Popis stanovništva, domaćinstava i stanova u Crnoj Gori biće realizovan u periodu od 1. do 15. novembra ove godine, nezvanično je potvrđeno Portalu RTNK iz Vlade.
Odluka o terminu popisa, kako je pojašnjeno za RTNK, usvojena je na sjednici Komisije za ekonomska pitanja i najvjerovatnije će sjutra i zvanično biti potvrđena na sjednici Vlade.
Uprava za statistiku nadležna je da pripremi organizaciju i sprovođenje popisa.
u ovakvim uslovima racunam da ce ce rezultat popisa bit 40 i kusur posto srba u CG
Ko se stidi ili boji da se kaze i upise na popisu kao Crnogorac, taj i nije Crnogorac. Vjerujte da su se Crnogorci bojali i da su bile kukavice nebi ni postojali niti bi ih danas bilo. Samo hrabro kao vazda sto su nasi stari, pokazimo da je Crna Gora Crnogoraca prije svega pa onda i svih drugih
A vidi….oce li biti ledno kišno u novembru….
Razmišlja li ko o tome
Čitajući ove komentare zaključujem da oni iz Zulu plemena imaju viši stepen inteligencije nego ovaj naš maniti narod
Da nisi na nivou Zulu plemena, bilo bi ti jasno.
Ovako ostani đe si!
Popisa se niko ne boji, problem je u tome što ga organizuju falsifikatori, manipulatori i rušitelji Crne Gore!
Po komentarima ovde ..suma sumarum Srbi 60%
Sve kako je najavljeno…. Posljednja usluga vazala Abaza gazdi Vučiću ✔
nijesu boljega nalazili od Rahmana Morine
Zuri se velikosrbima da se oni koje su kupili 2020 god ne predomisle,sve im je uzalud Crnogoraca je skoro polovina stanovnika Crne Gore.
Slazem se sa vecinom odavde,ni ja necu nikome davati svoje licne podatke. IMAM POTPUNO PRAVO NA TO!
Bravo Zvezdane bas lepo ime
Na popisu ce biti pitanja koja su bila i na prethodnim popisima. I ne vidim nista strasno da se odgovori na ta pitanja, valjda se neko ne stidi sto je Crnogorac, Srbin ili Bosnjak, Albanac…ili kojim jezikom govori. Sto se tice obaveze propisana je kazna zakonom ko ne da podatke tako da 500e po dzepu ko nece i bez njega… Više »
Pitanja su vrlo lična i intimna!
Neka je 5 500€, ništa nije vrijedno životnog mira!
Oćete da falcifikujete podatke i da se sprdate ljudima, naročito u malim sredinama!
E ni mene ga vala neće niko vršljati po kući i još da me rešeta, da ja nekome dajem lične podatke i odgovaram nekom s ulice na lična pitanja. Ne vala!
Ni mene vala
Da mi dolaze neznanci s ulice, ulaze u kuću i da se njima pravdam ko sam i što sam i koga imam u familiji
Ma baš će ga oni nać svakog kući, da li si lud
Nismo tu i ćao😉 a oni neobavljena posla😉
Šta je ovo djede Pero ovolika halabuka oko popisa. Pa valjda svako od nas zna koje je vjere i nacije i ko je i što je.U čemu je problem
Nije na popisu samo pitanje šta si po nacionalnosti.
Nego se uzimaju svi lični podaci, čak i o objektu u kom živiš, sa kim, koga imaš itd…
Sto se plasite od popisa braco???
Nema straha, ali loše je to što će popids organizovati prevaranti i falsifikatori.
Kako da ne, da nam bolje pokradete matične brojeve i zloupotrijebite
Kao što je Mandić pokrao potpise podrške
Samo bojkot, ne davajte nikome svoje lične podatke i ne puštajte nikog u kuću!
Samo bojkot i ćao
Odakle kome pravo (a najmanje popisivaču s ulice, tj anketaru) da me pita o bračnom statusu npr?!
Ili o broju đece? Biće kuknjave ako neko nekog izbubeca. Nije ovo amerika, mala smo mi država, ovo je klasična zloupotreba!
Popis u izbornoj godini haha
Važi…baš i to čudo da vidimo
Poenta kopije popisnog lista koji zadrzavamo, a koji je DF uveo, je da olaksaju sebi kad plate nekom da se izjasni kao srbin, da mogu provjerit da se stvarno tako izjasnio.
Kad za izbore Srbija sipa toliko novca partijama sto se bave posrbljavanjem, mozete misliti koliko ce tek para za ovo da nude
U Britaniji takodje mozes da zadrzis kopiju, a vecina ljudi koristi jedinstveni kod pa popunjava popisni list preko interneta.
I mozes da zadrzis koliko god hoces kopija, u slucaju da naidje DF. U stvari u vecini evropskih drzava mozes da zadrzis kopiju papirne ili elektronske forme. DF je vrlo uticajan.
Vidim da komentarises sve sem fakta da Srbija placa stranke koje posrbljavaju i da ce pogotovo da to radi za izjasnjavanje na popisu.. to je poenta, a ne kopija popisne liste sto je DF uveo samo da bi o trosku drzave mogao provjerit je li placenik ispunio svoje
Crnogorci su Srbi prvog reda…svi ostali su Srbijanci…kaze P.B
Da su Crnogorci Srbi oni bi tako sebe zvali i ne bi vjekovima branili svoju nezavisnu i slobodnu CG no bi je pripojili i nazvali Srbija, ali vidimo da im to nije padalo na pamet!
Pa tako su se vjekovima i zvali. Čitaj Njegoša malo, ne samo Cdm.
U Njegoševo vrijeme Crnogorci su objektivno i subjektivno, prema službenim, zvaničnim dokumentima, Crnogorci – javnim iskazom bili su etnički i nacionalni Crnogorci. I Njegoš je bio etnički i nacionalno Crnogorac. Takav je bio i kao vladika, državnik, mitropolit i književnik, odnosno, pjesnik.
Hahahah Možeš i Ogledalo Srpsko da pročitaš,zanemari Gorski Vijenac.
Procitalo sam ja Njegoša ali je on milion puta za sebe rekao da je Crnogorac, a vi ste neke stvari izvukli iz konteksta tog doba i proglasili ga Srbinom, i sve da je on bio Srbin zar moramo biti i svi mi ostali, starija je CG mnogo od Njegoša!
Procitajte testament Njegosa, ni slova S od Srba.
Da pogotovo on koji za zivota nije nogom kročio u Srbiju..lijepo ih častio u gorskom vijencu takodje.. uostalom Srbi ko nacija postoje tek od 1856g..
Ubi te Mićko Cetinje,Cdm i Pobjeda u mozak. Do komunista 1945 su svi bili Srbi.
Hahaha Žoržo ti si lik, i sto velis do 1945 svi su bili Srbi haha…. jesi li kad cuo da su se morali kazivati kao Srbi. Sto mislis za onu kapu sa 4s, nije im moglo biti da nose onu sa crnogorskim grbom ili inicijalima. Ti se kazes da si Crnogorac i zalazes se za svoju CG śutro jutro ne… Više »
Sad sve zavisi koji Crnogorci…ovi sto citaju Njegosa….ili Rastodera…Petar Bozovic je mislio na stariju verziju…
Znaci ,nema parlamentarnih izbora 🥶
Što se mene tiče, dok god je na vlasti spc struja, popisivati me nećete, niti smijete.
Svakako se bavite svakojakim prevarama i manipulacijama i možete da nam zloupotrijebite podatke!
Znaci popisujes se ili ne zavisno od toga ko je na vlasti. Kako moze neko da me natjera da se izjasnim onako kako necu? Oce li doci neki pop kod mene kuci da popuni formular?
Tako je! I popovi i njihovi činovnici će se baviti ovim, zdravo bili pa viđeli! Ja znam ko sam i što sam, njima ni tebi polagati račune neću sigurno!
Bravo Senka, slazem se!
Zao mi je sto sa ovakvim ljudima kao sto sinti udisem isti lijepi crnogorski vazduh..
Nije nije nincudo sto je najnizo iq u evropi
Čujem da na pospisu ima mnogo privatnih (ličnih) pitanja. Ne znam odakle vam ideja da to smijete???
Po ugledu na Srbiju
E neće da može!
Mene ga nećete u kuću dolazit sigurno
Bolje da te popisu nego da te privode
Ne mogu me oni “iskažnjavati” koliko ja istih mogu isplaćati! Odakle pravo bilo kome da me uznemirava i maltretira?!
Ovo nije normalan popis, znamo ko ga je organizovao i za šta pripremio, zato bojkot!
@Lice moje – sloboda govora, nema pravo da ga iko naćera na bilo šta, pogotovo da daje podatke o sebi
Dje ti to pise kralju/kraljice?Navedi mi bilo koju normalnu zemlju dje je to tako! Nema pravo iko da me natjera na bilo sto…pogotovo ne o licnim podacima.Znamo zasto se ovo organizuje sada,tako da cool….dovidjenja ce im biti jedino sto cu reci.
Neće te biti na popisu i ćao. Biće kao da te nema…
E to nam upravo sad treba u ovom trenutku vise nego ista, to ce nas spasit svih muka.
Odličan je popis, nego probem su falsifikatori koji će da ga rade. Svakako, nema ništa ljepše i moćnije od odanosti i ljubavi prema svojoj državi. Nikakav naštelovani procenat sa popisa ne može to da ugrozi.
Tek u Novembar,
Dovoljno da se DF organizuje da dovedu iz republkie šumske I Srbistana da I’m napumpaju procenat a da to DFovci to prikažu kao rezultat tobože poštenog popisa,kao što su prikazali rezultat u Budvu koji nije bio volja budvana.
Ne bojkotujte Crnogorci, tek onda smo poginuli, neka se prebrojimo, nemamo se cega ni stidjet ni plasit, i vecima i brojnijima smo znali da stanemo na crtu…i sram bilo one koji kad vide da je muka prvo bjeze iz svoje zemlje.
Crnogorci su stvorili i vjekovima branili Nasu CG, i Nice najbrojniji na popisu i pored toga što su se neki naši bratstvenici i plemenici počeli pisati Srbima za razliku od svoje rođene braće, rodjaka i bratstvenike koji su Crnogorci vvolio bi da znam koje su to kulturne i druge osobenosti tkz Srba u CG u odnosu na etničke i nacionalne… Više »
Popis će biti i proći, i onda ce opet svi biti mirni, na svim popisima a ja ih pamtim od 71 u doba najvećeg Jugoslovenstva Crnogorci su uvijek bili najbrojniji, i bilo ih je najviše iako se forsirali Jugoslovenstvo, niko na nikoga nije vrsio pritisak, Srba je bilo najviše 20.000 na svim popisima, tek od 91 manipulacijom i indoktrinacijom crkve… Više »
Indoktrinacijom crkve 1991…da …jesi li placen steta ako radis za “dz”…takav potencijal za analiticara…
E jbg ja nijesam tu tada 😂
…presmijesno je u SRB -tv emisija…kako ne treba davati podatke jer neprijatelj ce da ih iskoristi/neprijatelj jedan kaze GB/ako vas kaže pitaju za DEcu ,kažite imate 10toro u inostranstvo…muke sa podacima o neobradjenom zemljom …A mnogo ih interesuje popis u CG–olos koja ne vodi svoju brigu…i probleme u SRB -vazda isto “ugroženi srb”svuda a ne vide nista u svoje dvoriste…trebala… Više »
Srbija nema nikakve obaveze da mora bilo šta da nam dale ili mi njoj… Mi smo protiv njih, mi smo država koja je priznala Kosovo i veoma se jasmo svrstali protuv njih.. Ne mora mi da budemo sa njima, ali mogli smo biti neutralni…
Obećano – Ispunjeno ! SNP
Bravo SNP ! Svaka čast !
Kako he popis u izbornoj godini? Saša Damjanović sebe pretvara u vic…
Izborna ti je 2024-ta godina. Pobrkao si nesto.
Crna Gora nije po ustavu nacionalna drzava Crnogoraca niti Srba vec gradanska džaba ste se uzgicali polupismeni nacionalisti glupi.🤣🤣🤣🤣👋👋👋👋👋
Crnu Goru su stvorili Crnogorci, to pise u ustavu, a druga stvar je sto su od CG napravili građansku državu, Crna Gora je drzava Crnogoraca i svih ostalih koji u njoj zove, građanskom je napravio DPS iz interesa!Do 91 godine 85 posto pravoslavaca se izjašnjavali i pisalo Crnogorcima!
Ali su je stvorili i branili Crnogorci i na svim popisima ih je bilo najviše, druga je stvar sto su neki iz interesa nazvali CG građanskom drzavnom, sve drzave su građanske!
Da se već jednom prebrojimo bez falsifikovanja.
Sa DF-om i Dritanom bez falsifikovanja 🤣🤣🤣😇😇😇😇😇
A kad se to falsifikovao, ja davno pamtim popise i znam da smo se svi slobodno itjasnjavalo i o vjeri i naciji, i svi smo potpisivali popisne listove i sve smo mogli provjerite, najveći problem je sto smo se tada svi mi osjecali Crnogorcima dokle nije povela indoktrinacija od 91!
A je li Dadane bilo falsifikovanja i u doba Jugoslavije kada je bilo 85 posto Crnogoraca a poželjno se bilo izjasniti Jugoslovenima!
Naravno da jeste, u vrijeme kralja Nikole je bilo 90% Srba. Đe se đedoše?
malo si zbunjen
Da, da se prebroje posrbljeni crnogorci nista drugo.
Evo ga zeleno svjetlo za agresiju prema svemu što nije srpsko.
Agresija slobodnim popisom…prvo covjek treba sebe da oslobodi pa ostalo lako ide…
Bojkot.
Što si se prepao? Neće vas biti ni 30%, nema više falsifikovanja i ucjena za posao kao 30 godina.
A ko je to Dane ucenjivao za posao 61, 71, 81, 91 kad smo bili u SFRJ, SRJ CG Srb, pa smo se svi pisali i osjecali Crnogorcima, tada je bio pritisak da se pise Jugoslovenima, očito Dane da si rođen poslije 90 pa ne znas nista!
Dadaneeee… Neka pope, svoj posa’
Ti treba da se prepaneš
Mislim da to ne može zakonski, a i da podaci koje dap morajui biti tačni.. To je po Zakonu koji ste davno vi donijeli… Ako vam se ne sviđa taj zakon, šti ste ga usvajali
Čega se plašite?
Zasto? Da izgleda da nas je jos manje jel?
Ajde Srbijanci potrčite da vas bude više
Samo Crna Gora je crnogorska država
Srbijanci su satni iz Srbije, a mislim da oni nemaju pravo glasa…kso ni Albanci iz Albanije, koje preskačeš
E nije bgm no država svih koji u njoj žive
Mi smo Srbi a u Srbiju žive Srbijanci. Biće Crna Gora crnogorska ali više srpska, ne brini ti za to. Popis će oslikati propast bivšeg režima i dati slobodu za izjašnjavanje. Prvi i pravi popis! Srećno Crnogorci!
DonjoGrbljanine, a kakvi su to popisi bili u bivšoj SFRJ kad se pozeljno bilo izjasnjavaju kao Jugosloven a bilo je najviše Crnogoraca, moja ujcevina je iz Glavata iz Donjeg Grblja, i do 91 90 posto Grbljana se itjasnjavalo i osjecali Crnogorcima, i 2011 i pored sve indoktrinacije opet se u Grblju 35 posto Grbljana izjasnilo kao Crnogorci sto i jesu… Više »
Kakvi Crnogorci u Grbalj? To si ti nešto pobrkao jer su oni u Grbalj na nivou statističke greške.
Vidio sam podatke po selima, i pored sve kampanje crkve Srbije 989 Crnogoraca, do 91 2800 Crnogoraca!svi ste doselili u 17 i 18 vijeku iz stare CG!
Ne budali. Kakva kampanja? Vi sa svojom crkvom i kampanjom režima za 30 godina niste makli dalje od kakve NVO. Ne čitaj i ne opterećuj se Srpskim Grbljem jer to nije štivo za tebe.
Grbljanine, vecina Grbljana je u Grbalj smisla iz Stare Crne Gore, i do 2003 vecinski su se pisali Crnogorcima, i na zadnjem popisu ih je bilo oko 1000, po cenu ste vi to Srbi, vjerovatno ste svi doselili iz Lajkovca i Surdulice!
Zato što smo Bokeljski Srbi, pa Nemanjićki Srbi pa višehiljadugodišnji Srbi čak i prije navodnog doseljavanja Slovena. Eto zato smo Srbi!
Donji Grbalj na ove komentare mogu samo da se izasmijem i da da kazem da su pojedinima vrane popile mozak ako su ga ikad imali