Fudbal CFL

Dečić osvojio Nikšić, Jezero gurnulo Titograd ka ispadanju, šampion siguran

Fudbaleri Dečića pobijedili su kao gosti Sutjesku 2:1 i preuzeli drugo mjesto tri kola prije kraja prvenstva Crne Gore.

Nije bilo pogodaka u prvih 45 minuta, a onda je iskusni Božo Marković doveo Nikšićane u vođstvo u 59.

Samo 120 sekundi kasnije iz penala je izjednačio Kristijan Vuljaj, da bi Admir Adrović kompletirao preokret.

OFK Titograd je sve bliži ispadanju u niži rang. “Romantičari” su poraženi od Jezera 1:2, a gol odluke je u posljednjem minutu postigao Mujeci.

Novi poraz ekipe sa Starog aerodroma iskoristio je Petrovac, pobijedio Iskru golom Đurđevića i ima šest bodova više od direktnog rivala u borbi za opstanak, dva kola prije kraja sezone.

Budućnost je kod kuće savladala Rudar 3:1, uz dva gola mladog Lazara Mijovića, dok je Podgorica evropske nade sačuvala pobjedom nad Zetom 2:1.

Ekipa Milorada Pekovića na četvrtom mjestu ima dva boda manje od trećeplasirane Sutjeske.

TELEKOM 1.CFL, 33. KOLO

BUDUĆNOST – RUDAR 3:1
Mijović 71, 80, Raičković 87. – Kovačević 84.
PODGORICA – ZETA 2:1
Muharemović 7, Jovanović 41. – Milojko 74.

TABELA: BUDUĆNOST 78, DEČIĆ 53, SUTJESKA 51, PODGORICA 49, RUDAR 42, JEZERO 41, ISKRA 39, ZETA 39, PETROVAC 31, OFK TITOGRAD 25.

Tok utakmica:

74′-GOL! Goran Milojko daje gol za Zetu i smanjuje zaostatak na 2:1.

Petrovac je savladao Iskru 1:0 i blizu je baraaža jer ima šest bodova više od Titograda na začelju tabele. Dečić preokretom u Nikšiću preuzeo drugo mjesto na tabeli.

41′-GOL! 2:0 vodi Podgorica, pogodio je Anđelko Jovanović.

69′-GOL! Admir Adrović, preokret Dečića u Nikšiću, koji će Tuzanima donijeti drugo mjesto, ako pobijede.

61′-GOL! Brz odgovor Tuzana, Vuljaj iz penala za 1:1.

59′-GOL! Pogodak Boža Markovića za vođstvo Sutjeske protiv Dečića u derbiju kola.

7′-GOL! Samo sedam minuta bilo je potrebno fudbalerima Podgorice da povedu protiv Zete. Strijelac je Halil Muharemović.

Poraz Titograda od Jezera, pa će “romantičari” u slučaju da Petrovac sačuva prednost u meču sa Iskrom imati šest bodova manje pred posljednja tri kola od tima sa stadiona pod Malim brdom u direktnoj borbi za opstanak. Budućnost savladala Rudar 3:1, Sutjeska i Dečić bez golova nakon 45 minuta.

90′-GOL! Mujeci daje gol za Jezero i dovodi Titograd na rub ispadanja.

87′-GOL! Miloš Raičković vraća dva gola prednosti Budućnosti i rješava utakmicu.

84′-GOL! Rudar je preko Ljubomira Kovačevića prepolovio zaostatak pod Goricom.

80′-GOL! Ponovo talentovani Mijović, 2:0 za Budućnost.

31′-GOL! Važan pogodak za Petrovac u borbi za opstanak. Mirza Đurđević za vođstvo protiv Iskre.

71′-GOL! Lazar Mijović za prednost Budućnosti protiv Rudara.

61′-GOL! Pogodak Ivana Bojovića za 1:1, OFK Titograd se vraća u borbu za opstanak.

46′- Nastavljeni su mečevi u Podgorici, dok su počeli dueli kraj Bistrice i u Petrovcu.

Nakon 45 minuta nema golova pod Goricom, dok u veoma važnom meču u borbi za opstanak Jezero ima gol prednosti na terenu OFK Titograda.

42′- Pritisak Rudara na terenu šampiona. Najprije je udarac Strikovića odbranio Pavličić, da bi minut kasnije Zakarija pogodio prečku gola Budućnosti.

30′- Pod Goricom i dalje nema golova, dok Jezero čuva minimalnu prednost na Starom aerodromu.

18′-GOL! Pogodak Jovićevića, vodi Jezero, Titograd u još težoj situaciji.

1′-Počele su dvije utakmice u Podgorici.

Šampion će na svom staddionu dočekati Rudar, koji i dalje ima šanse da se plasira na međunarodnu scenu.

Sutjeska i Dečić odigraće derbi, s obzirom da se radi o najbližim pratiocima vodeće Budućnosti.

Važne mečeve u borbi za opstanak odigraće OFK Titograd i Jezero, odnosno Petrovac i Iskra.

Podgorica će bodove za Evropu tražiti protiv Zete, koja pokušava da izbjegne baraž za opstanak u ligi.