Fudbal 2. kolo kvalifikacija za Ligu Evrope

Budućnost eliminisala Astanu! Plavi idu na megdan Sarajevu

Fudbaleri Budućnosti plasirali su se u 3. kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto su u Almatiju savladali Astanu sa 1:0.

Podgoričani, iako silno potcijenjeni, ostvarili su jedan od najznačajnijih rezultata na međunarodnoj sceni u klupskoj istoriji.

Gol odluke dao je Vasilije Terzić u 25. minutu nakon odlično centaršuta Petra Grbića. Mladi vezista umakao je čuvaru, a onda iz neposredne blizine matirao golmana Astane.

Prvak Kazahstana važio je za apsloutnog favorita, ali je Mladen Milinković odlično postavio ekipu, koja ovog puta nije dozvolila skupe greške kao u duelu protiv Ludogoreca, u kvalifikacionom meču za Ligu šampiona.

Imala je Astana svoje prilike, najbolje su propustili Sotiriu i Majevski, ali uzimajući u obzir borbenost i veliko zalaganje, Budućnost je zaslužila da opstane u Evropi.

Izabranici Mladena Milinkovića već za sedam dana imaju novi ispit, kada će se na stadionu Bilino polje u Zenici namjeriti na ekipu Sarajeva.

Budućnost je dosad u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope igrala samo 2009. godine, kada je eliminisana od Brondbija iz Danske.

Tok utakmice:

Kraaaj – Budućnost ide dalje, veliki uspjeh crnogorskog prvaka!

94.minut – Lijep pokušaj Ivanovića sa više od 20 metara, ide lopta pored stative. Budućnost nadomak 3. kola.

90.minut – 5 minuta iznosi nadoknada vremena.

88.minut – Dragojević siguran nakon udarca Tomasova sa distance.

80.minut – Budućnost je u potpunosti umirila domaće i sve je bliže velikom uspjehu.

71.minut – Barsegjan je danas najopasniji igrač Astane, posebno u drugom dijelu meča. Sada je gađao sa ivice šesnaesterca, ali lopta ide tik pored desne stative.

57.minut – Astana značajno opasnija u nastavku meča, dobru šansu ne koristi ni rezervista Tomasov.

50.minut – Barsegjan je bio neprecizan iz slobodnjaka.

47.minut – Odmah zicer za Astanu i sjajna parada Dragojevića. Maevski je, nakon duplog pasa sa Barsegjanom, bio oči u oči sa golmanom “plavih”, ali Dragojević spasava gol Budućnost.

46.minut – Nastavljen je meč.

Poluvrijeme: Budućnost ima fenomenalnih 1:0 na polovini susreta. Crnogorski prvak igra ubjedljivije od domaćina, što je naplatio Terzić efektnim golom. Imala je i Astana dvije šanse preko Sotiriua, ali su Podgoričani preživjeli.

45.minut – Umalo da Astana stigne do izjednačenja. Odličnu šansu imao je Sotiriu, ali je rumusnki napadač gađao pored gola.

29.minut – Crnogorski šampion fenomenalno stoji na terenu, a maločas je Adžić mogao da poveća prednost gostiju. Nažalost, defanzivac Budućnosti nije na pravi način zahvatio loptu glavom nakon ubacivanja Terzića.

25.minut – GOOOOL! Budućnost vodi u Almatiju. Centaršut Grbića iskoristio je mladi Terzić. Utrčao je mladi vezista “plavih” iz drugog plana i iz čiste pozicije matirao Erića.

22.minut – Sjajna šansa za Astanu i sve čestitke za Ćukovića. Štoper Budućnosti je izblokirao dva nimalo naivna udarca Sotiriua, nakon odlične akcije domaćina po desnom boku.

15.minut – Nema većih uzbuđenja, defanzivni blok Budućnosti funkcioniše veoma dobro, o čemu govori i podatak da igrači Astane nijednom nisu došli u situaciju da zaprijete.

9.minut – Milinković je prinuđen da mijenja. Vukčević je napustio teren zbog povrede, šansu je dobio Milić.

4.minut – Prvi pokušaj na utakmici. Mirković je oprobao šut sa oko 30-tak metara, nije bilo loše, ali nije bilo ni potrebe da reaguje golman Astane.

1.minut – Počeo je meč u Almatiju.

Sastavi:

Astana: Erić, Šimunović, Postinkov, Radaković, Šomko, Maevski, Sigurjonson, Ebong, Rotariu, Sotiriu, Barsegjan.
Budućnost: Dragojević, Ćuković, Adžić, Vukčević, Sekulić, Mirković, Raičković, Terzić, Grbić, Ivanović, Moraitis.

Najava:

Oba kluba su ovogodišnji nastup na međunarodnoj sceni počeli u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Budućnost je ispala od Ludogoreca 3:1, dok je Astana upisala ubjedljiv poraz od bjeloruskog Dinamo Bresta 6:3.

Osim suspendovanog Draška Božovića, koji odrađuje drugi od čak pet evropskih mečeva suspenzije, trener Mladen Milinković računa na sve fudbalere.

“Siguran sam da će igrači imati volju i želju da nakon eliminacije od Ludogoreca pokušaju da naprave iskorak”, kazao je Milinković u najavi susreta.

Utakmica se igra bez prisustva publike, a pobjednika u narednom kolu kvalifikacija čeka okršaj sa Sarajevom na Koševu.

D ima đevojku

Nika daću ti recept od crvene zvijezde po dva sata da žongliraš i da učiš non stop punom da udaraš te dvije stvari i da uzmeš minutažu da igraš u bilo koji klub.

Nika plaćam večer +35 miliona eura to je cifra. Od fudbala.

Nenad
Nenad

Čim je DPS pao, sve je krenulo nabolje.

Maestro
Maestro

Ljudi, ovaj Ivanović bi trebao da igra za reprezentaciju. Jeste da je šašav, ali se vidi da umije da igra fudbal.

Pobjegla mi je lopta da gađem glavom sa 16 metara protiv budućnosti. A trener vicče li viče.

Koliko vrijedi budućnost ja 35

Koliko je dobila para budućnost večeras od tv prava.

Luka
Luka

Ne znam da li ima veze sa bilo čim,ali nakon izbora crnogorski sportisti prave odlične rezultate.Fudbalska reprezentacija dobija,a skoro svi igrači pjevaju himnu ,što do sada nije viđeno,Danka igra kao Venus,Budućnost pobeđuje u Evropi,a Budućnost i Mornar u predsezoni izgledaju bolje nego ikad

Maestro
Maestro

A što je fino, kad dobijemo novopečene pratioce sporta, koji bi odmah da povežu sa politikom. Jeste, Zdravko Krivokapić je uticao na rezultate, i ulagao u klubove…A sad ćete vi bit veći navijači od nas stalnih navijača, koji ne gledaju ko je na vlasti.. E što se čini, komedija

Dirlija
Dirlija

Maesto, ukrade mi komentar 🙁 Sa cime ce mozgovi kojima je politika najbitnija sporedna stvar na svijetu povezati ovo? To je ta bolest koja nas izijeda, blago nam u pamet. Bravo plavi!!!

Laban
Laban

Mora staviti Terzića i protiv Sarajeva.Bojim se da ga ne vrati na klupu kada se Božović vrati.Čini mi se da je korisniji od njega .Prije svega je brži.

Beri Alen
Beri Alen

Božović ima kaznu od 5 utakmica neigranja u Evropi, odslužio je dvije, tako da svakako neće igrati u Zenici.

Velimi!
Velimi!

Jeli zvezda prosla?

Pomorac
Pomorac

Nije ali u Evropi ime kluba iz Podgorice ne znaju ni da izgovore, ne znaju ni da postoji