Fudbal Remi šampiona

Bajernu samo bod na startu

Fudbaleri Bajern Minhena i Herte remizirali su 2:2 na otvaranju nove sezone Bundeslige.

Herta se branila tokom čitavog meča, ali je prijetila da odnese i sva tri boda sa Alijanc arene.

Bavarci su poveli već u 24. minutu preko Roberta Levandovskog koji je iskoristio dobro dodavanje Gnabrija.

Ipak samo 12 minuta kasnije Lukebakio je dobro prošao i šutnuo sa 20 metara. Lopta je pogodila u leđa Ibiševića i prevarila Nojera.

Gosti su do preokreta došli pogotkom Grujića u 38. minutu koji je sjajno izdržao duel sa Pavarom i savladao Nojera. Nije ga omeo ni udarac koji je dobio od defanzivca domaćih zbog čega je dobio nekoliko kopči iznad oka.

Srpski fudbaler je ipak i napravio glupost kasnije. Bez lopte je povukao Levandovskog u kaznenom prostoru i omogućio Poljaku da sa penala pogodi za 2:2.

Bajern je čitavo drugo poluvrijeme napadao, ali nije mogao do gola za preokret.