Fudbal

Bez pobjednika u Napulju, Galeno u 94. minutu srušio Arsenal

Napoli i Barselona igrali su 1:1, dok je Porto minimalcem savladao Arsenal, u prvim utakmicama osmine finala Lige šampiona.

S obzirom na dva gola, lako je konstatovati da je zanimljivije i uzbudljivije bilo u Napulju.

Barsa je stigla do prednosti zahvaljujući Levandovskom u 60. minutu, a onda je u 75. odgovorio Osimen.

Bio je to prvi, a ispostaviće se i jedini udarac aktuelnog prvaka Italije u okvir gola.

Na Dragao stadionu viđeno je par dobrih prilika, a kada je izgledalo da će mreže ostati netaknute ukazao se Galeno.

Ofanzivac “zmajeva” je sjajnim udarcem u 94. minutu postavio konačan ishod.

Arsenal večeras nije imao nijedan šut u okvir gola Porta i moraće puno bolje 12. marta kada će se ove dvije ekipe sastati na Emirejtsu.

NAPOLI – BARSELONA 1:1
Osimen 75 – Levandovski 60
PORTO – ARSENAL 1:0
Galeno 90+4

Tok utakmica:

90+4.minut – GOOOL! Majstorija Galena, Porto će sa prednošću putovati u London na revanš Arsenalu.

85.minut – Zambo Angisa je bio najviši u skoku poslije centaršuta sa desne strane, ali je šutirao pored gola Barse.

75.minut – GOOOOL! Osimen donosi izjednačenje Napoliju. Nigerijac je do ovog trenutka bio nevidljiv, ali on je igrač koji uvijek može da iskoči u prvi plan. Osimen je bez prekršaja zagradio Injiga Martinesa i onda lako matirao Ter Štegena.

Odmah nakon pogotka Kalcona je zamijenio Osimena i uveo Simeonea.

60.minut – GOOOOL! Barselona vodi. Levandovski je poslije dodavanja Pedrija tukao sa ivice kaznenog prostora i kroz noge Rahmaniju poslao loptu u mrežu Napolija za 0:1 na Maradoni.

56.minut – velika šansa za Arsenal. Rajs je izveo korner i poslao loptu na volej Trosaru, koji je iz kaznenog prostora Porta tukao preko gola!

51. minut – Gundogan ponovo gađa traljavo.

49. minut – Jamal je probio po desnom boku, poslao povratni pas ka Gundoganu, njemački vezista je šutirao precizno, ali mlako. Meret je bez problema intervenisao.

46.minut – nastavljeni su mečevi.

poluvrijeme – skromnih 45 minuta na oba susreta, Barsa i Porto bili su za nijansu opasniji od rivala, ali golovi su izostali.

33.minut – dobar šut Trosara, ali ipak preko gola. Arsenal prilično bezidejan u Portu.

22. minut – zicer za Porto ne koristi Galeno. Pogodio je stativu sa ivice peterca, lopta mu se odbila direktno u noge, a onda je možda i iz bolje pozicije tukao pored gola.

22.minut – Meret spasava Napoli. Dvije odbrane golmana italijanskog prvaka u nekoliko desetina sekundi. Najprije je neutralisao šut Levandovskog iz blizine, a onda je odbranio i snažan šut Gundogana sa distance.

20.minut – oprezan početak na Maradona stadionu, ali i na Dragau.

14. minut – Katalonci su imali prvu priliku u Napulju preko Levandovskog, koji je šutirao sa ivice peterca, ali traljavo i pored gola.

1.minut – počeli su mečevi.

Sastavi: Napoli – Barselona

Napoli (4-3-3): Meret; Di Lorenco, Rahmani, Žesus, Olivera; Angisa, Lobotka, Hažuste; Politano, Osimen, Kvarachelija.
Barselona (4-3-3): Ter Štegen; Kunde, Arauho, Injigo, Kanselo; De Jong, Kristensen, Gundonga; Jamal, Levandovski, Pedri.

Sastavi: Porto – Arsenal

Porto (4-2-3-1): Diogo Kosta; Žoao Mario, Otavio, Pepe, Vendel; Niko Gonzales, Varela; Konseisao, Pepe, Galeno; Evanilson.

Arsenal (4-3-3): Raja; Vajt, Saliba, Gabrijel, Kivijor; Odegard, Rajs, Trosar; Saka, Haverc, Martineli.

Najava:

Napoli sa novim trenerom Frančeskom Kalconom izaziva Barselonu.

Aktuelnom italijanskom prvaku ne cvjetaju ruže ove sezone, međutim ni Barselona ne može da se pohvali zavidnim rezultatima.

Na Dragao stadionu rivali će biti Porto i favorizovani Arsenal.