Fudbal Telekom Prva liga

Autogolovi, isključenje Brnovića, potop Budućnosti, Sutjeska je lider

Fudbaleri Sutjeske pobijedili su Budućnost 4:1 u derbiju osmog kola domaćeg prvenstva i preuzeli prvo mjesto na tabeli.

Nikšićani su koristili sve greške domaćih, koji večeras nisu imali ni malo sreće u duelu sa zvaničnim šampionom.

Sutjeska je povela golom Stefana Nikolića u 16. minutu, a u tom trenutku isključen je i trener Budućnosti Branko Brnović, koji je protestovao kod sudije Predraga Radovanovića jer nije svirao faul na sredini terena nad Ivanovićem, koji je prethodio vodećem pogotku.

Potom je nakon akcije Ćetkovića Boljević dao autogol, da bi nadu domaćem timu vratio Igor Ivanović, lijepim golom poslije centaršuta Mijića.

U finišu prvog dijela je čini se utakmica prelomljena. Kojašević je dugo vukao loptu, ubacio je u peterac, gdje je ponovo večeras malerozni Boljević ubacio u svoju mrežu.

Već poslije 10 minuta u nastavku Kojašević je šutirao sa 20 metara, lopta je zakačila Mirkovića i prevarila Dragojevića.

Budućnost je napadala do kraja, veliku šansu imao je Grbić, ali je Sutjeska rutinski sačuvala pobjedu.

Sutjeska na vrhu ima 17 bodova, jedan više od Budućnosti.

BUDUĆNOST – SUTJESKA 1:4
Ivanović 35. – Nikolić 16, Boljević (a.g) 34, 45, Kojašević 55.

82′- I dalje napadaju domaći, ali Sutjeska ide ka sigurnoj pobjedi.

69′- Zicer za Budućnost, Grbić šutira pravo u golmana Ličinu.

66′- Još jedan gol Budućnosti, opet ofsajd, pitanje je da li je bio. Na kraju je pogodio Vujačić.

61′- Odlična šansa za Igora Ivanovića. Glavom sa nekoliko metara nije bio precizan.

59′- Zarubica mijenja Aleksandar Vujačić.

55′-GOOOOLL! Šutirao je Kojašević, loptu je zakačio Mirković i ponovo je lopta u mreži Dragojevića.

52′- Zarubica trese mrežu Sutjeske, ali je pogodak opravdano poništen zbog ofsajda.

46′- Nastavljen je susret pod Goricom.

45+4′- GOOOLLLL! Opet autogol!! Kojašević je dugo držao loptu, driblao fudbalere Budućnosti i kada je krenuo da je ubaci u peterac, ona je opet zakačila Boljevića i završila u mreži.

35′-GOOOLLL! Odmah uzvraća Budućnost! Igor Ivanović glavom pogađa poslije sjajnog centaršuta Mijića. Bukvalno je u glavu pogodio napadača Podgoričana.

34′-GOOOLLL! još jedan pogodak  pod Goricom. Centrirao je Ćetković, a Boljević glavom zatresao sopstvenu mrežu. 2:0 vodi Sutjeska.

30′- Budućnost pokušava da pritisne rivala, ali zasad bez većih uzbuđenja pred golom Nikšićana.

20′- Dva žuta kartona za fudbalere Sutjeske zbog protesta, Kojaševića i Nikolića.

16′-GOOOOLL! Vođstvo gostiju. Strijelac je Stefan Nikolić. Centrirao je Marko Vučić, a na pravom mjestu bio je nekadašnji mladi reprezentativac Crne Gore. Ogromni protesti trenera Budućnosti Branka Brnovića jer je tražio faul nad Igorom Ivanovićem prije pogotka, pa je sudija Predrag Radovanović isključio stratega “plavih”.

14′- Uzvraćaju domaći, snažan udarac Božovića sa 14 metara ide preko gola.

4′- Prva šansa za Sutjesku. Solo prodor Kojaševića, ali je šutirao iz mrtvog ugla u spoljni dio mreže.

1′- Počeo je meč pod Goricom.

“Plavi” kao lideri ulaze u duel sa najvećim rivalom u borbi za titulu ove sezone.

Podgoričani imaju dva boda prednosti, nakon što su prošlog vikenda izgubili na terenu Titograda, a Sutjeska pobijedila Petrovac.

Biće ovo prvi od najmanje četiri najveća crnogorska derbija u ovoj sezoni.

Sutjeska brani titulu, dok Budućnost pokušava da se vrati na tron nakon dvije godine.

Mare
Mare

Budućnost kad gubi vazda su sudije krive

Mijatovic 8
Mijatovic 8

igrac utakmice Boljevic.!!.?? Real je zainteresovan za njega..

KRALJ NIKOLA I

kakav je ovo grad kakvi su ovo navijaci kakvi su ovo ljubitelji kluba kakve su ovo legende buducnosti koje dozvole da ovaj seljak iz zete pravi sprdnju od ovog kluba!! malo li je sto je napravio sprdacinu i urniso reprezentaciju nego sad gledamo potom najboljeg nekad kluba u zemlji.. sve sagorelo i oni sto idu na ove utakmice da ovo… Više »

marko l
marko l

druze, odavno nema odje ni grada ni kluba a ni navijaca…sve je neporvatno propalo i potonulo a na tom dnu ordiniraju ovakvi tipovi kao sto je doticni trener, bivsi selektor

A kako bi bilo Brnovicu da se izvines Savicevicu ioklepeces polako put golubovaca a ovaj klub napaceni (od velikih strucnjaka i predsjednika u poslednje vrijeme) prepustis nekom ko iole nesto zna o fudbalu!!

pih
pih

Brnovicu, ko te je “zvrcnuo” prije utakmice?! Svakako treba ukinut fudbal u Crnoj….najcrnjoj! Tumbakovic, liga, nagrdjeni talenti….nema potrebe nabrajat….gaaasi!

Fhda
Fhda

Najnovija vijest:Boljevic prelazi u Sutjesku,i igrace napadaca.

Vojo
Vojo

Je li zna Brnovic u koliko pocinje utakmica

Lokalpatriota

Brna, ostani!!!

Serhio Ramos

Što veli Brna na sve ovo? 😁😁😁 a i Šofro će da odapne od tuge…kakvo neprofesionalno i pristrasno komentarisanje, potenciranje priče o samo jednom klubu, drugi akter utakmice kao da ne postoji! Nije korektno to, a ovamo plače po novina kako ga maltretira Rtcg…

a dje to cu Sofra jado jadni.. a sofro je napustio ovu tugu od televizije prije mjesec dana!!

Niksic
Niksic

Bozovicu bozovicu

Berane
Berane

Boljevic XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Crna Gora
Crna Gora

Bojovic 2 auto gola xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD PLAC

Petar
Petar

Bravo Sutjeska. Samo naprijed momci. Sve cestitke.