Fudbal CFl, 23. kolo

Budućnost gubila, pa razbila Petrovac, sedam golova kraj Bistrice

Fudbaleri Budućnosti preokretom u drugom poluvremenu pobijedili su na terenu Petrovca 4:1 u 23. kolu domaćeg šampionata i nastavili hod ka tituli.

Domaći su poveli pogotkom Mikijelja iz penala u 27. minutu, da bi nedugo zatim udarac Marka Vučića sa 11 metara odbranio golman Petrovca Popović.

Nakon odmora, Budućnost je zagospodarila terenom i već u 49. minutu novi jedanaesterac za “plave” koji je iskoristio Igor Ivanović.

Pet minuta kasnije Dejan Zarubica kompletirao je preokretom i bilo je jasno da Podgoričani idu ka trijumfu.

Ponovo je Zarubica bio strijelac u 80. minutu, da bi konačan rezultat postavio Viktor Đukanović u 86. minutu.

Popodne je obilježio meč kraj Bistrice u kojem je Sutjeska savladala Zetu 4:3.

Vodili su sa dva gola Marka Burzanovića gosti 2:0, potom i 31, ali je Sutjeska u završnici preko Janjića i Raičevića došla do tri boda.

Sjajnu formu potvrdio je Rudar, sedmom uzastopnom pobjedom.

Pogotkom Živkovića Pljevljaci su slavili u Tuzima 1:0.

CFL – 23. kolo:

Sutjeska – Zeta 4:3 (Janjić 34, 74, Ćetković 45+2, Raičević 85 – Burzanović 4, 22, Krstović 36)
Dečić – Rudar 0:1 (Živković 60)
Podgorica – Jezero 2:1 (Čelebić 44, 78 – Pavlović 47)
OFK Titograd – Iskra 0:0
Petrovac – Budućnost 1:4 (Mikijelj 27 – Ivanović 49, Zarubica 54, 80, Đukanović 86)

Tok mečeva:

86′-GOOOLL! Novi pogodak za Podgoričane, mladi Đukanović za 1:4.

80′-GOOLLL! Opet Dejan Zarubica, Budućnost na sigurnih 3:1.

54′-GOOOLL! Dejan Zarubica daje gol za preokret u Petrovcu.

49′-GOOOL! Igor Ivanović iz penala za 1:1.

48′- Još jedan penal za Budućnost poslije faula nad Terzićem.

46′- Nastavljena je utakmica pod Malim brdom.

Poluvrijeme u Petrovcu, 1:0 za domaće protiv lidera i šampiona. Završen je bez golova duel Titograda i Iskre.

34′- Udarac Marka Vučića iz penala brani Ljubomir Popović, Budućnost ne koristi šansu da izjednači.

27′-GOOOOLL! Mikijelj precizan sa 11 metara, 1:0 za domaćina u Petrovcu.

26′- Rukom je igrao u kaznenom prostoru Igor Ivanović, penal za Petrovac!

1′- Počeo je posljednji meč ovog kola Petrovac – Budućnost.

Završen je i treći meč 23. kola, Podgorica je golovima Čelebića savladala Jezero 2:1.

93.minut – Umalo da Jezero dođe do izjednačenja, Mamadu je uzdrmao prečku.

Mreže miruju u susretu OFK Titograda i Iskre. Slijedi 15-minutna pauza.

78.minut – GOOOL! Podgorica ponovo vodi i opet je pogodio Čelebić. Odlična partija kapitena Lješkopoljaca.

47.minut – GOOOL! Pavlović najbolji u skoku nakon ubacivanja sa desnog boka. Jezero je izjednačilo na DG areni.

Počeo je susret na Starom aerodromu, rivali su OFK Titograd i Iskra.

Kraj u Tuzima, Rudar je uknjižio četvrtu uzastopnu pobjedu ovog proljeća i mjerka Evropu, Pljevljaci su bili bolji od Dečića 1:0.

Nakon 45 minuta fudbala na DG areni, Podgorica – Jezero 1:0.

44.minut – GOOOL! U smiraj prvog poluvremena, Podgorica dolazi u vođstvo, Čelebić se upisao u strijelce.

60.minut – GOOOL! Rudar je poveo u Tuzima, Živković donosi radost Pljevljacima.

Počeo je meč između Podgorice i Jezera na DG areni.

Kraj u Nikšiću, Sutjeska je nastavila pozitivnu seriju savladavši Zetu u sjajnom meču.

Završeno je poluvrijeme u Tuzima, nema golova.

85.minut – GOOOL! Preokret kraj Bistrice, rezervista Raičević za 4:3.

74.minut – GOOOL! Izjednačenje u Nikšiću, Sutjeska je anulirala prednost Zete, sjajan pogodak Janjića.

Počeo je meč u Tuzima, Dečić – Rudar, dva tima u odličnoj formi…

Završeno je prvi dio susreta kraj Bistrice, čak pet golova, Zeta vodi sa 3:2.

45+2.minut – GOOOL! Ćetković za 2:3. Utakmica sezone u Nikšiću, Sutjeska u sudijskoj nadoknadi popravlja situaciju pred nastavak meča.

36.minut – GOOOL! Spektakl u Nikšiću, Zeta uzvraća. Krstović glavom trese mrežu Sutjeske i “vukovi” ponovo imaju dva gola prednosti – 1:3.

34.minut – GOOOL! Janjić smanjuje na 1:2. Aković je obranio penal Markoviću, ali se lopta odbila do Janjića koji je iskoristio odbitak.

33.minut – Penal za Sutjesku. Marković se našao u sendviču dvojice defanzivaca Zete, sudija Vođević je vidio kontakt i pokazuje na bijelu tačku.

22.minut – GOOOL! Katastrofalna greška Šofranca, poklon koristi Burzanović. Zeta stiže do opipljive prednosti u Nikšiću.

4.minut – GOOOL! Zeta vodi na stadionu kraj Bistrice, Burzanović je matirao Ličinu lijepim udarcem.

1.minut – Počeo je meč između Sutjeske i Zete.

Najava:

Predstojeću rundu otvoriće duel u Nikšiću gdje se sastaju Sutjeska i Zeta, dok će u 14 časova početi derbi u Tuzima u kome su rivali Dečić i Rudar.

U 15 sati planiran je početak susreta između Podgorice i Jezera na DG areni, dok će se u podgoričkom naselju Stari aerodrom u 16 časova sastati OFK Titograd i Iskra.

Vodeća Budućnost je gost Petrovca u 17 sati.

Patrolne sape

Kako se namijestaa

hapsi bre sve

odje nema ni srama ni obraza pa ovako providno se namjesta, u jednom kolu od 10 klubova 4 namjeste utakmicu!! u niksic i 7+ i iz 2u1 a u petrovcu iz 1-2.. izgleda da vi se petrovac ne mora da strajkuje sjutra ce plate za do kraja sezone 30 kvota, malo li je.!!

Markoza
Markoza

Mala je razlika izmedju prve i druge lige a kamo li izmedju klubova. Svi su oni tu priblizno isti jedino ih nijansa neka razlikuje. Neko bolji napad neko odbranu nedje pojedinci se isticu nedje klubska igra itd ..
Sve ti je yo druze isto.

Jači kači
Jači kači

Ode Rudar u Evropu.. svaka cast.. rekao sam na pocetku drugog dijela sezone ne ide se u evroou sa igracima od 33-34 godibe koje dovodis 10 dana pred pocetak sezone a svi drugi one od 19-24 godini koji mogu da trce do preksjutra i jos maknes neke koji su ti obezbinedili 2 mjesto na tabeli. Decic ce se boriti za… Više »