Budućnost pala na Cetinju, Sutjeska izbila na treće mjesto

Fudbaleri Lovćena savladali su Budućnost 1:0 u 23.kolu Telekom Prve lige.

Početak posljednje trećine šampionata donio je tvrde utakmice i samo pet pogodaka na šest utakmica.
Cetinjani su srušili lidera golom Đurovića sa 11 metara u 27. minutu. “Plavi” su još jednom podbacili i ostali samo na jednoj pobjedi u šest mečeva drugog dijela prvenstva.

Lovćen je sa druge strane osvojio važne bodove i sačuvao nadu u opstanak u eliti.

Mladost opet nije iskoristili kiks Budućnosti jer je odigrala bez golova u Kotoru. Poslije 23. kola su “romantičari” uspjeli da smanje zaostatak za liderom na sedam bodova.

Po jedan gol koji je bio dovoljan da osvoje tri boda dali su fudbaleri Rudara, Sutjeske, Iskre i Grblja.

Nikšićani su sa tri boda u Petrovcu uspjeli da se probiju na treće mjesto.

Jablan 71.

Tabela: Budućnost 47, Mladost 40, Sutjeska 38, Zeta 36, Dečić 35, Grbalj 33,  Rudar 31, Petrovac 29, Iskra 28, Bokelj 22, Lovćen 21, Jedinstvo 11.

Tok mečeva:

90′-GOOOLLL! Vuković! 1:0 za Rudar protiv Dečića.

89′-GOOLLLLL! Sutjeska stiže do prednosti u Petrovcu, strijelac je Vlaisavljević.

81′-GOOOOOLLL! Centaršut Bošnjaka i gol Paunovića, vodi Iskra protiv Zete.

71′-GOOOLLLL! Konačno pogodak, Ivan Jablan trese mrežu Jedinstva, 1:0 za Grbalj.

59′- Ni u drugom dijelu se zasad slika nije promijenila. I dalje tvrdo i samo gol u 23. kolu.

46′- Nastavljene su utakmice, nadamo se da će biti zanimljivije nego u prvom dijelu tokom kojeg je postignut samo gol na šest mečeva.

Poluvrijeme. Samo jedan gol na šest mečeva i to pogodak Marko Đurovića iz penala za vođstvo Lovćena protiv Budućnosti. Na ostalim terenima nema pogodaka, blizu vođstva bio je i Grbalj, ali je udarac Pavlovića sa 11 metara odbranio golman Jedinstva Joksimović.

36′- Sjajan slobodnjak Luke Pejovića, ali je stativa sačuvala gol Mladena Božovića. I dalje bez golova u Danilovgradu.

27′-GOOOLLLL! Đurović iz penala dovodi Lovćen u vođstvo protiv Budućnosti. Prethodno je Simović srušio Montenegra.

26′-Grbalj ne koristi penal. Udarac Pavlovića sa 11 metara odbranio je Joksimović.

23′- Zanimljivo je u Pljevljima. Najprije je Prebiračević pogodio prečku gola Rudara, potom je poslije ubacivanja Božovića Vuković zatresao okvir gola Tuzana.

14′- Bez pogodaka u uvodnim minutima današnjih mečeva.

1′-Počelo je šest mečeva domaćeg fudbalskog prvenstva.

Vodeća Budućnost gostovaće Lovćenu, koji se bori za opstanak, dok će zvanični šampion Mladost na megdan Bokelju.

Iskra i Zeta sastaće se u Danilovgradu, Petrovac i Sutjeska pod Malim brdom, Rudar će ugostiti Dečić, a Grbalj otpisano Jedinstvo.