Fudbal Liga šampiona

Atletiko eliminisan, Savić isključen

Čelsi i Bajern posljednji su četvrtfinalisti Lige šampiona.

“Plavci” su u revanšu ponovo pobijedili Atletiko Madrid sa 1:0 u meču u kojem su gosti imali mnogo toga da zamjere sudiji Danijeleu Orsatu.

U prvom dijelu nije svirao penal nakon duela Aspilikuete i Karaska, da bi nedugo zatim iz kontre Čelsi dao gol preko Zijeha.

Poslije toga je londonski tim bio bolji rival, Atletiko prilično bezopasan, a u završnici je ostao sa desetoricom.

Stefan Savić laktom je odgurnuo Ridigera, što je italijanskom arbitru bilo dovoljno da ga pošalje u svlačionicu.

U završnici utakmice Čelsi je iz kontre preko Emersona potvrdio trijumf ekipe Tomasa Tuhela.

U drugom meču, Bajern je pobijedio Lacio 2:1 i nakon 4:1 u prvoj utakmici, lako ovjerio prolaz dalje.

Levandovski je dao gol u prvom dijelu, Čupo Moting u nastavku, dok je Parolo u završnici ublažio poraz gostiju za koje je igrao naš Adam Marušić.

LIGA ŠAMPIONA, OSMINA FINALA:

ČELSI – ATLETIKO 2:0 (prvi meč 1:0)
Zijeh 34, Emerson 90.
BAJERN – LACIO 2:1 (prvi meč 4:1)
Levandovski 33, Čupo – Moting 73. – Parolo 82.

Tok utakmica:

90+4′-GOOOLL! Kontra Čelsija i gol Emersona, samo što je ušao u igru.

90′- Velika šansa za Atletiko. Mendi brani udarac Žoaa Feliksa. Ostaje 1:0.

82′-GOOOLL! Lacio daje gol u Minhenu, strijelac je Marko Parolo.

81′- Stefan Savić je isključen. Udario je laktom Ridigera i dobio direktan crveni karton.

76′- Žoao Feliks je bio pred golom Čelsija, ali je Mendi odbranio njegov šut. Konačno nešto od Atletika u napadu.

73′-GOOOLL! 2:0 u Minhenu, Čupo-Moting pogađa mrežu Rimljana.

67′- Šansa za Bajern, Levandovski pogađa stativu.

48′- Verner je imao šansu da sve riješi, ali je njegov šut iz dobre pozicije odbranio Oblak. Samo korner za Čelsi.

46′- Nastavljene su utakmice.

U teškoj poziciji je Atletiko Stefana Savića jer mu je potrebno da u nastavku da dva gola, a ne primi nijedan, kako bi prošao dalje. U Minhenu nema neizvjesnosti, sve je praktično odlučeno već u Rimu.

34′-GOOOOLL! Kontra Čelsija, asistencija Vernera i gol Zijeha.

33′-GOOOLL! Robert Levandovski iz penala dovodi Bajern u vođstvo. Prethodno je Murići povukao Gorecku i skrivio jedanaesterac.

28′- Duel Ljorentea i Aspilikuete, po procjeni Orsata nema penala za Atletiko.

20′- Bez većih uzbuđenja u dosadašnjem dijelu utakmica.

1′-Počele su utakmice u Londonu i Minhenu.

Zanimljivije bi trebalo da bude u duelu između Čelsija i Atletika. U prvom meču je pogotkom Olivijea Žirua makazicama londonski tim slavio i sa minimalnom prednošću dočekuje revanš.

Naš Stefan Savić od prvog minuta biće u timu Dijega Simeonea, koji će pokušati da u Londonu nadoknadi propušteno u uvodnoj utakmici.

Bajern je u Rimu pobijedio Lacio 4:1 i večeras je teško očekivati neizvjesnost u Minhenu.

Adam Marušić dobio je povjerenje trenera Simonea Inzagija, da se i večeras od starta nađe u italijanskom timu.