mitov Đurović, Maja Lakić, Nikola Vukićević, Miodrag Ćupić, Ivana Brajović, Dušan Šćepanović, Miloš-Musa Pavićević, Ivona Đurović, Marija Popović, Branka Kljaić Dejan Stojović, Marija Bogićević, Vojislav Mitrović, Zdravko Đurović, Dajana Keković, Dragan Dabić, Miladin-Mićo Roganović, Branislav-Brano Đukanović, Dario Đuričković Darko Radović, Olga-Gara Šaranović, Bojan Jovović i Novak Jovović

Demokratska Crna Gora predala je OIK Danilovgrad Izbornu listu “Aleksa Bečić – Demokrate – Idemo ljudi!” za izbor odbornika u SO Danilovgrad, na čijem čelu se nalazi Duško Stjepović. Tu su i Bojan Pavićević, Dragana Vidić, Ognjen Bogićević, Andrija Gardašević, Aleksandar Labović, Goran Begović, Marija Kalezić,Sanja Dragović, Mihailo Stevanović, Marko Kovačević,Paula Radulović, Milija Kalezić, Lazar Grujičić, Dejan Marunović, Tatjana Medojević, Obrad Barović, Lazar Bojat, Željka Uskoković, Nemanja Pavićević, Sara Stevanović,Boro Radenović, Dragana Ojdanić,Radovan Kalezić, Dragica Kekić, Ranko Tuović, Ilija Radojević,Slaven Stanišić, Slavko Bogićević,Mirjana Jokić, Mihailo Drašković, Radoica Radonjić i Bojana Vulić.

Nosilac građanske liste GI “21.maj” u Danilovgradu je poznati crnogorski reditelj i akademik CANU Branko Baletić. Pored Baletića, kandidati za odbornike su i: Iva Bogićević, Božo Jovanović, Ranko Jovović, Boris Đurović, Miloš Kalezić, Đorđe Đurović, Marija Đuričković, Blažo Đurović, Radoman Rale Burić, Slavko Raspopović, Veselinka Raspopović, Branimir Jovović, Slavko Asanović, Milorad Grgurović, Lidija Bogićević, Branislav Radulović, Zoran Janković, Dragan Vuković, Ljubica Kovačević, Dragutin Ivanović, Filip Burić i Milenko Jovanović.

Odbornička lista DF – Za budućnost Danilovgrada: Velimir Đoković, Goran Kalezić, Ratko Đurišić, Aleksandra Pavićević, Darko Burić, Veselin Marković, Predrag Bojana Kaluđerović,Pero Radonjić, Predrag Spasojević, Miladin Vračar , Marija Radonjić, Milijana Jovanović, Zoran Mišković, Aleksandar Kovačević , Milutin Kalezić, Novo Kovačević , Dražen Nikolić, Miloš Ćalić, Jovana Ružić, Zoran Jovović, Miloš Pavićević, Radoslav Tomašević, Andrijana Mišković, Milica Damjanović, Milisav Dragojević, Zlatko Pavićević , Ivan Knežević, Marija Roganović, Bojan Knežević , Ljiljana Jakovljević, Darko Radonjić i Dragan Bojović.

SNP će samostalno učestvovati na izborima u Danilovgradu, a slogan izborne liste glasi – “Temeljno za Danilovgrad”. Na čelu je Marko Radonjić. Slijede Ivana Rešetar, Nikola Pavićević , Nikola Šćepanović, Jelena Šćepanović, Neđeljko Jakšić, Luka Stanišić, Slobodan Bobo Pavićević, Bojana Koljenšić, Nikola Otašević, Branisav Đurović, Pero Marković, Natalija Savović, Rade Ćulafić, Ranko Tomašević, Rajko Koljenšić, Gordana Knežević, Milosava Stanišić, Branislavka Krcunović, Boško Velašević, Sara Ivanović, Dragana Jovanović, Đuro Šefer, Sreten Sekulić, Dragana Lazinica, Zoran Gajević , Spasoje Keković, Slađana Kovačević ,Zoran Mišković, Zoran Razić, Slavka Stamatović, Veselin Krcunović i Branislav Ivanović.

Preokret je predao listu Izbornoj komisiji Opštine Danilovgrad, a listu će predvoditi biolog, Vuk Iković.

Na listi su: Vuk Iković, Darko Zarubica, Radovan Đurović, Nela Raščanin, Željan Brajović, Dragana Saveljić, Nikola Kolundžić, Marko Daković, Jelena Jovanović, Zdravko Bucko Đuranović, Anja Pavićević, Siniša Vuković, Tamara Jaćimović, Veselin Popović, Momčilo Gajević, Milanka Gara Knežević, Zoran Milović i Svetlana Ceca Mastilović.

Na čelu liste URA koja će na izborima nastupiti pod sloganom “Može Danilovgrad, Može Crna Gora” nalazi se Miloš Popović. Na listi su i Aleksandar Šaranović, Nada Ćeranić, Dejan Vojvodić, Ivan Šaranović, Damjan Bojanić, Danijela Mijajlović, Dijana Popović, Nenad Radulović, Radoje Perović, Biljana Raspopović, Jovanka Popović, Mila Nikić, Dragoljub Šaranović, Darko Mrenović, Sanja Simović, Predrag Perović, Danilo Đurović, Nikola Stanišić, Milica Caušević, Aleksandar Janković, Krsto Kovačević, Marija Radeč,Miloš Rajković, Vaso Vuković, Rifet Omerčić, Anđela Pavićević, Suzana Prelević, Mladen Radulović, Duško Uskoković, Milena Jovanović, Radivoje Zeković i Vasilije Novović.

Željko Brajović nosilac je liste SDP i Građani – Svim srcem za Danilovgrad.

Na listi su i Drago Šćepanović, Slavica Raičević, Dejan Vuković, Alek Barović, Marko Antović, Goran Popović, Milica Đukanović, Đorđije Đurović, Irena Đukić, Bojana Rajković, Darko Janjušević, Zlatko Bošković, Marko Batrićević, Tamara Kalezić, Marija Radović, Zoran Majić, Milo Đukanović, Nikolina Bobičić, Ilija Vukadinović, Nemanja Popović, Vladimir Jovanović, Mladen Simonović, Radulović Andrea, Vera Đuranović, Filip Šćepanović, Branko Dragutinović, Sandra Đurović, Milodarka Pavićević, Vuko Bošković, Ratko Keković, Dragan Dragojević i Milorad Guto-Jovanović.

ŽABLJAK

Na lokalnim izborima na Žabljaku koji su zakazani za 23. oktobar nastupiće šest lista.

Na čelu odborničke liste “Prava stvar, Koalicija radimo i razvijamo Žabljak – DPS, SD” nalazi se Marko Božović. Na listi su: Zarubica Milorad, Tomčić Vidoje, Terzić – Bojović Jelena, Leković Saša, Jakšić Vasilije, Baranin Petar, Stijepović Olivera, Pajović Tomo, Vojinović Boško, Kaljević Uroš, Vuković Dijana, Grbović Veselin, Pašić Radenko, Pješivac Peko, Ostojić Dijana, Tomčić Marko, Ćurić Ivan, Anđelić Mitar, Anđelić Milica, Danilović Božidarka, Obradović Darko, Krivaćević Vuk, Šipčić Miloš, Kolundžija Željka, Krsmanović Ana, Stijepović Milena, Džabasan Miroje, Danilović Borivoje i Ostojić Spasoje.

Redosljed kandidata na izbornoj listi koalicije Demokratske Crne Gore “Idemo ljudi” je sljedeći: Pero Popović, Zdravko KrstajiĆ, Jelena Popović, Dragan Vukićević, Spasoje Anđelić, Darko Šljivančanin, Vesna Kasalica, Tomislav Kaljević, Milisav Vuković, Sanja Dakić, Marinko Purić, Radisav Knežević, Milica Šljivančanin, Ranko Bojović, Dimitrije Bojović, Dragan Keker, Jela Šamšal, Miraš Bojović, Predrag Džaković, Radojka Rondović, Radan Džabasan, Vekimir Knežević, Milan Obradović, Mileva Šljivančanin, Zoran Rondović, Tijana Bojović, Risto Šamšal, Biljana Skelović, Milica Raonić i Nemanja Vukićević.

Na čelu liste DF – “Za budućnost Žabljaka“ nalazi se Ivan Popović. Izbornu listu čine: Popović Ivan, Anđelić Novak, Grbović Rajko, Stijepović Milojka,Šljivančanin Zagorka, Karadžić Ž. Aleksandar, Anđelić Goran, Dragan Bojović Vuković Radivoje, Guić (Đerković) Radojka, Karadžić Novica, Vuković Goran, Žarković Jovana ,Bulić Stojanka, Karadžić Snežana, Žugić Marko, Kasalica Petar, Šljivančanin Rade, Bojović Danilo, Janković Gojko, Krsmanović Savo, Kasalica Milutin, Bulić Milka, Džaković Stefan, Karadžić Aleksandar, Radojević Milosav, Anđelić Zorana, Mrdak Milena , Batizić Miomir i Karadžić Radoje.

Na izborima će nastupiti i Prava Crna Gora. Izborna lista “Velibor Ostojić – Držimo riječ – Marko Milačić” ima 23 kandidata za odbornike. Na čelu je Velbor Ostojić, a listu čune Velibor Ostojić, Milanko Šarović, Mladen Tomić, Slađana Rondović, Zoran Damjanović, Dejan Rondović, Danilo Baranin, Božidarka Čurović, Savić Karadžić, Mladen Džaković, Spasoje Munin, Aleksandra Vuković, Pavle Novosekl, Zoran Ostojić, Radoica Čurović, Ranka Babić, Dimitrije Ostojić, Vuk Šarović, Koviljka Damjanović, Slavko Ostojić, Dragica Godić, Sofija Ostojić i Ioanna Skempri.

Na čelu liste Temeljno za Žabljak – SNP nalazi se Nikola Milićević. Na listi se nalaze i Milanko Ćetković, Aleksandra Šljivančanin, Dragana Obradović, Spaso Ćurić, Željko Miljić, Miodrag Šljivančanin, Tanja Popović, Momčilo Andesilić, Ivana Džaković, Jovan Rondović, Zoran Obradović, Vladimir Anđelić, Ivicia Pješčić, Svetlana Baranin, Dušan Maksimović, Milorad Durković, Sandra Ćetković, Novica Anđelić, Božidar Đurović, Marija Knežević, Radule Šljivančanin, Velimir Popović, Draginja Obradović, Neđeljko Milićević, Dragana Damjanović, Dejan Bulić, Ivana Šljivančanin, Beba Popović i Dušan Šibalić.

Durmitorska inicijativa opredala je listu na čelu sa Radošom Žugićem. Na listi su i Dejan Bojopvić, Miraš Vuković, Bojana Pejović, Goran Radojević, Tanasije Zorić, Ana Vem,ić, Božidar Kasalica, Vukoman Lalović, Danilo Grbović, Aleksandar Vuković, Aleksandra Mladenović, Slavica Šarović, Dejan Dajković, Ljubiša Kneževuić, Mitar Danilović, Ksenija Radojević, Veljko Bojović, Gligorije Vuković, Srđan Obradović, Branka Crodwder Pajović, Stojan Abazović, Radosav Karadžić, Luka Obradović, Vera Đerković, Milinko Popović, Mijat Nikitović, Marija Vuković, Aleksandar Žugić i Ivan Anđelić.

ZETA

Na lokalnim izborima u Zeti nastupiće četiri liste.

Nosilac liste koalicije “DF – Za Budućnost Zete (DNP, NSD, PzP, Prava CG)” je Mihajlo Asanović, a pored njega na listi se nalaze: Miroslav Brajović, Aleksandar Kojičić, Ivana Klikovac, Duško Vuletić, Aleksandar Marković, Nebojša Domazetović, Anđela Đuretić, Vesko Rašović, Ruža Đuretić, Ranko Popović, Svetozar Ulićević, Drago Ražnatović, Anastasija Damjanović, Snežana Kaluđerović, Radule Rakonjac, Dragana Matanović, Nemanja Radović, Marko Vučković, Rajka Pantović, Sandra Popović, Simon Popović, Miloš Klikovac, Nebojša Nikčević, Maja Piperović, Nikola Ajković, Mihailo Ćetković, Živko Popović, Krstinja Miranović, Danilo Pajović, Lazar Đuranović i Saša Dobrović.

Listu “Aleksa Bečić – Idemo ljudi-Idemo Zeta – Demokrate” predvodi Luka Krstović, a pored njega na listi su i Novica Pejović, Ana Bečić, Milan Drakić, Nikola Rajović, Dušan Kaluđerović, Aleksandra Petričević, Mladen Noković, Miodrag Stijepović, Jadranka Roganović, Marko Vukčević, Aleksandar Babović, Miodrag Šanović, Slavica Kavarić, Ratosav Tripunović, Mitar Dabanović, Ivana Čabarkapa, Milenko Roganović, Ilijana Madžarović, Dubravka Kukuličić, Slobodan Noković, Zarija Kovačević, Maja Grdinić, Milutin Rajović, Dušan Kažić, Lidija Tripunović, Miloš Filipović, Vido Šoć, Ranko Bečić, Radmila Popović, Janko Krstović i Veljko Đurović.

Na lista “Prava stvar, Koalicija Dokazano za Zetu – DPS, SDP, SD“ nosilac je Ratko Stijepović, a pored njega su: Tanja Stajović, Perica Maraš,Dejan Bašanović, Predrag Anđušić, Miroslav Boljević, Luka Maraš, Dragica Dobrović, Aleksandar Đuretić, Nebojša Matović, Ratko Vujačić, Anđela Stajović, Dragan Marović, Marko Kračković, Miloš Vujačić, Ana Stijepović, Radojica Maraš, Dragoljub D. Šuškavčević, Nikola Stanović, Milena Đurović, Marinko Burzan, Ivana Mijović, Predrag Šanović, Ratko Orlandić, Ana Dobrović, Miodrag Dapčević, Dražen Radičević, Sanja Kaluđerović, Desanka Radović, Mirjana Kukuličić, Marjan Kavarić i Dušan Radonjić.

Nositeljka liste “Temeljno za Zetu- Socijalistička narodna partija” je Slađana Kaluđerović. Na listi su i Slavko Vukčević, Veljko Pešukić, Lidija Panić, Danilo Klikovac, Neđeljko Bečić, Tina Vuletić, Saša Lukačević, Božidar Pejović, Jelena Mijović. Mladen Vukotić, Ranko Pejković, Kristina Bašanović, Danko Vučković, Danijela Raičević, Đurađ Dabanović, Nataša Ana Klikovac, Dražen Kukuličić, Duško Radinović, Valentina Peličić, Miloš Raičević, Luka Marković, Andrijana Kaluđerović, Neđeljko Popović, Stefan Vukčević, Zorana Pejković, Vladan Pešukić, Iva Dabanović, Dragan Marković, Nina Kukuličić, Andrija Krkotić i Željka Đurović.

KOLAŠIN

Na lokalnim izborima u Kolašinu, zakazanim za 23. oktobar, za 31 odborničko mjesto boriće se sedam izbornih lista.

Na čelu liste “Može Kolašin, može Crna Gora-dr Dritan Abazović-Građanski pokret URA i slobodni građani“ nalazi se Miodrag Mijo Vlahović. Izbornu listu čine i Željka Vuksanović, Mladen Bulatović, Nemanja Bulatović, Ratko Čogurić, Rajko Radović, Dragana Popović, Iva Vesković, Ibraim Džezair – Đesko, Mladen Čogurić, Jelena Rakočević, Aleksandar Vukajlović, Slađana Dožić, Slavka Vlahović, Nenad Dožić, Radovan Vlahović, Verica Aničić, Radosav Šćepanović, Desa Marković, Slavko Bazović, Marinko Marković, Predrag Medenica, Radmila Vlahović, Bojan Vešović, Milana Šćepanović i Jovan Popović.

Demokratski front (DF) predao je izbornu listu za lokalne izbore u Kolašinu 23. oktobra, a nosilac je Vasilije Bulatović. Na listi su: Vasilije Bulatović, Anđela Vuković, Miloš Peković, Nebojša Bojić, Zoran Đurišić, Bojana Bulatović, Radovan Puletić, Željko Vukićević, Veselin Miladinović, Jelena Janković, Predrag Vlahović, Radoman Anđelić, Silva Kralj, Veselin Todorović , Nikola Baković, Jelena Živković, Pavle Bulatović, Miodrag Abramović, Tamara Bulatović, Milan Medenica, Dražen Todorović, Davor Dulović, Nađa Bulatović, Dragan Šćepanović, Milija Vujisić, Milutin Bulatović, Duško Bulatović, Dragana Šćepanović,Dmitar Bulatović, Anđela Vlahović i Miloš Petrić.

Pokret Evropa sad! predao je odborničku listu za Kolašin čiji je nosilac Vasilije Ivanović. Na listi kandidata za odbornike u Kolašinu su: Vasilije Ivanović, Zorica Milašinović, Branislav Jeknić, Boško Todorović, Miličko Bulatović, Sanja Stevanović, Borislav Žugić, Nada Selić, Branka Raketić,Milovan Vlahović, Miloš Šćepanović, Dejan Bulatović, Miroslav Bjelić, Vlado Šuković, Milica Perišić, Dražen Šćepanović, Srećko Rakočević, Anđela Spalević, Miloš Dulović, Dragan Bulatović, Tijana Medenica, Anđela Novićević, Aleksa Čogurić, Ksenija Palević, Saša Dulović, Predrag Puletić, Mile Glavičanin, Suzana Radonjić, Nebojša Radović,Tina Rakočević i Tijana Đinović.

Pokret ‘’Zajedno GRADimo Kolašin’’ predao je listu za izbore u Kolašinu koji pored političkih partija DPS-SDP-SD okuplja i građane, nestranačke ličnosti. Na listi se nalazi 31 kandidat za odbornike: Marta Šćepanović, Bojan Zeković, Balša Cvetković, Bojan Despotović, Milivoje Bulatović,Duško Šćepanović, Ivan Grdinić, Jelena Zindović, Matija Bulatović, Goran Rakočević, Aleksandar Vlahović, Anica Mijatović, Vladan Bulatović, Dušica Baković, Bojan Kuburović, Iva Simonović, Petar Lakićević, Manojlo Vlahović, Božidar Pižurica, Milica Šćepanović,Esad Islambašić, Marko Grujić, Mirko Jeknić, Bojana Lakićević, Darko Popović, Ivana Bulatović, Aleksandar Vlahović, Nikola AnđeliČ, Tanja Adžić, Branko Rakočević i Zlatko Jovanović.

Grupa birača “Za naš Kolašin Momčilo Vukčević” (GB)”, nastupiće sa Momčilom Vukčevićem na čelu. Na izbornoj listi GB su sljedeći kandidati: Momčilo Vukčević, Veljo Jovanović, Nemanja Bulatović, Tamara Ivanović, Momčilo Bulatović, Radomir Bulatović, Veso Đokić, Gospava Vujisić, Milidrag Bulatović, Željko Darmanović, Rade Radović, Nataša Šuković, Marko Bulatović, Mile Šuković, Ljubomir Čarapić, Nataša Bagaš, Budimir Tomić, Dražen Milošević, Marija Vujisić, Nina Bulatović, Dejan Dulović,Slavko Tošković, Radenko Rakočević, Zorica Bulatović, Luka Janković, Milan Đokić, Milinko Lukovac, Bojana Rakočević, Dragana Labović, Drago Vlahović i Vuksan Popović.

Na izbornoj listi koalicije “Vladimir Martinović – Idemo ljudi – Demokrate – Ujedinjena Crna Gora” su sljedeći kandidati Vladimir Martinović, Zorana Bakić, Vukoman Kojović, Željko Pejović, Dušan Šuković, Vladan Rakočević, Ivana Grujić, Vuk Vuković, Marija Kovjanić, Predrag Golubović, Bojan Medenica, Nataša Peković, Aleksandar Milošević,Božidar Bulatović, Ivica Šćekić, Andrijana Jelić, Miloš Vuković, Branko Pejović, Stojan Bulatović, Anja Vukićević, Jovica Medenica, Milisav Živković, Matija Kralj, Marija Dulović, Marko Bulatović, Milena Dožić, Predrag Bojić, Rosa Bulatović, Milan Bijelić, Novica Dragojević i Petko Bakić.

Na listi “SNP – Temeljno za Kolašin” su Zoran Kujović, Miodrag Miki Bulatović, Bojana Tripković, Boško Šuković, Jelka Grujić, Rade Ćetković, Saša Drljević, Miloš Bulatović, Marija Bulatović, Vlado Šćepanović, Milorad Mujovič, Ranko Mučalica, Slađana Simović, Veselin Bulatović, Mijodrag Popović, Snežana Čogurić, Marko Jeknić, Sonja Bulatović, Bogdan Bulatović, Velimir Marković, Jelica Mašković, Batrić Rakočević, Tomislav Vilotijević, Ljubomir Lazović, Milica Perović, Sreten Bojić, Mihailo Zeko Bulatović, Radoslav-Rajo Đukić, Radojka Vlahović, Vladislav Medenica i Momčilo Vlahović.

PODGORICA

Za lokalne izbore u Podgorici 23. oktobra prijavilo se devet lista. Pravo glasa polovinom avgusta imalo je 143.307 birača. U Skupštini Glavnog grada ima 58 odborničkih mjesta.

Demokratski front – “Za budućnost Podgorice” predao je odborničku listu na čelu sa nosiocem Jelenom Borovinić Bojović. U koaliciji su Nova srpska demokratija, Demokratska narodna partija, Pokret za promjene, Prava Crna Gora, Slobodna Crna Gora i Jugoslovenska komunistička partija.

Na listi su 58 kandidata za budući saziv Skupštine Glavnog grada: Mitar Šušić, Anika Bajić, Andrija Babović, Vladislav Dajković, Stefan Vešović, Sanja Krkeljić, Mladen Jovanović, Zoran Lakušić, Goran Milić, Goran Šćepanović, Boban Radević, Branko Đurović, Sara Đurišić, Maksim Čađenović, Dubravka Rakočević, Vuk Žižić, Vanja Popović, Nataša Prelević, Ivan Milić, Miljan Mujičić, Nemanja Baošić, Biljana Genić, Jelena Milošević, Ana Dujović, Zoran Ušćmulić, Rade Dabetić, Zdravko Vojinović, đorđije Andrić, Marko Mihailović, Marija Marović, Marina Todorović, Vladimir Bulatović, Aleksandar Sekulić, Ranko Milić, Boban Stanišić, Danilo Vukčevuić, Milan Dobrović, Vasko Marković, Saša Bukilić, Budimir Vidaković, Miljan Ivanović, Milo Popović, Nikolina Marović, Nikola Janković, Savo Vujisić, Milanka Truifunović, Nemanja Stamatović, Anđela Koćalo, Marko Živković, Mirjana Dajković, Rajko Radošević, Slaven Šestović, Milorad Zejak, Igor Čađenović, Lazar Laličić, Mladen Ušćmulić i Radoš Zečević.

Prema redosljedu na listi, kandidati za odbornike u podgoričkom parlamentu Pokreta „Svi za naš GRAD – dr Ivan Vuković” su: Ivan Vuković, Časlav Vešović, Danka Kovinić, Nermin Abdić, Budimir Mugoša, Milica Lekić, Zoja Bojanić Lalović, Nikola Rakočević, Branislav Brano Milačić, Andrija Čađenović, Slađana Vujačić, Edin Tuzović, Miloš Vukčević, Miloš Mašković, Žaklina Oštir,Miloš Nikolić, Ksenija Aranitović, Aleksandar Saša Zeković, Jovana Drobnjak, Mihailo Anđušić, Maja Miročević Rotolo, Šukrija Žuti Serhatlić, Andrija Klikovac, Stefan Ćulafić, Aleksandra Despotović, Draško Vučinić, Tijana Ćulafić, Vladan Arsović, Mirza Mulešković Miloš Đuričković, Nataša Vučinić, Igor Radusinović, Mensur Šaljaj, Tijana Vidaković, Saša Mijović, Rešad Šabotić, Ljiljana Racković, Miljan Joksimović, Ivan Vujović, Janko Žujović, Maša Šturanović, Senad Gačević, Azedina Adžović-Škrijelj, Luka Gajović, Nela Tatar, Stefan Šaponjić, Dejan Asanović, Nina Perunović, Boris Brnović, Ivan Marković, Adel Omergić, Maša Vučinić, Boris Vuković, Luka Pavićević, Milena Jovović, Stefan Milonjić, Milica Milačić i Đorđe Suhih.

Na čelu liste Aleksa Bečić – Demokrate – Ujedinjena Crna Gora – Demos – „Idemo ljudi” je Danilo Šaranović.

Kandidati za odbornike su: Danilo Šaranović, Danilo Jokić, Zdenka Popović, Branko Vuković, Aleksandar Božović, Miljana Kićović, Draško Boljević, Željko Furtula, Mitar Vuković, Dženan Kolić, Ljiljana Maraš, Branko Kovačević, Nikola Kažić, Boško Kovačević, Marija Pavićević, Dejan Raspopović,Milivoje Brković, Milutin Kusovac, Ivan Brnović, Ljubica Simonović, Tanja Džankić, Mlađan Obradović, Ivana Bojović, Miloš Adamović, Milka Milisavljević, Srđan Vujović, Dragan Nešović,Igor Marković, Ivan Marković, Marica Bulatović, Radoica Ivanović, Ivana Klikovac, Roberta Camaj, Milija Mimović, Emir Sijarić, Borka Bulatović, Milinko Mihailović, Andrea Popović, Vukašin Stamatović, Veselin Šćepanović, Mitar Paunović, Novo Bulatović, Predrag Radonjić, Danka Dragović, Mirko Drakulović, Sanja Stanišić, Srboljub Đorđević, Slobodan Tripković, Anđela Klikovac, Ana Lazović Otašević, Ivan Kovačević, Vasilije Šćekić, Dragoljub Vidić, Olivera Vojvodić, Mileta – Marko Ivanović, Velizar Kaluđerović, Neven Gošović i Boris Bogdanović.

Na čelu liste Preokret nalazi se Srđan Perić.

Listu čine: Srđan Perić, Radmila Milošević, Mirza Krnić, Svetlana Dukić, Matija Milačić, Radovan Sredanović, Vanja Kovačević, Snežana Dragićević, Milutin Baturan, Ilija Vuksanović, Veselinka Beatović, Ljubomir Komatina, Dejan Perović, Miodrag Ilić, Dušica Krivokapić, Anes Beriša, Maša Stojanović, Dragan Vukčević, Filip Pejović i Marko Vujović.

Pokret Evropa sad predao je odborničku listu za lokalne izbore u Podgorici čiji nosilac je jedan od lidera Pokreta Jakov Milatović.

Odborničku listu čine i: Olivera Injac, Filip Ivanović, Vasilije Čarapić, Andrej Milović, Maida Šukurica Gorčević, Boris Pejović, Tihomir Dragaš, Filip Radulović, Anđela Jakšić Stojanović, Vojislav Šimun, Ana Đelević, Denis Hot, Branislav Radičević, Branka Marković, Jevrosima Pejović, Tamara Rosandić, Petra Zdravković, Dragutin Vučinić, Nađa Ljiljanić, Jasna Jovanović, Miloš Pižurica, Anđela Mićović, Ranka Otašević, Dragan Radović, Bojana Savić, Dragan Čabarkapa, Nikola Radulović, Tamara Tapušković, Anđela Bulatović, Dragić Marković, Ivan Maretić, Balša Špadijer, Zdravko Kovačević, Nina Strugar, Nikola Burzan, Smiljka Vukčević, Bojan Popović, Vladan Šuković, Marija Pejović, Nikola Mižunović, Aleksandar Leković, Miloš Krstović, Ana Dulović, Ivana Ljumović, Zdravko Tomić, Predrag Šćepanović, Ivana Nenezić, Emil Osmanović, Filip Boljević, Lina Lakić, Boris Dabanović, Irena Vućić Popović, Dragana Sekulić, Sanja Popović, Olga Rovčanin, Ivan Konatar i Sara Živković.

Koalicija podgoričkog odbora Građanskog pokreta URA, Saveza građana CIVIS i Albanske alternative – Može Podgorica, može Crna Gora predala je svoju izbornu listu na čijem čelu se nalazi Luka Rakčević.

Izbornu listu koalicije URA-CIVIS-Albanska alternativa u Podgorici čine: Luka Rakčević, Milena Vuković Sekulović, Maja Vučelić, Esko Muratović, Agron M. Camaj, Mileta Radovanić, Aida Batilović, Miodrag Đuranović, Miloš Drašković, Darko Pižurica, Nada Muratović, Stefan Vukmanović, Dalibor Vuksanović, Tigran Dobrašinović, Marko Jovetić, Iva Vučinić, Slobodan Savović, Nedžad Osmanagić, Dragan Čađenović, Munevera Vučeković, Dejan Kastratović, Lazar Miranović, Enes Zajmović, Danijela Bušković, Sead Mandić, Goran Laković, Milaš Miličić, Aleksandra Gardašević Slavuljica, Radovan Bracanović, Samir Šahović, Milica Pelević, Admir Biorac, Nebojša Andrejević, Miloš Radunović, Mihailo Ćupić, Neli Al Mahmud, Denis Lukač, Srđan Mugoša, Zdravko Blečić, Tamara Gačević, Ivana Rajić, Vladimir Martinović, Luka Vukotić, Aleksandra Šećekić Boljević, Milutin Mašković, Kesech Adam Sekulović, Igor Vujačić, Merima Kajabagović, Milica Dedić, Shtjëfen Gjonaj, Srećko Rašović, Kemal Grbović, Eldin Dobradžić, Vidoje Petričić, Valerija Saveljić, Zoran Mikić, Ana Novaković Đurović i Miloš Konatar.

Socijalistička narodna partija (SNP) predala je odborničku listu za lokalne izbore u Glavnom gradu, pod sloganom “SNP – Temeljno za Podgoricu – mr Nebojša Vuksanović”.

Odborničku listu čine: Nebojša Vuksanović, Bogdan Božović, Marija Radinović, Marko Kovač, Zoran Terzić, Milica Radenović, Marinko Paunović, Andrej Raspopović, Marina Šljivančanin, Goran Marinović, Marko Ivanović, Radmila Čagorović, Dejan Mešter, Igor Bulatović, Zorica ulatović, Vuk Novaković, Marko Radović, Ljiljana Lutovac, Miroslav Cimbaljević, Milosav Božović, Maša Stevović, Jovan Novović, Radule Babović, Sandra Adžić, Goran Radević, Gavro Golubović, Jelena Lazović, Muhamed Bektešević, Ananije Džankić, Zorica Vujadinović, Božidar Milić, Nemanja Šćepanović, Senka Mijović, Novak Rašović, Zoran Stešević, Ana Pavićević, Zoran Marinović, Ivan Prelević, Minja Despotović, Miomir Stanisavić, Mitar Zlatičanin, Iva Globarević, Miladin Nikolić, Aleksa Bajović, Vera Ivanović, Dejan Milačić, Vuk Stanišić, Tamara Vujošević, Dimitrije Đurić, Zoran Jovanović, Dušanka Čelebić, Vesko Vlahović, Marko Sekulić, Ljiljana Vujović Koder Budislav Bulatović, Dražen Brnović, Suzana Radulović i Dragan Ivanović.

Gradskoj izbornoj komisiji Podgorice podnijeta je Svetosavska Srpska lista – Saberimo se za Nemanjin grad – mr Mirko Rmandić.

Kandidati za odborike su: Mirko Rmandić, Radule Bojović, Milorad Rašović, Vojka Popović, Todor Tomašević, Milovan Mrdak, Mijajlo Žižić, Dragana Šuković, Nikola Bošković, Veselin Lakušić, Vanja Radmanović, Nikola Marković, Obrad Šćepanović, Petar Đačić, Valentina Rakočević, Željko Lakušić, Drago Knežević, Milorad Subotić, Lejla Stupar, Ivica Radmanović, Boriša Šćepanović, Ranko Lakušić, Radislav Đurović, Rosa Radmanović, Vitomir Spalević, Dalibor Živković, Ratko Vuksanović, Milica Milačić, Mirko Nikolić, Bojana Tomašević, Slobo Rakočević, Tanja Milačić, Nemanja Lakušić, Jelena Božović, Maša Milačić, Darinka Lakušić, Milutin Đerković, Dražen Rakočević, Aleksandar Živković, Miodrag Rakočević i Predrag Rmandić.

Stranka crnogorskih Muslimana predala je listu kandidata za odbornike na podgoričim izborima.

Na čelu se nalazi Kadrija Kurpejović. Slijede Jasmina Serhatlić, Avdo Zeljo Muratović, Samir Hadžić, Anisa Šahović, Omer Koljenović, Elza Talević, Elfija Muratović, Haris Adrović, Emina Skenderović, Ibro Pupović, Mirza Ledinić, Aiša Lucević, Munir Nikočević, Emina Košuta, Senihadin Skenderović, Armin Koljenović, Ilhan Kurpejović, Fata Talević, Fatima Kurpejović i Hazbija Skenderović.

PLJEVLJA

Odborničke liste za lokalne izbore u Pljevljima predalo je šest koalicija i partija. Pljevaljski parlament broji 34 odbornička mjesta.

Pokret Evropa sad! predao je odborničku listu za predstojeće lokalne izbore u Pljevljima, a nosilac liste će biti Dane Marković.

Na listi se nalaze imena 32 kandidata: Dane Marković, Aničić Vladan, Rosić Tamara, Drobnjak Milomir, Marković Nikoleta, Žarko Pejatović, Andesilić Radoman, Tešović Milijana, Vladimir Đuković, Terzić Marko, Tomčić Jelena, Gazdić Darko, Vahid Kavazović, Ljiljana Đondović, Golub Pupović, Saša Bjeković, Tešović Tamara, Milan Gvozdenović, Nikola Pejović, Radmila Rovčanin, Miljan Zečević, Jestrović Dejan, Marina Vraneš, Miroslav Đurišić, Branislav Furtula, Ivana Soković, Marko Rovčanin, Aleksandar Bjeković, Snežana Đurišić, Mirko Stojkanović, Jovica Tanjević, pravnik, Veselin Dromnjak.

Opštinskoj izbornoj komisiji odborničku listu za predstojeće lokalne izbore u Pljevljima, zakazane za 23. oktobar, predali su članovi koalicije DPS, BS, SD, SDP.

Na čelu odborničke liste “Prava stvar, Koalicija Da pobijede Pljevlja – DPS, BS, SD, SDP” nalazi se Kovačević Rajko. Kandidati za odbornike su: Živković Danijel, Sokić Dragiša, Strujić Amra, Harbić Ermin, Ječmenica Saša, Jelić Željko, Dragašević Tanja, Tošić Marko, Salihović Emina, Jović Ana, Hadžiosmanović Sabrina, Popović Abela, Džarić Radenko, Bidžan Emir, Alavać Haris, Krivokapić Jovana, Brahić Amina, Rubežić Nebojša, Čelebić Jasmin, Bambur Amer, Ostojić Radenko, Kordić Edi, Otašević Olgica, Jelovac Miloš, Terzić Dragan, Doderović Predrag, Stevanović Kristina, Rondović Veselin, Mašković Zorana, Beljkaš Radoš, Skorupan Muhamed, Bobić Ognjen i Soković Andela.

Koalicija „Demokratski front – Za budućnost Pljevalja – Milan Lekić“ predala je Opštinskoj izbornoj komisiji preko 2600 potpisa podrške građana Pljevalja!

Na listi se nalaze: Milan Lekić, Dario Vraneš, Slobodan Radović, Tatjana Čavić, Bojan Strunjaš, Dragiša Kljajević, Božidar Jelovac, Ana Jović, Petar Džarić, Marko Potparić, Snežana Macanović, Radoica Cvijović, Draško Pivljanin, Vujo Grbović, Milica ondović, Marko Gačević, Danko Šarančić, Miroslav Gazdić, Tijana Laković, Darko Gačević, Jakov Dragaš, Ljubiša Koldžić, Jelena Bezarević, Igor Krvavac, Jelena Kljajević, Slađana Dačević, Tijana Vemić, Ivana Ajduković, Goran Laković, Bogić Gogić, Violeta Laković Jovanović, Predrag Cvijović i Radenko Lacmanović.

Koaliciona izborna lista Nikola Rovčanin – IDEMO LjUDI! – DEMOKRATE-POKRET ZA PLjEVLjA-UJEDINjENA CRNA GORA predala je izbornu listu OIK u Pljevljima.

Kandidati na izbornoj listi koalicije su Nikola Rovčanin, Vela Mićković, Novica Stanić, Milojica Tešović, Bojan Krvavac, Dušan Janjušević, Sanja Đondović, Miroslav Anđelić, Božica Grujičić, Dragan Leković, Božidar Bajić, Duško Rondivić, Žarko Šljukić, Igor Joksović, Jovana Tošić, Milutin Petrović, Mihailo Potpara, Miljan Rovčanin, Milica Sekulić, Ivan Čavić, Nikola Jašović, Vlade Damjanović, Alen Štulić, Milica Kovačević, Vaso Đondović, Ana Dosković,Vesko Krvavac, Ranko Jašović, Jovan Radošević, Goran Marić, Brankica Soković, Igor Purić, Marijana Stijepović i Dejana Petrić.

Koalicija SNP-URA “Temelj za bolja Pljevlja“ predala je odborničku listu.

Koalicionu odborničku listu čine: Saša Grbović, Idris Nidal, Pejović Ratko, Cmiljanić Tamara, Bošnjak Veselin, Gogić Milovan Đedo, Vojinović Radivoje, Nataša Bajić,Ostojić Rade, Delić Maida, Đuković Nikola, Šljukić Zoran, Gvozdenović Slavoljub, Danilović Olga, Miličić Vasilije, Gogić Miroslav, Smolović Srđan, Stevanović Marko, Kadić Alem, Krsmanović Anka, Jurić Dijana, Gospić Goran, Kovačević Luka, Brajković Bojana, Kljajević Velibor, Palibrk Darko, Šljivančanin Tanja, Milikić Danilo, Goran Popadić, Ostojić Miloš, Tijana Damjanović, Despotović Bojana, Preradović Snežana i Bujišić Miloš.

Na čelu liste “Stranka pravde i pomirenja – za buduće generacije” nalazi se Mesko Đurđević.

Na odborničkoj listi nalaze se i Mirsad Kriještorac, Edina Muratovic, Rijad Mušović, Erna Alić, Mirsad Đurđević, Sead Zečević, Remzija Demirović, Mulka Muratovic, Admin Čelebić, Džanel Serdarević i Lejla Lupić.

PLUŽINE

Na izborima u Plužinama učestvovaće pet lista.

Nosilac izborne liste “Aleksa Bečić – Demokrate – DSS – Idemo ljudi!” je Novica Gogić. Pored njega na listi su i: Veselin Đođić, Dragana Lučić, Stanija Doderović, Nikola Radojević, Suzana Gutović, Obren Gojković, Ognjen Lučić, Dragan Glomazić, Mirjana Adžić, Milojko Vuković, Radosav Tijanić, Budimka Ćalasan, Predrag Aprcović, Dobrivoje Nedić, Milorad Osmajić, Čedomila Čavić, Žarko Ćalasan, David Delić, Dragan Tufegdžić, Jelena Glomazić, Simo Gutović, Dragan Čavić, Mileva Gagović, Ilija Gutović, Branka Adžić, Danilo Lučić, Radovan Vuković, Angelina Tijanić, i Spasoje Lučić.

Izbornu listu URA u Plužinama čine Natalija Dobrilović Dondić, Branko Pejović, Mirko Vuković, Darko Glomazić, Snežana Malović, Zoran Živković, Tomislav Mazić, Veljko Radović, Jelena Pejović, Gavrilo Doderović, Miomir Ćalasan, Grozdana Dondić, Milutin Zele Blagojević, Željko Dobrilović, Dimitrije Pejović, Radomilka Kulić, Radosav Radoičić, Bojan Dondić, Radovan Radović, Anica Malovič, Gojko Bakrač, Stanko Pejović, Milenko Škuletić, Milica Pejović, Božidar Todorović i Dragi Malović.

Izbornu listu “PRAVA STVAR, Koalicija Napredak za Plužine / DPS, SD” čine: Ružić Dragan, Varezić Milan, Milić Slađana, Osmajić Lazar, Marojević Vladimir, Šimun Vladimir, Ružić Milan, Vasović Marija, Bakrač Jelica, Kulić Darinka, Ružić Ana, Osmajić Veselin, Blagojević Risto, Krunić Vladimir, Bakrač M.Veselin, Krunić Vera, Kecojević Željko, Bakrač Lj.Veselin, Kulić Miloš, Bakrač Darinka, Glomazić Senka, Ćalasan Čedo, Radović Rajka, Krunić Sreten, Adžić Veselin, Todorović Spasoje, Muminović Lazar, Šašović Milorad, Pavić Dobrilo i Đurović Ranko.

Nosilac liste SNP-a „Plužine znaju zašto“ je Slobodan Delić. Pored njega tu su i: Mijuško Bajagić, Ružica Luburić, Petar Mitrić, Ivan Doderović, Blaženka Mićanović, Stevan Bogdanović, Veljko Bakrač, Jovana Kulić, Desimir Bošnjak, Radomir Migo Mirković, Jovanka Jovović, Saša Aprcović, Vukašin Tadić, Snežana Grubač, Zoran Doderović, Vusan Goranović, Jelena Kandić, Nikola Cicmil, Miloorad Dubljević, Nada Cicmil, Darko Bojat, Rajko Luburić, Milena Bujišić, Božidar Knežević, Jakov Jokanoivć, Violeta Dondić, Sonja Cicmil, Milorad Đođić i Novica Adžić.

Na listi „Za budućnost Pive-DF“ prvi je Zoran Blagojević, slijede Rada Adžić, Nikola Golubović, Bojan Knežević, Dragoljub Bakrač, Branko Ognjenović, Vladan Blečić, Anica Knežević, Sava Tufegdžić, Slađana Jovović, Nina Adžić, Mirčeta Kecojević, Slobodan Karbasil, Snežana T.Jovović, Mijajlo Vasović, Velimir Radović, Ljubica N.Jovović, Radovan Aprcović, Vasilj Durutović, Dragana Blagojević, Ilija Bajović, Bojana Joković, Milorad Tijanić, Dara Lučić, Marko Suknović, Milica Radović, Zoran Jokanović, Stanojka Tufegdžić, Dragan Tadić i Radomir Mandić.

PLAV

Na lokalnim izborima u Plavu, koji su zakazani za 23. oktobar sedam lista boriće se za 31 odborničko mjesto.

Milun Zogović je Na čelu liste DF – ZA NAŠU BUDUĆNOST.

Na listi kandidata za odbornike nalaze se Milun Zogović, Igor Praščević, Violeta Rajković, Damjan Otašević, Siniša Radenović, Branko Plavšić, Rajka Knežević-Božović, Predrag Krdzić, Đuričanin Zdravko, Boris Turković, Nikola Garčević, Svetlana Vučetić, Dragan Garčević, Miloš Grozdanić, Radonja Marković, Nikolina Milović Marinko Bošković ,Radoje Savić, Bogoljub Komatina, Andjela Rajković, Milonja Grozdanić,Gordana Arsenijević, Sava Otašević, Katić Janko, Bojan Sinanović, Lazar Popović, Miroslav Praščević, Radmila Milović, Lazar Labović, Ranko Đuričanin i Snežana Radenović.

Nosilac liste “Zajedno pobjednički za Plav” nalazi se Nihad Canović, aktuelni predsjednik ove opštine i član predsjedništva SD.

Na listi se, osim nosioca, nalaze: Fazlija Krcić, Sulejman Dešić, Hurijeta Pejcinović, Vladimir Knežević, Alen Balić, Dr Almir Aksalic, Dr Merida Mehmedović, Faruk Šabović, Ervin Tošić, Sead Jasavić, Jelena Otašević, Adil Miljuš, Bratislav Otašević, Emro Feratović, Aida Kolašinac, Amila Pupović, Edin Musić, Mirsad Lalić, Adela Šabotić, Rijad Markišić, Sehad Gutić, Selma Šarkinović, Ernad Bašić, Denis Neković, Irma Talević, Safet Ciriković, Amira Reković – Hot, Muamera Kojić, Samira Canović i dr Safet Lješnjanin.

Pokret Evropa sad samostalno će nastuputi na izborima u Plavu.

Nosilac liste je Armen Šehović, a na listi su i Boris Dašić, Hari Mulić,Marina Lutovac, Dragomir Marković, Hako Musić, Miodrag Lalević, Merima Šehović, Spasoje Živaljević, Jordan Nikolov , Halid Musić, Mirjana Novović, Željko Jašović,Džemajl Mujović, Mladen Novović, Marijana Dašić, Adem Šehović, Radoš Lalević, Mitko Nikolov, Nela Šehović, Aleksandar Pešić, Rade Đuričanin, Irfan Kastrat i Branka Pešić.

Bošnjačka stranka (BS) Ispravno za Plav saopštila je da je predala odborničku listu za lokalne izbore u Plavu, zakazane za 23. oktobar.

Listu predvodi Kemal Purišić, predsjednik Opštinskog odbora BS Plav. Izborna lista Opštinskog odbora Bošnjačke stranke Plav za lokalne izbore: Kemal Purišić, Damir Gutić, Erzana Redžematović, Bejto Šahmanović, Besim Musić, Mirza Medunjanin, Sabina Kolašinac, Miralem Redžepagić, Sadam Luković, Fuad Feratović, Minela Markišić, Admir Šahmanović, Ervin Kandić, Selmir Purišić, Amra Feratović, Rasim Osmančević, Merdin Purišić, Asmir Pupović, Jasmina Cikotić, Irfan Redžepagić, Elmira Redžematović- Canović, Ismail Gutić, Ramiza Pupović, Mirza Cecunjanin, Semir Canović, Semra Redžić, Besim Gutić, Elvisa Tošić, Melin Jadadić, Enes Luković, Dževad Krcić.

Na čelu liste “Može Plav! Može Crna Gora! GP URA – AA” je Esad Bajraktarević.

Izbornu listu čine Esad Bajraktarević, Haris Šahmanović, Iber Hoti, Andrijana Knežević, Hakija Jasavić, Adis Krcić, Rusmir Bajraktarević, Kaltrina Hoti, Edita Mrkulić, Sajma Purišić, Almir Jasavić, Omer Redžepagić, Betina Haxhaj, Semir Musić, Rašit Marković, Hamid Cecunjanin, Dženeta Bajraktarević, Elmina Šahmanović, Xhevdet Sinangjoka, Adelisa Šarkinović, Alen Luković, Enko Rugovac, Almedina Kolašinac, Arben Hadžović, Nataša Knežević, Muhamed Rugovac, Mirzana Markišić, Sirhan Mrkulić, Šerif Vučetović, Fikret Purišić, Adis Tošić.

OO SNP Plav predao izbornu listu za predstojeće lokalne izbore u tom gradu, pod sloganom “SNP – Temeljno za Plav“. Nosilac liste je Ranko Stijović, a ostali kandidati su: Andrijana Rajković, Velibor Dašić, Violeta Praščević, Zorica Martić, Jovan Grozdanić, Ana Lončarević, Jana Milović, Zoran Stešević, Veselinko Bjelanović, Branko Milović, Violeta Turković, Marko Grozdanić, Slavoljub Bošković, Radojko Rakuš, Dražen Garčević, Rade Dašić, Radosava Stijović, Strahinja Praščević, Borislav Grozdanić i Nikola Arsović.

Na listi LDH – DSA su Mehmed Đonbaljaj, Gani Kukaj, Naser Vučetaj, Arberore Đonbaljaj, Mustaf Celaj, Ahmet Đonbaljaj, Safet Hakaj, Rilinda Đonbaljaj, Firza Celaj, Flamur Sinanaj, Arber Đonbaljaj.

ROŽAJE

Za lokalne izbore u Rožajama 23. oktobra prijavilo se sedam lista.

Izbornu listu Dritan Abazović-Može Rožaje! Može Crna Gora! – Građanski pokret URA” čine Husein Ljaić, Muamera Beba Dacić, Esad Sutović, Hajrija Muković, Asmir Bibić, Semir Husić, Zenajda Ljaić, Amel Agovic, Ents Mustafić, Irfan Muković, Zilha Klimenta, Nasuf Mujević, Adnan Kalač, Eldin Husović, Zejnepa Ramović, Ismar Honsić, Nizreta Kalač, Zaim Sutković, Sead Nurković, Alen Sahić, Sanela Kalač, Todor Strmbov, Nedim Ibrahimović, Enis Nurković, Hermina Škrijelj, Bajruš Fejzić, Eldin Ibrahimović, Mithad Muković, Amina Kardović, Ruždija Kalač, Suad Hot, Fatmir Muković i Zumreta Nokić.

Na izbornoj listi “Stranka pravde i pomirenja – Za buduće generacije – Seid Hadžić“ nalaze se Seid Hadžić, Hazbija Kalač, Ismet Pindžo Nurković, Dalila Nišić, Mehmed Kalač, Arben Jakupi, Sedad Fetahović, Zerina Kardović, Sadik Klimenta, Redžep Demić, Emin Halilović, Armina Kurpejović, Armin Demić, Sajmon Klimenta, Admir Rebronja, Amina Kurbardović, Enver Muratović, Irfan Murić, Salmedin Hot, Aiša Bošnjak, Admir Ramović, Elma Džudžević, Alen Huremović, Emina Murić, Enes Kurbardović, Sanida Nurković, Mihad Kuč, Sumeja Kujević, Ervin Bošnjak, Sara Ganić, Armin Kardović, Šejla Nišić, Amar Šutković, Ervin Pepić.

Na čelu liste “Evropa sad! Za Rožaje” je Semir Kurtagić, a slijede: Haris Demić, Besida Tiganj, Amar Agić, Haris Mujević, Albin Kardović, Semir Bećiragić, Ilda Kalač, Almin Agović, Kadir Monić, Rasid Babić, Almina Agović, Armin Agić, Amer Kalač, Armin Ličina, Jasmina Kalač, Denis Fetahović, Jasmin Murić, Alma Kurtagić, Haris Hasić, Irfan Felec, Amar Bećović, Almina Babić, Mirsad Bučan, Belmin Kurtagić, Eldin Kalač, Semija Kurtagić, Mersudin Gusinjac, Faris Demić, Asmira Kardović.

Listu “Prava stvar, koalicija za bolji život Rožaja (koaliciona izborna lista – Demokratska partija socijalista, Socijaldemokrate, Socijaldemokratska partija i Liberalna partija) predvodi Ibrahim Cakan Bećiragić, a nju još čine: Alen Kalač, Jasmin Bralić, Seniha Hadžić-Tahirović, Sait Kalač, Elzana Kurtagić, Esad Plunac, Rejhan Agović, Enis Kalač, Rifat Dautović, Aldin Murić, Sabina Ećo-Škrijelj, Fahrudin Nurković, Adelisa Fejzić, Jasmin Demić, Bećir Murić, Safet Tahirović, Ajla Hodžić, Mirza Nurković, Nedim Feleć, Adela Kuč-Halilović, Nihad Murić, Ibrahim Fazlić, Erdana Luboder-Murić, Nusret Dedeić, Sajma Sutović-Duraković, Mersudin Čolović,Tomislav Bulatović, Enida Hasović, Darmin Ganić, Almina Murić, Adnan Pepić, Aiša Kalač, Mehmed Husović.

Izbornu listu “Aleksa Bečić – idemo ljudi- Demokrate” čine: Safet Kalač, Dejan Konatar, Seid Kurpejovic, Ilda Škrijelj, Faik Bibić, Almer Kujević, Nusret Luboder, Marija Garović, Isat Kalač, Mahmut Demić, Milan Garović, Elda Klimenta Đozović, Abaz Redzepagić, Anes Kalač, Fikret Grlić, Meliha Škrijelj, Refik Kardović, Mithat Fejzić, Orhan Kalač, Hermina Bibić, Enes Kurpejović, Dragan Đurović, Rade Đurović, Elda Dautovic, Ernes Agović, Admir Đozović, Muamera Hot, Vesko Zekić, Mamera Dedeić, Radivoje Konatar, Suada Kalač, Azem Kujević, Ajla Kalač, Kenan Luboder.

Na izbornoj listi “Bošnjačka stranka ispravno za Rožaje” nalaze se: Ervin Ibrahimović, Mirsad Nurković,Almir Avdić, Hajrija Kalač, Haris Zejnelagić, Rasim Halilović, Edita Šahman, Senad -Seka Husović, Ćamil Kujević, Emina Hodžić, Salko Tahirović, Mersudin Kuč, Irma Dacić, Nadil Azemović, Admir Murić, Edib Šaljić, Zineta Džudžević, Sabro Ibrahimović, Asmir Kardović, Omer Nurković, Amina Dautović, Faruk Daci, Vehbija Dedeić, Albina Fetahović, Sead Ramović, Maida Kurtagić, Ervin Kalač, Anela Mujević, Emina Kurtagić-Kordić, Amin Nokić, Aldina Monić, Ermin Spahić, Haris Kalač, Rahman Husović.

Izbornu listu “Za budućnost Rožaja ( koaliciona izborna lista, Socijalistička narodna partija i Nova srpska demokratija)” čine: Anđela Beloica, Marinko Radević, Ismet Agović, Zorica Božović, Goran Garović, Igor Beloica, Ankica Bulatović, Vukašin Zekić, Nemanja Bulatović, Zoran Bulatović , Aneta Beloica, Milovan Beloica, Budimir Bulatović, Željko Magdelinić, Gorica Đukić, Janko Zekić, Nenad Bulatović, Radmila Ivanović, Slavo Bulatović , Milorad Mijović, Stojanka Zekić, Radoš Magdelinić, Snežana Ivanović, Ikonija Magdelinić.

TIVAT

Na lokalnim izborima u Tivtu 23. oktobra za vlast će se boriti devet lista.

Izbornu listu “PRAVA STVAR, Za Tivat svih nas Koalicija DPS, SD, SDP, LP” predvodi Dubravka Nikčević. Na listi su i Slađana Božinović, dr Julija Samardžić,  Zdravko Mitrović, Aleksandar Đurović, Vatroslav Belan, Miloš Popivoda, dr Renata Bergam Grandis, Nebojša Kašćelan, Tonino Fantić, Igor Petković, Aneta (Ana) Radmilović, Željko Tomanović, Nikola Došljak, Boško Petrović, Ana Ivanović, Ana Pavićević, Ćazim Lisičić, Vujadin Krivokapić, Ranko Bekonja, Nikola Bogdanović, Edin Pupović, Radojka Terić, Matija Grabić, Jasna Vujović, Karla Matijević, Nikola Banićević, Rahima Avdić, Dragana Đukanović, Miroslav Sindik, Dragan Kostić i Bujar Gashi.

Nosilac Izborne liste “Ajmo za Tivat, ajmo za Boku” je Andrija Petković, a pored njega na listi se nalaze: Marija Maja Giljača, Ivana Aranđus, Sandra Sindik, Damir Nikolić, Dijana Petović Brguljan, Branislav Banjo Matijević, Nenad Kostić, Slobodan Marić, Ivan Vuksanović, Mirela Štilet, Jasna Kijac, Jelena Kvaščev, Kathrine Crvelin, Marinka Perović, Andrej Pavlović, Janko Vučić, Ivan Bošković, Nemanja Dubravčević, Staša Ćeranić, Saša Marković, Mirko Vulević, Danijel Vuković, Jelkica Petrović,Olga Uskoković, Gordana Goca Marković, Dolores Pivić, Andrija Bulajić, Dijana Sindik, Predrag Kovačević, Vedran Božinović, Igor Radošević.

Nosilac liste koalicije “Narod pobjeđuje” je Budimir Cupara, a pored njega na listi se nalaze i: Josip Nikolić,Milijana Dubak, Darko Botica, Jovan Đurđevac, Marko Cvijović, Veselin Radulović, Izabela Urošević, Aleksandar Saša Slavković, Dragomir Gačević, Ružica Đukanović, Miljenko Petković, Asim Hodžić, Petar Erceg, Tina Teskera, Ludvig Lukšić, Paula Knežević, Gordan Krstović, Veselin Kašćelan, Boris Cupara, Milka Mitošević, Radojica Milović, Vitomir Ćetković, Velimir Đurović, Ranka Žarković, Marko Čelanović, Aleksandar Maksić, Željko Manojlović, Verica Stojković, Toplica Veličković, Nadežda Krstić, Ruža Petrović.

Nosilac izborne liste “Goran Božović – časno i odgovorno za bolji Tivat“, je Mirko Kovačević, a pored njega na listi se nalaze: Goran Božović, Miomir Abović, Sanja Vuković, Bojana Đurović, Aleksandar Dragojević, Vesna Barbić, Petar Bilafer, Ivo Pean, Aleksandar Filipović, Valentina Božović, Vladimir Bauk, Ljubiša Macanović, Nataša Fažo, Tamara Milović, Andrea Tripović, Srećko Elkaz, Vukašin Lakić, Tijana Dragojević, Mario Kurtin,Mile Albijanić, Slobodan Perišić, Mišel Horvat, Dušanka Ribica, Petrana Stojović, Nikola Strahinja, Katarina Račeta, Zlatko Škanata, Ljubomir Tufić, Dragica Beba Bogdanović, Saša Dubljević, Andrija Rašica.

Nosilac liste koalicije “Narod pobjeđuje, Demokrate, DSS, Evropa sad! Za Tivat“ je Željko Komnenović, a pored njega se na listi nalaze: Vladimir Arsić, Zorica Bulatović, Dejan Risančić, Nina Lakičević, Goran Vujović, Dejan Piper, Siniša Samardžić, Tonći Janović, Nina Purović, Petar Samardžić, Dejan Kandić, Vlado Brguljan, Milan Kovačević, Slađana Vuković, Vladimir Španović, Ankica Bogdanović, Gojko Ivanović, Jovana Potežica, Milisav Šćekić, Gorčin Čvorović, Jelena Šćekić, Đorđe Jovićević, Milijana Savić, Srđan Krunić, Slobodan Lakićević, Vladan Vojvodić, Zorana Jovanović, Vučeta Stanišić, Dalibor Kosović, Vladana Perović i Mihajlo Danilović.

Kandidati na listi “Za budućnost Tivta i Boke – DF” su Miljan Marković, Milanka Brajković, Giljača Saša, Manojlović Jovan, Vesna Brinić, Šovran Željko, Klakor Predrag, Dragan Bulajić, Đoko Vukmirović, Neda Kosorić, Snežana Vukosavović Novosel, Jugoslav Vasić, Šljukić Časlav, Siniša Pupović, Tijana Vuković Bakračević, Sanja Gavrilović, Vasilije Samardžić, Jovana Krivokapić, Vlado Pepić, Danilo Brajković, Odalović Jelena, Gordana Janković, Nikoleta Rakočević, Kralj Lidija, Uroš Arambašić, Kadić Zoran, Ristović Vladimir, Ilinka Ćulafić, Slađana Vasić, Rončević Miroslav, Miladin Marković i Mirko Metikoš.

Kandidati Grupe birača “Krtoljska lista – Složno svi” su Jovan Brinić, Ilko Klakor, Dijana Đinović, Marko Mikijeljević, Pavle Kostić, Nikola Đurđenović, Tanja Peričić, Bojan Frank, Miloš Tripinović, Kristina Malinić, Marko Rautović, Petar Dubravčević, Srđan Ivošević, Nikola Petrović, Marta Čepić, Mirko Kostić, Milica Katić, Vlado Terić, Marko Terić, Jelena Starčević, Stefan Starčević, Igor Kordić, Luka Tomović, Milica Đinović, Sanja Đurišić, Andrea Iker, Aleksandar Dubravčević, Davor Đerasimović, Vesna Potpara, Radivoje Danilović, Ljubo Perović i Alen Jokić.

Izbornu listu koalicije URA-SNP “Temelj za Tivat” čine Ljubomir Jovanović, Aleksandar Davidović, Milinko Papović, Jasmina Kosać, Olivera Mišković Vidojević, Marjan Brčić, Nebojša Malević, Svetozar Čelanović, Davor Stojanović, Vedran Gverović, Ljubiša Radović, Nina Jovanović, Boško Rakočević, Krsto Samardžić, Marina Popović, Mario Penava, Anastasija Davidović, Darko Nikolić, Saša Bulaić, Marija Jarić, Aleksandar Rančić, Duško Korać, Anja Stojanović, Jovanka Delać, Jelena Raičević, Lana Klenak, Jovo Radonjić, Aleksandar Čalović, Balša Bulatović, Dragan Marić i Jelena Popović.

Na listi “HGI – Tivat – naše mjesto pod suncem” su Adrijan Vuksanović, Ilija Janović, Sandra Krstović, Ana Vuksanović, Mirjana Nikolić, Anto Perčin, Tanja Grabić, Mato Krstović, Anja Andrić, Vedran Nikolić, Mladen Božinović, Miroslav Franović, Marijana Belan, Zvonimir Deković, Zvonko Perušina, Elvis Brkan, Marija Golub, Mladen Perušina, Danijel Dado Radošević, Iva Petković, Matej Knezović, Davor Kaštelanović, Darija Žegura, Gracija Škanata, Miroslav Sindik, Ana Lasić, Anton Stjepčević, Sonja Ivić, Zlatko Krasan, Nenad Brkan, Dražen Perak i Valentina Andrić.

ŠAVNIK

Na lokalnim izborima u Šavniku zakazanim za 23. oktobar za 30 odborničkih mjesta boriće se tri  liste.

Na listi “Prava stvar, Koalicija Nastavljamo domaćinski” su Jugoslav Jakić, Srećko Kotlica, Sanja Bušaj, Vlatko Vuković, Velimir Šobić, Draga Perišić, Milenko Mijatović, Brano Đurđić, Nadežda Kotlica, Ratko Srdanović, Milorad Ašanin, Jelena Todorović, Tomaš Čurović, Darko Radović, Mirjana Kandić, Darko Čurović, Žarko Nikolić, Nikolija Nenezić, Mioljub Jakić, Vuko Ćetković, Nikolina Janjić, Milivoje Pejanović, Miloš Striković, Dragana Zarubica, Petar Čvorović, Rade Krsmanović, Aleksandra Strunjaš, Danilo Tomić, Slobodan Đurđić, Slavica Mijatović.

Listu “Idemo ljudi – Demokrate – Ujedinjena Crna Gora i “Evropa sad” čine: Novica Krsmanović, Mrkoje Lukovac, Olga Radonjić, Momčilo Krsmanović, Miljan Vujačić, Danijela Bijelić, Ana Osmajić, Radivoje Vuković, Ivona Đoković, Ognjen Žugić, Vučina Lukovac, Goran Bojović, Milenko Božović, Mirjana Kandić, Radovan Vemić, Milja Rajković, Milija Bulatović, Radoje Šćepanović, Koviljka Krsmanović, Sreto Kandić, Miroslav Janjušević, Milonja Todorović, Dragan Bulatovi, Radmila Bojović, Zorica Vujačić, Marija Istijanović, Slavko Glomazić, Milun Bulatović, Dragić Bojović i Milka Palija.

Na listi “Za budućnost Šavnika“ nalaze se Gavrilo Cerović, Bojan Jakić, Ljubinka Osmalić, Vuk Mikić Nedjeljko Strunjaš, Goran Kandić, Ranko Karadžić, Milena Ašanin, Milivoje Kovijanić, Leka Zeković, Snežana Cupić, Milovan Vilotijević, Srđan Gašević, Dragan Krsmanović, Velimir Aleksić, Anđela Kovačević, Radoviljka Tomić, Miljan Bulatović, Radule Čvorović, Jasmina Perović, Ivana Mikić, Mlađen Karadžić, Ivan Žugić, Darko Janković, Darko Karadžić, Momir Šćepanović, Milica Mitrović, Ana Bijelić, Ljubomir Ćeranić i Milan Glomazić.

Tags

5

avatar
1000
4
1
0
 
5
IvanaTivćaninVEleMrki PGVisitor
NAJNOVIJI NAJSTARIJI POPULARNI
Tivćanin
Gost
Tivćanin

Očevi i sinovi, muževi i žene, uz dužno poštovanje i bake i penzioneri i domaćice …
Očigledno skupljanje s konca i konopca da bi se liste zatvorile, jer niko normalan – neće!
To je Crnogorska izborna stvarnost.

VEle
Gost
VEle

Fali TV DPS

Mrki PG
Gost
Mrki PG

Ima li idje ikoga da nije u neku partiju ?

Visitor
Gost
Visitor

Teška bitka između “Svetosavska Srpska lista – Saberimo se za Nemanjin grad” i Jelene Borovinić Bojović… Majko boža što je ovo, što je sa ovim ljudima, misle li oni stvarno da ima iđe iko da će glasat njih. Antipatičan mi je Posjo, ne sviđa mi se njegov dosadašnji rad, ali sa ovakvom konkurencijom, odista ću njega glasat izgleda. Alo, staviše… Više »

Ivana
Gost
Ivana

Ko je Pośo?
Vama litijašima je svojstveno da druge vrijeđate i davate im nadimke, a nekako niste sređeni u svom dvorištu, familije su vam raspale, nikom tvoj glas ne treba, ne izlazi da se brukaš među narod

Send this to a friend