Eurobasket 2017

Crnogorci sa +24 zaboravili Španiju

Crnogorski košarkaši pobijedili su Mađarsku 72:48 u drugom kolu Eurobasketa.

Neizvjesno prvo poluvrijeme i pjesma u drugom dijelu obilježili su prvu pobjedu naše selekcije na šampionatu. Nakon debakla protiv Španaca bilo je važno da danas odreagujemo dobro i to se desilo, tako da sa određenom dozom samopouzdanja čekamo megdan sa Hrvatima.

Naša selekcija vodila je cijeli meč, ali su Mađari parirali u prvom dijelu. Nakon prve četvrtine razlika je bila samo tri poena, dok smo u drugoj četvrtini počeli da pravimo razliku i već na odmoru smo imali deset poena viška.

Naša klupa odradila je sjajan posao, Vranješ i Pavlićević donijelu su potrebnu svježinu i pridružili su se Đurišiću koji je napravio odličan posao u oba smjera, pa je prednost konstantno rasla. Od sredine treće četvrtine, do četvrtog minuta posljednjeg perioda napravili smo seriju 19:3 i na taj način riješili smo duel.

Dubljević je bio najbolji u našem timu sa 13 poena, sedam skokova i dvije asistencije. 13 poena imao je i Vučević, sa takođe sedam uhvaćenih lopti. Đurišić je meč završio sa devet, Vranješ sa osam poena.

Najveći problem koji je bio u ovom meču vidljiv su izgubljene lopte, napravili smo ih 14 što se u ponedjeljak protiv Hrvata moramo promijeniti kako bi ostvarili dobar rezultat.

tok meča:

ČETVRTA ČETVRTINA

kraj…

72:46 je rezultat na 90 sekundi prije kraja. Pobjednik je riješen odavno, naši lagano privode meč kraju.

Sada je sve lako. Mađarska se raspala, još je bez koša u posljendjoj četvrtini, a naši dodali još šest poena. 47:37 bilo je u 26. minutu, od tog momenta, dakle za osam minuta napravili smo 19:3.

TREĆA ČETVRTINA

U velikom stilu završili smo četvrtinu. Trojkom sjajnog Vranješa, evo nas na +20.

8:0 serija naših i imamo +18. Maksimalan višak za Crnogorce.

Čuvamo dvocifrenu prednost, imamo 47:37. Hanga je pogodio jednu trojku, ali smo uspjeli da ga iskontrolišemo. Povrijedio je prst Marko Todorović i morao je na klupu.

Vezane trojke Dubljevića pa Pavlićevića, imamo 14 poena prednosti. Počeli smo treću četvrtinu sa Pavlićevićem, Vranješom, Mihailovićem, Todorovićem i Dubljevićem. Mnogo rotira Bogdan Tanjević.

DRUGA ČETVRTINA

Dobili smo drugu četvrtinu 25:18, pa nakon 10 minuta imamo deset poena prednosti. Četiri trojke smo ubacili, Mađari samo jedan i to je napravilo razliku. Manje griješimo nego juče, ali opet nijesmo na visokom nivoa, međutim idemo ka pobjedi. Devet poena Đurišića, po osam su dodali Ivanović i Vučević. Na drugoj strani Vojvoda 15 poena.

Trojka Ivanovića za maksimalnih +10, ali je Vojvoda uzvratio. Obije su selekcije izašle iz bonusa, tako da je sada igra isjeckana faulovima. Vojvoda je recimo šutnuo već šest slobodnih i dao je 13 poena, naš Vučević četiri puta zaredom na liniji penala, ali polovičan, dao je četiri poena. 29:22 u 17. minutu.

23:17 je rezultat, ali je problem to što naš najraspoloženiji igrač Đurišić koji je ubacio osam poena, ima tri faula.

I dalje očajni procenti šuta na obije strane. Velika borba i naša prednost, 19:15 u 14. minutu.

PRVA ČETVRTINA

Kraj prve četvrtine, koja je donijela izuzetno mali broj poena. 14:11 je naša prednost, ali se dosta mučimo u napadu, sa druge strane defanzivno smo solidni, mada smo u finišu poklonili nekoliko slobodnih bacanja.

imali smo 12:5 nakon pet od šest pogođenih bacanja i koša Dubljevića. Uzvratio je Vojvoda sa penala.

Svih pet poena za naš tim dao je Đurišić. Mađari i dalje na dva igra se šesti minut.

Četiri poena za tri minuta, po dva na obije strane. Opet griješimo dosta, pa smo izgubili tri lopte. Naš selektor zove tajmaut.

Hanga u prvoj petorci Mađarske, kod nas kao i juče, petorka sa Barovićem na poziciji četiri, tu su još Rajs, Suad Šehović, Đurišić i Vučević.

Poslije blijedog izdanja i ubjedljivog poraza od Španije, naši momci imaju priliku da upišu prvu pobjedu. Rival je Mađarska, selekcija koja je na startu šampionata izgubila od Hrvatske.

Mađarima se praktično sve svodi od kreacija Hange i Vojvode, a ovaj prvi se povrijedio u drugoj četvrtini meča sa Hrvatskom i nije ga bilo više u igri. Za nešto preko 15 minuta imao je po pet poena i asistencija i zadao je mnogo problema Šariću i drugovima, vidjećemo koliko će moći da pomogne saigračima dnaas u meču sa našom selekcijom.

Sa druge strane naš tim se nije puno potoršio u meču sa Špancima, brzo smo ušli u ogroman minus i povratka nije bilo. Pobjeda nad Mađarima bila bi korak ka osmini finala, ali jasno je da neće biti lako…