Fudbal Fudbalska reprezentacija

Bez značajnijeg učinka naših reprezentativaca

Prethodni vikend nije donio partije vrijedne isticanja, kada su u pitanju crnogorski reprezentativci. Većina je imala epizodne uloge, ili je utakmicu gledala sa klupe za rezervne igrače.

Golove je postigao samo Damir Kojašević, koji je bio dvostruki strijelac u pobjedi Sutjeske nad Petrovcem.

GOLMANI

DANIJEL PETKOVIĆ (Anže) Sa klupe za rezervne igrače gledao trijumf kod kuće nad Nimom (l:0).

MILAN MIJATOVIĆ (Levski Sofija) Branio kvalitetno u sigurnoj domaćoj pobjedi nad ekipom Tsarsko selo (2:0).

MATIJA ŠARKIĆ (Livingston) Kapitulirao četiri puta, ali to je bilo očekivano Livingston pao na gostovanju Seltiku (4:0).

ODBRANA

MARKO SIMIĆ (Pakhtakor) Igrao drugo poluvrijeme u gostujućoj pobjedi nad Nasafom, Pakhtakor je odavno šampion Uzbekistana.

ADAM MARUŠIĆ (Lacio) Zbog povrede nije bio ni na klupi u trijumfu na strani protiv Sasuola (2:l).

STEFAN SAVIĆ (Atletiko Madrid) Zbog povrede nije bio u sastavu, jorgandžije još jednom razočarale, samo remi sa Granadom u gostima (l:l).

MARKO VEŠOVIĆ (Legija Varšava) Igrao cijeli meč u derbiju za prvo mjesto, ali je Pogon kod kuće odradio Legiju (3:l) i preuzeo lidersku poziciju sa dva boda više.

BORIS KOPITOVIĆ (BATE Borisov) Sa klupe gledao lagani domaći trijumf nad Dinamom iz Minska (3:0).

DUŠAN LAGATOR (Soči) Nije bio ni među rezervama u remiju na strani sa Ufom (l:l).

RISTO RADUNOVIĆ (Astra) Upisao asistenciju za konačnih 3:0 u laganoj pobjedi nad Steauom u Bukureštu na gostovanju.

IGOR VUJAČIĆ (Partizan) Ušao u 66. minutu, “crno bijeli kod kuće demolirali Javor rezultatom 6:2.

MOMČILO RASPOPOVIĆ (Rijeka) Gledao sa klupe pobjedu Rijeke nad Interom u Zaprešiću (4:l).

ALEKSANDAR ŠOFRANAC (Sutjeska) Sačuvao gol šampiona u pobjedi pod Malim brdom nad Petrovcem (4:0).

DARKO BULATOVIĆ (Sutjeska) Zaradio žuti karton i zamijenjen u samom finišu u laganom trijumfu u Petrovcu (4:0).

NEMANJA SEKULIĆ (Zeta) Standardan uz lijevu aut liniju u pobjedi na “Trešnjici protiv Grblja (2:0).

VEZNI RED

NIKOLA VUKČEVIĆ (Levante) Nije bio ni na klupi, Levante na svom stadionu savladao Majorku (2:1).

VLADIMIR JOVOVIĆ (Jablonec) Zbog povrede nije igrao protiv ekipe Slovačko u gostima.

ALEKSANDAR ŠĆEKIĆ (Partizan) Oporavio se od povrede i ostavio dobar utisak u ubjedljivom trijumfu nad Javorom kod kuće 6:2.

ALEKSANDAR BOLJEVIĆ (Standard Lijež) Nije bio u protokolu protiv Eupena, Standard slavio na strani sa 2:l.

SEAD HAKŠABANOVIĆ (Norčeping) Prvenstvo u Švedskoj se završilo prije 24 dana.

VUKAN SAVIĆEVIĆ (Visla Krakov) Oporavio se od povrede, igrao od 75. minuta u gostujućem porazu od Slaska (2:l).

DENI HOČKO (Muskron) Nije bio ni na klupi u domaćem remiju sa Genkom (2:2).

BRANISLAV JANKOVIĆ (Sutjeska) Izborio jedanaesterac za 3:0 u ubjedljivom trijumfu nad Petrovcem na strani (4:0).

DAMIR KOJAŠEVIĆ (Sutjeska) Postigao dva gola i upisao asistenciju u laganoj pobjedi nad Petrovcem pod Malim brdom (4:0).

NAPAD

FATOS BEĆIRAJ (Makabi Netanja) Prvenstvo u Izraelu se nastavlja narednog vikenda.

STEFAN MUGOŠA (Inčon junajted) Igrao cijeli meč, Inčon savladao Sangžu (2:0) i upisao važan trijumf u borbi za opstanak.