Fudbal internacionalni kup šampiona

Bajern minimalcem porazio Milan, Atletiko penalima bolji od Gvadalahare

Fudbaleri Bajerna i Atletiko Madrida zabilježili su pobjede u kasno sinoć odigranim mečevima Internacionalnog kupa šampiona.

Bavarci su do drugog trijumfa u ovom pripremnom takmičenju stigli zahvaljujući Gorecki, koji je u finišu prvog poluvremena postigao jedini gol na utakmici protiv Milana.

Prvak Njemačke je prije “rosonera” srušio Real Madrid (3:1), dok je na premijeri izgubio od Arsenala (1:2).

Atletiko Madrid se mučio protiv Gvadalahare, od sredine prvog poluvremena igrao je sa desetoricom zbog crvenog kartona Ljorentea, ali je u penal ruletu našao put do pobjede nad meksičkom ekipom.

U regularnom toku utakmice mreže su mirovale, a izabranici Dijega Simeonea bolje su izvodili jedanaesterce i slavili sa 5:4.

Moglo je da bude drugačije, da je u petoj seriji Beltran Kruz iskoristio meč loptu.

Naš Stefan Savić igrao je u prvih 45 minuta, nakon čega ga je zamijenio Felipe.