Crnogorci tresli mreže, slavili titulu, opstanak, plasman u viši rang…

Naši internacionalci imali uspješan vikend. Fatos Bećiraj i Dragan Bošković dali su po dva pogotoka, Nebojša Kosović i Marko Janković proslavili golovima titulu u dresu Partizana, Stevan Jovetić se upisao na zatvaranju sezone u Primeri, Dejan Damjanović nastavio da rešeta u Južnoj Koreji.

GOLMANI

Danijel PETKOVIĆ (MTK, Mađarska) Sačuvao mrežu u remiju protiv Diošđera, direktnog konkurenta u borbi za opstanak. MTK ostao u opasnoj zoni kolo prije kraja prvenstva.

Andrija DRAGOJEVIĆ (Karmiotisa, Kipar) Jednom savladan u ubjedljivoj pobjedi nad Arisom (5:1). Ipak, njegova ekipa ispala je iz elite kiparskog fudbala.

ODBRANA

Stefan SAVIĆ (Atletiko, Španija) Odigrao svih 90 minuta protiv Atletika iz Bilbaoa, Madriđani u posljednjem meču sezone slavili sa 3:1.

Marko SIMIĆ (Rostov, Rusija) Ušao u 15. minutu meča protiv Orenburga u gostima, Rostov poražen – 2:0.

Elsad ZVEROTIĆ (Sion, Švajcarska) Odigrao svih 90 minuta protiv Lucerna, koji je slavio kao gost 3:2.

Žarko TOMAŠEVIĆ (Ostende, Belgija) Ponovo starter, ovog puta u meču protiv Anderlehta u gostima (3:2).

Ivan KECOJEVIĆ (Cirih, Švajcarska) Igrao cijeli meč protiv Vila, njegov tim poražen 2:0.

Mijuško BOJOVIĆ (Đirmot, Mađarska) Dobio žuti karton u porazu od Vašaša (2:1).

Vladan ADŽIĆ (Suvon siti, Južna Koreja) Na terenu bio sve vrijeme u porazu od Gjeongnama u gostima (2:0).

Boris KOPITOVIĆ (Čukarički, Srbija) Igrao svih devedeset minuta protiv Rada, koji je minimalno slavio kao gost.

Stevan Vico (Rad, Srbija) – Na terenu proveo cijeli meč protiv Čukaričkog.

Nemanja MIJUŠKOVIĆ (Taraz, Kazahstan) Odbrana čiji je dio četiri puta kapitulirala na gostovanju Kairatu (4:0).

Nemanja VUKOVIĆ (Indi ileven, SAD) Vratio se nakon pauze zbog povrede. Odigrao svih 90 minuta protiv Majamija pred svojim navijačima (0:2).

Emrah KLIMENTA (Sakramento, SAD) Dobio žuti karton u pobjedi nad Tulsom (3:2).

VEZNI RED

Marko BAKIĆ (Alkorkon, Španija) Zamijenjen pola sata prije kraja meča protiv Đirone u gostima (0:0). Alkorkon napravio još jedan korak ka opstanku u drugoj ligi.

Mladen KAŠĆELAN (Tosno, Rusija) Dobio žuti karton u duelu sa Himkijem, Tosno pobjedom (3:1) završio istorijsku sezonu.

Vladimir BOLJEVIĆ (AEK Larnaka, Kipar) Odigrao svih 90 minuta na gostovanju Anortozisu, AEK pobjedom (1:0) obezbijedio drugo mjesto na tabeli.

Mirko IVANIĆ (BATE, Bjelorusija) Zamijenjen pet minuta prije kraja meča sa Dinamom iz Minska, BATE slavio u najvećem bjeloruskom derbiju 1:0.

Adam MARUŠIĆ (Ostende, Belgija) Odigrao svih 90 minuta u porazu od Anderlehta u gostima (3:2).

Vukan SAVIĆEVIĆ (Slovan Bratislava, Slovačka) – Igrao svih 90 minuta protiv Trenčina, koji je na svom terenu upisao pobjedu 3:2.

Asmir KAJEVIĆ (Čukarički, Srbija) Odigrao svih 90 minuta u porazu od Rada (1:0).

Dušan LAGATOR (Čukarički, Srbija) Igrao cijeli meč protiv Rada.

Miloš KRKOTIĆ (Metalac, Srbija) Odigrao svih 90 minuta u pobjedi nad Novim Pazarom (3:0). Metalac ipak ispao iz lige.

Nebojša KOSOVIĆ (Partizan, Srbija) Postigao gol za konačnih 5:0 protiv Mladosti iz Lučana, čime su ,,crno-bijeli“ potvrdili osvajanje titule.

Marko JANKOVIĆ (Partizan, Srbija) Upisao se u listu strijelaca protiv Mladosti, zamijenjen u 77. minutu.

Nedjeljko VLAHOVIĆ (Radnik Surdulica, Srbija) Dobio žuti karton u remiju protiv Borca (2:2).

Darko MARKOVIĆ (Željezničar, BiH) Igrao svih 90 minuta u gradskom derbiju protiv Sarajeva, koje se revanširalo za nedavni poraz i trijumfom (1:0) „sklonilo” Želja na drugo mjesto na tabeli.

Miloš KALEZIĆ (Sloboda Tuzla, BiH) Zamijenjen pola sata prije kraja meča protiv Krupe na svom terenu (1:2).

Ivan DELIĆ (Borac Banjaluka, BiH) Ušao desetak minuta prije kraja meča sa Podrinjom (2:1).

Marko ĆETKOVIĆ (Partizani, Albanija) Postigao vodeći gol u pobjedi nad Korabijem (1:0).

Petar VUKČEVIĆ (Er fors central, Tajland) Upisao se u listu strijelaca protiv Čiangmaija (2:1).

Vladimir VUJOVIĆ (Persib, Indonezija) Postigao gol u remiju protiv Bornea (2:2).

Jovan NIKOLIĆ (Akžajik, Kazahstan) Dobio crveni karton u duelu sa Astanom, koja je opravdala ulogu favorita 2:0.

NAPAD

Stevan JOVETIĆ (Sevilja, Španija) Postigao gol protiv Osasune (5:0), zamijenjen u 64. minutu.

Dejan DAMJANOVIĆ (Seul, Južna Koreja) Postigao gol u porazu od Gangvona (3:2).

Fatos BEĆIRAJ (Dinamo Moskva, Rusija) Postigao golove u 2. i 4. minutu meča protiv Tjumena (2:0). Zamijenjen dvadesetak minuta prije kraja.

Vladimir RODIĆ (Rad, Srbija) Zamijenjen u 84. minutu meča protiv Čukaričkog u gostima (0:1).

Oliver ŠARKIĆ (Fafe, Portugal) Igrao od 57. minuta meča protiv Aveša u gostima (3:0). Dobio žuti karton.

Petar GRBIĆ (Adana, Turska) Ušao u finišu meča protiv Mersina u gostima (2:2).

Filip KASALICA (Napredak, Srbija) Zamijenjen u 66. minutu duela sa Voždovcem (1:1).

Ivan VUKOVIĆ (Rabotnički, Makedonija) Postigao gol u remiju na gostovanju Škendiji (2:2). Zamijenjen u 81. minutu.

Dragan BOŠKOVIĆ (Bangkok junajted, Tajland) Dva puta strijelac u pobjedi nad Supanburijem (4:0). Prvi na listi strijelaca sa 16 pogodaka u prvenstvu.

Admir ADROVIĆ (Sukotai, Tajland) Dao gol u porazu od Čonburija (3:2), ukupno šesti u sezoni.

Aleksandar VUJAČIĆ (Pračuap, Tajland) Odigrao zapažen meč. Zamijenjen u finišu utakmice protiv Bangkoka (4:1)