Pokret Evropa sad PES se može dogovarati samo u svoje ime, a ne u ime čitave parlamentarne većine, saopštio je poslanik Nove srpske demokratije NSD Jovan Vučurović.
Vučurović je reagovao nakon što je objavljeno da su lideri opozicije i vlasti potpisali sinoć sporazum kojim su se saglasili da podnesu zahtjev za mišljenje Venecijanskoj komisiji u vezi sa procedurom konstatovanja prestanka mandata sutkinji Ustavnog suda Dragani Đuranović. Zahtjev će Venecijanskoj komisiji uputiti premijer Milojko Spajić.
“Radi se o partijskom sporazumu između PES, DPS-a i drugih iz opozicije, koji se u jednom dijelu javnosti pogrešno predstavlja kao dogovor vlasti i opozicije. To potvrđuju i potpisi na tom dokumentu, kao i sastav onih koji su se dogovarali, a gdje osim PES -a nema ostalih iz vlasti. Dakle, PES se može dogovarati isključivo u svoje ime, a ne u ime kompletne vlasti, a kao njihovi partneri iz parlamentarne većine samo se nadamo da PES nije pristao na bilo kakve ultimatume organizacije koja se vratila pod skute šefa kriminalne hobotnice Mila Đukanovića“, rekao je Vučurović.
Isto tako, dodao je, neka problem koji je nastao oko napuštanja opozicije riješe oni koji su ga izazvali.
“Svakako je dobro da se opozicija vraća u parlament, ali to ne treba predstavljati kao nešto epohalno. Ponavljamo, važno je da se ne izlazi u susret bilo kakvim ucjenama i ultimatumima jednom DPS -u. I naravno, pitanje srpskog jezika i dvojnog državljanstva ostaje u vrhu naših prioriteta, radi se o poštovanju rezultata popisa i osnovnim ljudskim pravima i to niko ne može gurnuti u drugi plan. Ta pitanja treba rješavati što prije, kroz dogovor i dijalog, jer nema potrebe da se dodatno odugovlači”, zaključio je Vučurović.
Nema nam ništa preče od srpskog i dvojnog drzavljanstva, inače pričamo kineski pa nas ovi ekstra srbi ne razumiju, a nećete gledati tog filma polako ćete na smetlište istorije vi i vaša nacionalisticka politika, koja je dovela do ratova, da vas više ne gledamo, vas i vaše bolesne ideje.
Bogomi ce oni sa dps zato vas konstantno napadaju ,da bi kod ovoga prelomili.
Plaši se Čarapića, jer je nezgodan kada mu dirneš u PES.
Ti i takvi ste stvarno ljudi bez obraza i srama.
ad vi napustie vladu parlament i planetu
Davno mi reče jedan kinološki sudija ne boj se psa koji laje
Hahaha kralju
Samo nastavite ti i Knežević da se preko novina prepucavate sa koalicionim partnerima pa ćete brzo ispasti iz vlasti i proći kao Medojević
Brzo ce te vi ispasti iz vlasti
Zvanični jezik je crnogorski, jer se njime priča u Crnoj Gori. Široki smo i dozvoljavamo da ga i drugi koriste.
To popis nije pokazao.
Cak ni onaj u doba najtvrdje vladavine DPSa
e bas si maljuga…
Ne daa izdajnik!
Tik tak tik tak. Dps se vraca a vi nepovratno idete u zaborav a nakon pada Vucka vi i Dodik nestajete sa politicke scene zajedno sa vasim fasistickim partijama
JA ovakve nazivam izdajnicima
Pada vam pritka u beogradu
Odmah pada i njegova boranija ovde
i ovaj bi zvučni top na crnu goru
da mu može biti
Ko tebe šta pita.
Ovoga kad vidim kosa mi se najezi
Zasto? Treba stalno ga “forsirati” da bude na tv, citati njegove “mudre” izjave, mozda konacno ovaj zbunjeni narod vidi ko su i kakvi su. Ovakvi nam vode drzavnu politiku, dalje od kila jagnjetine ne vide.
Da ove sklonimo, pa crni djavo neka dodje… Svima da vidimo ledja, a posebnoj Dejanu Djurovicu i ovome “strucnjaku” ni za sta
Ovaj čovjek je sve deblji i deblji. Još malo od debele guše neće moći da priča…
Neka ne maleriši da ga ne okine srce, JOLE PUMPAJ! PUMPAJ!
Jole kako supruga, kako joj je kod vojvode savjetuje li ga dobro,a sigurno i tebi ponekad dade po neki savjet. Šta biste vi da vam nije nje?
A kako da ne.Samo crnogorski moze postojati
Kme, kme…
A Mandic moze po Beogradu u svoje ime.
Oborite Vladu. PES nema više toliku podršku.
Jole, pise li ti zena ova saopstenja?! E moj Jole…
Jadi znali i vas i pes.
Pa on je to potpisao kao predsjednik Vlade, a vama ako se ne sviđa oburdajte ga ako možete.
Sad ste vi na red posle banjaluke i bg
Kako ovog nije sramota,da se uopste pojavljuje bio dje,brutal navidjena
Ne nego će sa tobom pod Vučićeve skute
Nasi Caci.
Ćaci kuda si ti
Vocurevic je c’aci.
Sve mi se čini da nećete još dugo biti dio parlamentarne većine.
Nemoj tako
Ovo je extra ćaci