Atletiko slavi Grizmana, asistencija Savića

Fudbaleri madridskog Atletika bodovno su se poravnali sa vodećom Barselonom poslije teškog trijumfa nad Valjadolidom 3:2.

Najzaslužniji za slavlje “kolčonerosa” na Zorilji bio je Antoan Grizman koji je učestvovao kod svih golova svoje ekipe.

Odlučujući momenat dogodio se u 79. minutu kada je naš Stefan Savić nesebično proigrao Francuza, a ovaj iz neposredne blizine matirao Đordija Masipa.

Imao je Atletiko visokih 2:0 na poluvremenu i djelovalo je da neće imati problema da dođe do pobjede. Početnu prednost “kolčonerosima” donio je Nikola Kalinić nakon dodavanja Grizmana, da bi Francuz uoči odlaska na odmor iz penala duplirao vođstvo.

Borbeni Valjadolid se nije predao, pa je u nastavku došao do izjednačenja. Fernando Kalero je smanjio zalihu, da bi Saul nešto kasnije zatresao sopstvenu mrežu.

Ipak, još jednom su igrači Atletika pokazali karakter kada je bilo teško i stigli do cijelog plijena.