Fudbal Liga 1

Drama na Parku Prinčeva: PSŽ u posljednjoj sekundi do pobjede nad Sent Etjenom

Kilijan Mbape

Pari Sen Žermen je u dramatičnom meču pobijedio Sent Etjen sa 3:2 i osvojio važna tri boda u borbi za titulu u Ligi 1.

Domaći su igrali bez Nejmara, a gosti se veoma dobro branili tokom većeg dijela utakmice, da bi u 78. minutu uslijedio šok.

Centrirao je Trauko, a Gabonac Denis Buanga savladao Rika za vođstvo autsajdera.

Međutim, samo što su krenuli sa centra “sveci” su izjednačili. Ander Erera je uposlio Kilijana Mbapea, a leteći ofanzivac domaćih pogodio je za 1:1.

Nastavili su izabranici Mauricija Poketina da napadaju, a u 86. minutu Kilijan Mbape izborio je penal.

Mladi napadač preuzeo je odgovornost i sa 11 metara dao 23 gol u sezoni i učvrstio se na vrhu liste strijelaca.

U prvom minutu sudijske nadoknade loše je reagovao Serhio Riko nakon udarca jednog fudbalera Sent Etjena što je iskoristio Hamuma da donese izjednačenje.

Uslijedili su napadi domaćih i nakon centaršuta Di Marije, Mauro Ikardi je u posljednjim trenucima susreta dao gol odluke za domaće.

Pet kola prije kraja prvenstva Pari Sen Žermen na drugom mjestu ima bod manje od vodećeg Lila.