Fudbal Pobjeda plavih na Starom aerodromu

Budućnost na plus 15 pred derbi protiv Sutjeske

Budućnost je napravila još jedan korak ka tituli prvaka Crne Gore – “plavi” su pobijedili na terenu OFK Titograda 3:1 i poslije remija Sutjeske bez golova protiv Petrovca, imaju 15 bodova više od Nikšićana.

Nije gradski derbi dobro počeo za Budućnost. Tri velike šanse propustio je Moraitis, tačnije sa tri fenomenalne intervencije istakao se mladi golman Joksimović.

Igrao se 24. minut kada je centrirao Brnović, a loptu zakačio Pešukić i prevario Dragojevića za vođstvo “romantičara”.

Nije to pokolebalo ekipu Mladena Milinkovića, koja je u finišu prvog dijela preko Grbića izjednačila.

Najljepši trenutak na utakmici viđen je u 69. minutu. Draško Božović je sjajno izveo slobodan udarac i kompletirao preokret, da bi pitanje pobjednika riješio u finišu Dejan Zarubica, nekoliko trenutaka nakon što je zamijenio Moraitisa.

Budućnost će prilika da možda i definitivno ovjeri titulu imati u nedjelju, kada će dočekati Sutjesku.

Iskra je savladala Kom 2:0. Oba pogotka viđena su u prvom dijelu, kada su pogađali Rogošić i Vuković.

Podgorica je odigrala odlično u Pljevljima i pobijedila Rudar 3:0.

Strijelci su bili Vujnović i Božanović.

U popodnevnom terminu Sutjeska je remizirala sa Petrovcem, dok je Zeta slavila u Grblju.

TELEKOM PRVA LIGA, 25. KOLO

OFK TITOGRAD – BUDUĆNOST 1:3
Pešukić (a.g) 24. – Grbić 40, Božović 69, Zarubica 87.

Sopo 32, Bošnjak 90.

Tabela: Budućnost 60, Sutjeska 45, Iskra 41, Zeta 36, Podgorica 33, Rudar 33, Petrovac 25, Titograd 24, Kom 23, Grbalj 18.

Tok mečeva:

87′-GOOOOLL! Dejan Zarubica za ovjeru pobjede Budućnosti na Starom aerodromu, sada je 3:1 za “plave”.

77′-GOOOLL! Dva gola prednosti za Podgoricu u Pljevljima. Strijelac je Matija Božanović.

69′-GOOOOLL! Majstorija Draška Božovića iz slobodnog udarca, Budućnost vodi 2:1.

60′- Nema promjena rezultata, na snazi su rezultati iz prvih 45 minuta.

46′- Nastavljene su utakmice.

Nakon 45 minuta na večerašnjim mečevima, Titograd – Budućnost 1:1, Iskra – Kom 2:0 i Rudar – Podgorica 0:1.

40′- GOOOLLL! Podgorica stiže do prednosti u Pljevljima. Strijelac je Nikola Vujnović.

40′-GOOOLL! Petar Grbić je izjednačio u gradskom derbiju. Domaći su sugerisali sudiji Predragu Radovanoviću da lopta nije prešla gol liniju, ali je on pokazao na centar.

36′-GOOOLLL! Iskra je udvostručila vođstvo protiv Koma. Pogodio je Ivan Vuković.

24′-GOOOOLL! Stigla je kazna za promašaje Moraitisa. Centrirao je Brnović, lopta je zakačila Pešukića i prevarila Dragojevića.

17′- I treći zicer Moraitisu “skida” Joksimović. Mladi golman Titograda blista na početku utakmice.

14′- Velike šanse za Budućnost. Centaršut Božovića, udarac glavom Moraitisa i sjajna intervencija Joksimovića, da bi u nastavku akcije Grbić uposlio grčkog napadača, ali je mladi golman ponovo bio na pravom mjestu.

14′-GOOOLL! Pogodak u Danilovgradu, Rogošić iz penala dovodi Iskru u vođstvo protiv Koma.

1′- Počele su tri utakmice, derbi na Starom aerodromu igraju Titograd i Budućnost.

Pobjeda Zete 2:0 u Radanovićima i remi Sutjeske protiv Petrovca, poslije kojeg su šanse Nikšićana da odbrane titulu sve manje.

90′-GOOOLLL! Kontra Zete i gol Armina Bošnjaka, kojim je ekipa iz Golubovaca osigurala tri boda u Radanovićima.

75′- Sutjeska i dalje bez rješenja pred golom Petrovca, dok Zeta čuva minimalnu prednost u Radanovićima.

60′- Nema promjena u drugom dijelu, i dalje su na snazi rezultati iz prvih 45 minuta.

46′- Nastavljeni su susreti u Nikšiću i Radanovićima.

45′ Gotova su prva poluvremena. Zeta vodi, a Sutjeska i Petrovac igraju 0:0. Najzaslužniji za to je golman gostiju Mugoša koji je zaustavio dva zicera Kojaševića.

32′ GOLLL Sjajan udarac Sopa i vodi Zeta u Radanovićima.

30′ Pola sata igre na dva meča, bez pogodaka, ali i velikih uzbuđenja. Sutjeska ima posjed, ali ne uspijeva da u završnici odradi pravi posao.

1′ Počelo je u Nikšiću i Radanovićima.

Najava:

“Romantičari” se bore za opstanak, dok njihov “stariji brat” grabi ka tituli..

Sutjeska će dočekati Petrovac i pokušati da nakon remija na Zlatici dođe do prve pobjede u eri poslije korone.

Grbalj će ugostiti Zetu, Iskra ekipu Koma, dok će Rudar biti domaćin Podgorici.

Za razliku od mečeva u subotu, sjutra će na stadionima biti dozvoljeno prisustvo do 200 gledalaca.