Fudbal Serija a

Atalanta razbila Milan, kiks Intera u Udinama

Fudbaleri Atalante vratili su se u trku za Skudeto, pošto su na San Siru srušili vodeći Milan sa ubjedljivih 3:0.

Ekipa iz Bergama nadigrala je četu Stefana Piolija i smanjila zaostatk za liderom na sedam bodova.

Atalanta je povela u 26. minutu, golom Romera nakon ubacivanja Gosensa.

Milan je prvo poluvrijeme završio bez udarca u okvir gola (prvi put u sezoni), a dobru šansu uoči odlaska na odmor propustio je Ibrahimović.

Početkom drugog dijela Kesi je načinio prekršaj za kazneni udarac, a precizan sa bijele tačke bio je Iličić.

Romero, vjerovatno i igrač utakmice, asistirao je u 77. minutu Zapati, koji je iz povoljne situacije matirao Donarumu za konačnih 0:3.

Drugi ovosezonski poraz Milana nije iskoristio drugoplasirani Inter, koji je na Dačija areni odigrao 0:0 sa Udinezeom.

“Rosoneri”, za koje su večeras debitovali Mandžukić i Meite, ostali su na 43 boda, Inter je sada na 41, slijede Roma sa 37, Atalanta sa 36, Napoli sa 34 i Juventus sa 33 boda.

Napolitanci i branioci titule odigrali su dva meča manje u odnosu na konkurente.