Fudbal

Čelsi na korak od titule, Totenhem i dalje prati

Pedro Rodrigez

Čelsi je boljom igrom u nastavku meča na “Gudisonu” pobijedio Everton 3:0 i praktično stavio jednu ruku na pehar šampiona Premijer lige.

Poslije zanimljivog prvog dijela u kojem su oba tima imali šanse, Čelsi je stigao do prednosti u 66. minutu.

Fantastično se okrenuo i loptu sa 25 metara pod prečku gola Evertona poslao Pedro.

Meč je definitivno odlučen 10 minuta prije kraja. Azar je izveo slobodan udarac, Stekelenburg kratko odbio loptu do Kejhila, koji je potvrdio trijumf “plavaca”.

U završnici su šansu dobili Fabregas i Vilijan, a upravo je na asistenciju Španca Brazil zapečatio sudbinu Evertona. Čelsi i dalje ima četiri boda više od Totenhema.

Londonski tim u gradskom derbiju lako je pobijedio Arsenal 2:0.

Tim trenera Poketina bio je bolji rival, a susret je riješio za samo tri minuta na startu drugog poluvremena. Ali je prvo pogodio u 55. a onda je Kejnu 58. pretvorio penal za devetu pobjedu svog tima zaredom.

Mančester siti osvojio je samo bod na terenu Midlzboroa 2:2 i zakomplikovao situaciju u borbi za plasman u Ligu šampiona.

Negredo je efektnim golom doveo Boro u vođstvo, da bi Aguero iz penala 20 minuta prije kraja izjednačio.

Čembers je ponovo vratio prednost timu sa “Riversajda”, ali je Gabrijel Žesus pet minuta prije posljednjeg sudijskog zvižduka donio bod “građanima”, a Boro približio ispadanju u niži rang.