Fudbal Telekom Prva liga Crne Gore

CFL: Budućnost preokretom do prvog mjesta

Fudbaleri Budućnosti savladali su kao gosti Podgoricu sa 3:1 u drugom kolu Telekom Prve lige i jedina su ekipa u domaćem šampionatu sa maksimalnim učinkom.

Nakon poluvremena u kojem nije bilo previše uzbuđenja, u nastavku smo gledali mnogo bolji fudbal.

Odličnu priliku za “plave” imao je Ivanović u 54. minutu, kada je njegov šut zaustavila prečka.

Pet minuta kasnije centrirao je Maraš, a odlično reagovao Šaleta Kordić za vođstvo Podgorice.

Nije primljeni gol pokolebao osvajača Kupa iz prošle sezone, na terenu su ušli ofanzivni Perović i Grbić i to je urodilo plodom.

Poslije centaršuta iz slobodnog udarca Božovića, kapiten Stefan Milić je glavom poentirao za 1:1 u 73. minutu.

Nepunih 10 minuta kasnije opet prekid za “plave”, ovog puta korner je izveo Božović, Perović je proslijedio loptu do Zarubice koji je savladao Agovića.

Nikšićanin je u sudijskoj nadoknadi drugim golom u današnjem meču stavio tačku na pobjedu Budućnosti.

Petrovac je dva puta golovima Kalezića vodio protiv Koma, ali je iz dva penala u kratkom vremenskom intervalu Vujović donio trijumf od 3:2 Zlatičanima.

Pogodaka nije bilo u meču Iskre i Titograda, dok je Grbalj slavio u Pljevljima sa 3:1.

ZETA – SUTJESKA 0:0

90+5′-GOOOOL! Boban Đorđević je ovjerio pobjedu Grblja u Pljevljima.

90′-GOOOLLLL! Sve je riješeno u predgrađu Podgorice, ponovo Zarubica za nedostižnih 1:3.

83′-GOOOOLL! Opet penal i opet Goran Vujović. Preokreće rezultat i Kom, 3:2 na Zlatici.

83′-GOOOLLL! Poslije kornera Božovića, Perović je uposlio Zarubicu, koji je poslao loptu u mrežu Agovića. Preokret Budućnosti!

78′-GOOOLLL! Goran Vujović sa 11 metara, 2:2 u duelu Koma i Petrovca.

78′-GOOOLLL! Opet vodi Grbalj, pogodio je Šaleta Kordić.

73′-GOOOOLLL! Stefan Milić pogađa za 1:1. Centrirao je Draško Božović, a kapiten Budućnosti glavom pogodio mrežu Podgorice.

65′- GOOLLL! Još jedan gol Miloša Kalezića, preokret Petrovca na terenu Koma.

63′- Brnović daje sve za napad na “DG Areni”. Na terenu su Grbić i Perović, umjesto Mirkovića i Terzića.

61′-GOOOLLLL! Dva minuta je trajala radost tima iz Radanovića. Vuković daje gol za 1:1 u Pljevljima.

59′-GOOOOLL! Gol Šalete Kordića za vođstvo Podgorice. Na centaršut Maraša odlično je reagovao i iz voleja savladao Dragojevića.

59′-GOOOLLL! Pogodak Nemanje Petrova, Grbalj stiže do prednosti u Pljevljima.

54′- Lijepa akcija Budućnosti, udarac Igora Ivanovića, ali je prečka sačuvala Podgoricu.

46′- Nastavljene su utakmice.

Samo dva gola na duelu Koma i Petrovca. Na ostalim stadiona nema pogodaka, ali se utakmice igraju po ogromnoj vrućini, na ivici regularnosti.

33′-GOOOLLL! Petrovac uzvraća udarac, gol Kalezića za 1:1 na terenu Koma.

25′- Zasad samo jedan pogodak, ogromna vrućina otežava odigravanje današnjih utakmica.

12′-GOOOLL! Prvi gol ovog popodneva postižu fudbaleri Koma. Gardašević je poentirao za prednost protiv Petrovca.

1′- Počele su četiri utakmice druge runde domaćeg prvenstva,

U premijernom meču, Zeta i Sutjeska odigrale su juče bez pogodaka na Trešnjici.

Najveću pažnju kada su današnji dueli u pitanju privlači gostovanje Budućnosti novom prvoligašu Podgorici u Donjoj Gorici.

Rudar i Grbalj igraće u Pljevljima, Iskra i Titograd u Beranama zbog rekonstrukcije stadiona u Danilovgradu, dok će Kom dočekati Petrovac.

Preko Morace

Kako je pocelo, zavrsismo ga ka Barselona..😂Ima tu jos mnogo da se radi, evidentno je da su mnogi igraci pali u odnosu na drugu polusezonu..Najbitnije sto je osvojeno svih 6 bodova, sad na zecane i njihov autobus pa da se nastavi sa pobjedama, a nadam se da ce igra bit sve bolja i bolja..Ajdeee..🔵⚪🔵⚪🔵