Fudbal prijateljska utakmica

Dobar utisak, uprkos porazu

Ženska kadetska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je od Bosne i Hercegovine rezultatom 2:1 u prvom od dva prijateljska duela ovih selekcija.

Uprkos porazu, ekipa Mirka Marića odigrala je dobar meč, u kojem je i vodila pogotkom Tatjane Osmajić u 20. minutu.

Ipak, domaće su preokrenule već do poluvremena, zahvaljujući golovima Glorije Slišković iz jedanasterca i Nine Pupić.

Crna Gora je imala još dvije dobre šanse za gol – Osmajić je pogodila prečku, dok je Larisa Đurković promašila prazan gol sa nekoliko metara.

– Zadovoljni smo prikazanom igrom. Iako je domaći tim bio favorit, ušli smo hrabro u utakmicu, na vrijeme poveli i odigrali sasvim dobro prvo poluvrijeme. Pored gola imali smo prečku, a u drugom dijelu i još jednu dobru priliku. I pored poraza, djevojke su ostavile sasvim pozitiva utisak, rekao je selektor Marić.

Drugi duel iste selekcije odigraće u četvrtak u Zenici, sa početkom u 10 časova.

Golubović, Vukadinović – Crna Gora

Bosna i Hercegovina: Nejra Hejub (46. Iman Dumanjić), Ivona Radošević (90. Milica Jovanić), Gloria Slišković, Jelena Pavlinović (60. Minela Ranica), Lamija Oštraković (90. Kristina Tekić), Lana Radulović (46. Anja Gačić), Margareta Kovačević (90. Đurđica Živković), Rajna Tešić, Nina Pupić (75. Anđela Gostimirović), Janica Filipović (75. Tamara Blagojević), Ivona Benković (60. Dragana Dimitrić).
Selektor: Ilija Lucić.

Crna Gora: Jovana Žugić, Anđela Golubović (46. Lidija Stanić), Anastasija Bulić (75. Vlada Milović), Sanija Pačariz (58. Mia Vukčević), Tanja Malesija, Andrea Vukadinović, Katarina Čađenović, Anastasija Rakanović, Ana Krivokapić (46. Larisa Đurković), Ivana Boričić (88. Mia Baturan), Tatjana Osmajić (85. Lejla Bambur).
Selektor: Mirko Marić.